Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

DVD region free


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 darekk44

darekk44
  • 15 postów

Napisano 15 lutego 2011 - 20:43

Witam, Mam pytanie: mam macbook pro 13.3, werjsa mid 2010, napęd dvd ustawiony na region 2. chciałbym zgrać płytę dvd-video (region 1) na dysk przy okazji pozbywając się tego regionu (czyli region free). normalnie w windows służy do tego na przykład dvd decrypter. Czy ktoś może coś polecić pod OS X? Dziękuje z góry za pomoc i sorry jeśli podobny temat był w przeszłości - nie mogłem się doszukać. Pozdrawiam, darekk44

#2 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 15 lutego 2011 - 20:50

MacTheRipper

#3 magmac

magmac

  • 1 170 postów
  • SkądWroclaw, Poland, Poland

Napisano 15 lutego 2011 - 23:54

i nadmienić warto, że jeśli płyta jest komercyjna, to proceder ten, podobnie jak instalowanie mac os x na nie-apple'owskich komputerach jest nie legalny nielegalny...

#4 darekk44

darekk44
  • 15 postów

Napisano 16 lutego 2011 - 13:06

dziękuje za odpowiedzi. tak się składa, że sprawa dotyczy Chicago Bulls Dynasty Series (Region 1), którego jestem właścicielem :-) i na własny użytek mogę sobie zrobić kopie na hdd, żeby płytki się przypadkowo nie porysowały a teraz inna sprawa: mam ten program mactheripper. jeśli chodzi o kopiowanie płyt dvd region2 (taki sam jak napęd) na dysk z odblokowaniem regionu to nie ma problemu. natomiast jakimś dziwnym trafem nie mogę odtwarzać plików zgranych z płyty region 1 - tak jakby było jakieś sprzętowe zabezpieczenie przed prawidłowym odczytem. czy coś takiego jest możliwe, czy coś źle robie?

#5 magmac

magmac

  • 1 170 postów
  • SkądWroclaw, Poland, Poland

Napisano 16 lutego 2011 - 13:49

mactheripper masz ustawione RCE Region na OFF i wyżej New Region na ALL? PS. nie zgłębiałem tematu, ale wydaje mi się, że jednak nie do końca legalne jest zdjęcie zastrzeżenia regionalnego nawet ze swojej płyty. Zrób kopię z pozostawieniem regionu - to jest o.k. i tutaj możesz mieć co najwyżej problem z systemem macrovision.

#6 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 16 lutego 2011 - 13:55

Najpierw "zrób" region zero i wypal taką kopię - twój napęd DVD jest teraz przecież "Region 2" więc nie odtworzysz wideo z "Region 1". Kopę wypal na kasowalnym nośniku - może jeszcze będą/są jakieś niespodzianki. P.S. Aktualny MacTheRipper = 4.0.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych