Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Którą Vistę wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dante

Dante
  • 116 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 25 marca 2007 - 02:45

Witam wszystkich:) Noszę się z zamiarem kupienia Visty, którą zamierzam zainstalować za pomocą bootcampa, nie wiem tylko, którą wersj 32, czy 64 bitowa? Zeby wszystko było jasne, mam MacBook'a Pro C2D. BTW... Wydaje mi się, że 64, ale chciałbym się upewnić;) Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc;)

#2 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 25 marca 2007 - 06:17

Bierz Ultimate jak sie nie myle Ultimate ma obsługe EFI

#3 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 25 marca 2007 - 08:02

Noszę się z zamiarem kupienia Visty, którą zamierzam zainstalować za pomocą bootcampa, nie wiem tylko, którą wersj 32, czy 64 bitowa? Zeby wszystko było jasne, mam MacBook'a Pro C2D.


C2D jest 64bit ale oczywiście zgodny z 32bit-sytemami. Wszyscy w koło polecają Viste 32-bit a to ze względu że ciągle sterowników jak i programów 32-bitowych jest znacznie więcej niż 64-bit. Aplikacje 32-bitowe na sytemie 64-bitowym chodzą deczko wolniej. Na V 64bit nie zainstalujesz w "normalny" sposób sterowników niepodpisanych.

Ja mam wersje Home Premium i Business, H.P. jest tańsza i jak dla mnie to jest lepsza niż B. Dlaczego? Ano dla tego, że w Business wycięli Media Center [idiotyzm] a w zamian dodali jakieś pierdoły z których nie korzystam typy aplikacja do faksowania itp. Jest jeszcze wersja Ultimate która posiada wszystko co wersja H.P i Business i ponadto kilka moim zdaniem pierdół ale ten Win jest jak dla mnie zbyt drogi [następny idiotyzm]. Nie słyszałem o czymś takim żeby V miało obsługę EFI tak jak ktoś powyżej wspomniał.

W skrócie pisząc to brał bym Vista Home Premium 32-bit
  • Dante lubi to

#4 Gość_brodek_*

Gość_brodek_*

Napisano 25 marca 2007 - 08:06

forum macowe a wy o viscie.... no prosze... mozna sobie zainstalowac ja nawet na odkurzaczu... ale c zy to powod pisania na forum o odkurzaczach......

#5 białko

białko
  • 240 postów

Napisano 25 marca 2007 - 08:07

w opisie boot camp-a nie ma ani słowa o wsparciu Windows Vista więc się nie zdziw jak później będą jakieś kłopoty, pomijam już drobny szczegół, że z Vistą są kłopoty nawet na PC :-) Jeżeli masz zamiar robić coś konkretnego na Windowsie to postaw XP ale jeśli ma to być tylko taka zabawka to Vista też może być

#6 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 25 marca 2007 - 08:16

w opisie boot camp-a nie ma ani słowa o wsparciu Windows Vista więc się nie zdziw jak później będą jakieś kłopoty,
pomijam już drobny szczegół, że z Vistą są kłopoty nawet na PC :-)
Jeżeli masz zamiar robić coś konkretnego na Windowsie to postaw XP ale jeśli ma to być tylko taka zabawka to Vista też może być


Eh, ale Apple datę Leonka przełożyło między innymi z powodu by BC obsługiwał ten system. Tak wycztałem w większości popularnych serwisów.

Nie wiem o jakich kłopotach piszesz z V na PC. OSX jest tak doskonały że nie robi kłopotów na kompach Apple? Zaskoczyło by to mnie bo co rusz czytam o problemach a nikt nie rozdmuchuje takich stwierdzeń że z OSX to nawet na Apple są kłopoty. Sorry ale nie lubię jak ktoś plotki rozdmuchuje.

#7 kwieto

kwieto
  • 640 postów

Napisano 25 marca 2007 - 09:22

Już na ten temat rozmawialiśmy - a może już są nie "beta" sterowniki do kart graficznych? A może moźna już mieć i kartę dźwiękową i napęd CD (dotychczas po zainstalowaniu driverów do kart dźwiękowych SB znikał napęd optyczny, czyli albo dźwięk, albo CD) ? OS X nie jest systemem bezawaryjnym, jednak, hmmm, różni się od Visty conieco poziomem i zakresem problemów.

#8 pejot

pejot
  • 312 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 25 marca 2007 - 10:10

Eh, ale Apple datę Leonka przełożyło między innymi z powodu by BC obsługiwał ten system. Tak wycztałem w większości popularnych serwisów.


Nie
  • clr lubi to

#9 Dante

Dante
  • 116 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 25 marca 2007 - 14:16

forum macowe a wy o viscie.... no prosze... mozna sobie zainstalowac ja nawet na odkurzaczu... ale c zy to powod pisania na forum o odkurzaczach......


Forum może i jest Macowe, ale jakbyś nie zauważył to jest dział Windows na Mac'u, nie wiem jaki był więc cel napisania tej wiadomości. Chciałeś sobie chyba po prostu posta nabić ;)

Ale wracając do tematu. Jakbym już kupował Vistę to raczej Ultimate. Z tego co czytałem już na forum, można już zainstalować za pomocą Bootcampa Vistę. Zastanawiałem się nad XP, ale wydaje mi się, że za mniej więcej rok będzie on już przestarzały. Poza tym zaczekam chyba, aż wyjdą do Visty jakieś uaktualnienia, może Service Pack i wtedy dopiero ją kupię.

BTW, wiecie kiedy będzie można pobrać nową wersję Bootcampa, tę "bardziej kompatybilną" z Vistą?

#10 marczynski

marczynski


  • 1 688 postów
  • SkądKonskie, Poland

Napisano 25 marca 2007 - 14:22

BTW, wiecie kiedy będzie można pobrać nową wersję Bootcampa, tę "bardziej kompatybilną" z Vistą?


Coś mi mówi, że zobaczymy nowego Boota razem z Leonem.

#11 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 25 marca 2007 - 14:38

Tylko po co BootCamp skoro Ultimate obsluguje EFI ?? chyba dla sterowników

#12 StarDog

StarDog
  • 418 postów
  • SkądPruszków

Napisano 25 marca 2007 - 14:40

Którą wersję Visty wybrać? Oto odpowiedź.

#13 Kicek

Kicek
  • 63 postów
  • SkądWrocekko, PL

Napisano 25 marca 2007 - 14:43

Nie


will Apple hold up the release of Leopard for months in order to support Vista in Boot Camp, a product that Apple makes no money in providing?

Piece of crap.

Im wiecej rodzajow windowsa supportuje Apple tym lepiej - niektorzy uzywaja przeciez wiecej niz jednego systemu na swoich makach.

#14 clr

clr
  • 1 326 postów

Napisano 25 marca 2007 - 17:04

jesli juz cytujesz z artykulu pejota to moze bys i to przytoczyl : o calym tym zamieszaniu by Eran "The story is so absurd on so many levels that it's hard to find a place to start pointing out why its so stupid" :)

#15 Mikołaj

Mikołaj
  • 124 postów
  • SkądPoznań

Napisano 25 marca 2007 - 17:18

Ostatnio wyczytałem że można Aero włączyć na Vista Home Basic. A tylko to w Viście Wio jest warte uwagi - jedyna nowość która może poprawić wygodę użytkownika. Ja co prawda alergicznie reaguję na wygładzanie czcionek a nie wiem czy w Aero można to wyłączyć. Zobacz na vista.dobreprogramy.pl. - jeden z ostatnich postów.

#16 clr

clr
  • 1 326 postów

Napisano 25 marca 2007 - 17:23

wg mnie za daleko ten temat brnie . . . :/

#17 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 25 marca 2007 - 17:54

Ja co prawda alergicznie reaguję na wygładzanie czcionek a nie wiem czy w Aero można to wyłączyć.


Uh. Wygładzanie czcionek z Areo nie ma nic wspólnego. Wygładzanie czcionek czyli ClearType dostepne już było jako dodatek do W95! Na stałe wprowadzono to (chyba) od W2000. Areo to powłoka na okienka, na upartego można powiedzieć że to coś ala theme na WinXP. Jedno z drugim nie ma nic wspólnego o oczywiście ClearType możesz wyłączyć. Ja osobiście nie wyobrażam sobie pracować bez tego.

Tylko po co BootCamp skoro Ultimate obsluguje EFI ?? chyba dla sterowników


Ale skąd Ty masz takie informacje? Ja wyszukuje pod google/yahoo wpisuję windows ultimate efi i z góry na dół mam informacje typu Sorry, MacTel owners: Windows Vista won't support EFI. Wyczytałem że MS ogłosił to ~5 marca 2006 że Vista nie będzie wspierała EFI.

#18 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 25 marca 2007 - 18:42

Ale skąd Ty masz takie informacje? Ja wyszukuje pod google/yahoo wpisuję windows ultimate efi i z góry na dół mam informacje typu Sorry, MacTel owners: Windows Vista won't support EFI. Wyczytałem że MS ogłosił to ~5 marca 2006 że Vista nie będzie wspierała EFI.


Wiesz nie pamiętam juz źródła w którym to czytałem .... w każdym razie mam nawet DVD z wersjami ewaluacyjnymi Windows Vista (wszystkie wersje) w w głównym katolgu płyty jest nawet podkatalog o nazwie"EFI" w ktorym jest min. plik BCD (BIOS Configuration Data) ... oczywiście nie wypowiadam sie jakoś autorytatywnie poprostu wyczytałem to ... dodatkowo ten katalog na płytce ktorą dostałem z M$ dał mi do myslenia :rolleyes:

#19 Dante

Dante
  • 116 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 26 marca 2007 - 03:03

Taki mały OT, ale o systemie Vista.

Na stronie Microsoftu "znalazłem" taki oto obrazek...

Dołączona grafika

... i nie wiem za bardzo, jak to rozumieć :lol:

Pozdrawiam

#20 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 26 marca 2007 - 09:08

Ja nie rozumiem Twojego wpisu :) Banerek jak banerek czysto marketingowy mowiacy o nowych "doswiaczeniach" w stosunku do XP

#21 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 26 marca 2007 - 11:59

Ja nie rozumiem Twojego wpisu :) Banerek jak banerek czysto marketingowy mowiacy o nowych "doswiaczeniach" w stosunku do XP


Think Different ;)

#22 fadro

fadro
  • 698 postów
  • Skądzimuje w poznaniu

Napisano 26 marca 2007 - 13:58

jesli juz to ultimate. chociaz i tak jest raczej biednie. na twoim procku, ale zdaje sie 1,5gb ram jest wcale nie szybko i nie wesolo. do tego problemy z dzwiekiem, na ekranie macbooka pojawia sie swego rodzaju kaszka, nie mam pojecia dlaczego, nie ma tego w tygrysku, na piecyku z vista i monitorem benq tez nie. w kazdym razie nieestetycznie. mysle, ze mozna jeszcze z tym po prostu poczekac do wydania service packa, przynajmniej pierwszego

#23 Duckling

Duckling
  • 490 postów
  • SkądWrocław / Nysa / Czarna Góra

Napisano 27 marca 2007 - 19:04

Juz pomijam sens instalowania Windozy na Mac, bo to nie o to tu chodzi... ale ja z wyboru szerokiego Visty polecam WIN XP Pro :) Mojej dziewczynie sprawiłem laptopa (AMD TURION 64x2, X1600, 2 Gb RAM 677) system wyglada slicznie, ladne glosy, aero i inne bajery... ale to nie zmienia faktu, ze nie ma sterownikow (w dodatku wersja Visty to HomePremium 64bit) i nie wiadomo kiedy te stery beda... nie dziala chodziazby Wifi (wbudowane), Media Center + pilot... najgorsze, że nie działa zasada drogi "markowy" sprzet bedzie dzialac... niestety nie :( A baner na stronie jest rewelacyjny :) no coz komunikacja spoleczna u nas kuleje, a widac na badaniach sie nie skupili na dyskursie wizerunku systemow Windows wsrod grupy docelowej... Przypomina mi sie wielka wpadka Mitsubishi, ktore w Hiszpanii wypuscilo model PAJERO... niestety pozniej sobie zdali sprawe, ze PAJERO po hiszpansku znaczy nic wiecej jak ONANISTA :D

#24 Gość_brodek_*

Gość_brodek_*

Napisano 08 kwietnia 2007 - 13:09

Forum może i jest Macowe, ale jakbyś nie zauważył to jest dział Windows na Mac'u, nie wiem jaki był więc cel napisania tej wiadomości. Chciałeś sobie chyba po prostu posta nabić ;)

Ale wracając do tematu. Jakbym już kupował Vistę to raczej Ultimate. Z tego co czytałem już na forum, można już zainstalować za pomocą Bootcampa Vistę. Zastanawiałem się nad XP, ale wydaje mi się, że za mniej więcej rok będzie on już przestarzały. Poza tym zaczekam chyba, aż wyjdą do Visty jakieś uaktualnienia, może Service Pack i wtedy dopiero ją kupię.

BTW, wiecie kiedy będzie można pobrać nową wersję Bootcampa, tę "bardziej kompatybilną" z Vistą?


Jakos w nabijanie postów si enei bawie jak zwrociles uwage mam ich odpowiednia ilosc...

co do Visty dla mnie jest to bzcelowe zadawania pytania jaka Viste kupic pomimo ze jest taki dzial na tym forum... bo nie otrzyma jednoznacznej odpowiedzi to raz.. prawie 80% uzytkownikow forum nie widzialo visty na oczy bo i po co.. wiec pytanie mozna traktowac jako retoryczne....




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych