Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Wideo] DVD Player i zacinające się filmy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 geter602

geter602
  • 64 postów
  • SkądWawa

Napisano 09 października 2005 - 10:43

Mam taki oto problem: mam stosunkowo nowego PB G4 1,67 (2 miesiące), jak dotąd nie odpalałem na nim filmów DVD - aż do wczoraj. No i się załamałem: obraz non stop się zacina na ułamki sekund, szczególnie w planach w których się dużo dzieje. Oglądanie jest wyjątkowo nieprzyjemnie, właściwie to oglądać się nie da. Do odpalania filmów uzywam domyślnego DVD Playera z domyślymi ustawieniami (Tiger). Już myślałem, że to wina stacji, ale dziś uruchomiłem ten sam film ale nie DVD Playerm, lecz VLC i zupełnie innym efektem. Film chodzi znacznie, znacznie płynniej (nie aż tak jak na TV, ale to może być winą tego, że jednak LCD to nir CRT). Zatem moje pytanie: dlaczego pod DVD Player chodzi tak beznadziejnie? Czy da się jeszcze bardziej upłynnić odgrywanie DVD na laptopie? A może coś jest generalnie nie tak z moim kompem? edit by :insider: -> drobne literówki :)

#2 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 09 października 2005 - 10:56

może spróbuj wyrzucić tego playera i zainstalować go jeszcze raz (powinien być na którejś z płyt instalacyjnych). Jeżeli to nie pomoże to wypróbuj jakiegoś innego programu do DVD. W ostateczności zawsze ci pozostaje wspomniany VLC, który wbrew pozorom taki cienki nie jest (napisy do DVD też obsługuje, tylko trzeba pogrzebać)

#3 Grosik

Grosik
  • 484 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 października 2005 - 11:09

Re: DVD Player i zacinające się filmy

[...] z domyślymi ustawieniami (Tiger). [...]


Jak numerek tego Tygrysa ? 10.4.? Czy zainstalowany update do DVD Player'a ? Jesli nie to proponowalbym od tego zaczac...

#4 geter602

geter602
  • 64 postów
  • SkądWawa

Napisano 09 października 2005 - 13:38

Tygrys 10.4.2, ale mam wszystkie updaty - wersja DVD Playera: 4.6.1, tak wiec chyba tu cos innego nie gra...

#5 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 18 października 2005 - 15:54

Tygrys 10.4.2, ale mam wszystkie updaty - wersja DVD Playera: 4.6.1, tak wiec chyba tu cos innego nie gra...

Ja w takich przypadkach stawiam na Karty graficzne lub DVD matrial nie kompataybnilny 100% z odtwarzaczem.

Z autopsji: Zdazalo mi sie ze jeden filmy nie mial nawet jednego zaciecia a inny z koleji pare razy sie zacinal.

Sparawdz czy z innymi DVD tez tak sie dzieje. Najlepiej jakis DVD markowy (orginalny) nie z gazety.
Z tymi z gazety z polski to zdazaja sie problemy.

#6 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 października 2005 - 19:24

Według informacji z MacFixIt, problem braku płynnego odtwarzania filmów DVD w DVD Playerze może być spowodowany obecnością w systemie różnego rodzaju rozszerzeń systemowych firm trzecich - jako przykład podany jest program CopyPaste. Spróbuj więc może powyłączać wszystkie tego typu rozszerzenia, ewentualnie stworzyć nowe konto użytkownika, i sprawdź, czy to nie spowoduje ustąpienia dolegliwości.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych