Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Program CAD na Mac'a


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sokar

Sokar
  • 26 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 22 marca 2007 - 09:31

Witam Mam pytanie dotyczące oprogramowania CAD. Czy istnieją jakieś programy tego typu dla komputerów Apple? Oczywiscie muszą byc kompatybilne z Autocad'em, który niestety stał sie standardem. dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam

#2 razorek84

razorek84
  • 578 postów
  • Skąd100lica

Napisano 22 marca 2007 - 09:53

Temat byl juz poruszany...
http://www.myapple.p...ghlight=mac cad

#3 Sokar

Sokar
  • 26 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 22 marca 2007 - 10:35

oops. przepraszam, nie znalazłem dzieki za odpowiedź

#4 marczynski

marczynski


  • 1 688 postów
  • SkądKonskie, Poland

Napisano 26 marca 2007 - 08:03

Oczywiscie muszą byc kompatybilne z Autocad'em, który niestety stał sie standardem.

Dlaczego niestety? Jakieś argumenty?

#5 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 18 czerwca 2007 - 14:38

Standardem stał się plik DWG a nie Autocad ;) i wiele programów czyta i zapisuje ten format, ot chociażby Adobe Illustrator :D

#6 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 18 czerwca 2007 - 14:50

Standardem stał się plik DWG a nie Autocad ;)


prawda, swieta prawda

#7 Falcon

Falcon
  • 639 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 czerwca 2007 - 15:01

Tak swoja droga, Autodesk pracuje nad wersja AutoCADa dla OSX, takze to tylko kwestia czasu.

#8 marczynski

marczynski


  • 1 688 postów
  • SkądKonskie, Poland

Napisano 18 czerwca 2007 - 15:38

Tak swoja droga, Autodesk pracuje nad wersja AutoCADa dla OSX, takze to tylko kwestia czasu.

Jakieś źródło informacji. Czyżbym coś ominął?

prawda, swieta prawda

Jak zawsze prawda zależy od punktu siedzenia. Dajmy program BricsCAD. Czyta i zapisuje DWG. Czasem (nawet częstym czasem) potrafi zrobić niemiłe przekłamania w warstwach i innych znakch na rysunkach.
Polecam przyjrzeć się nowym DWG z AC 2007 i wyżej tutaj już jest problem z odczytaniem w innych program. Jest to zapewne kwestia czasu, jednak znów może okazać się, że interpretacja plików Autodeska może odbiegać od oryginału.

#9 Falcon

Falcon
  • 639 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 czerwca 2007 - 15:49

penmax: otoz zrodla zblizone do Autodesk (a na serio, to jeden z moich klientow, ktorzy siedza w temacie, ma znajomego w Autodesku i podobno wersja beta juz jest testowana wewnatrz firmy, natomiast sa jakies problemy z interfejsem, poniewaz jak stwierdzil, pod windowsem tak to zamotali, ze ciezko jest sie odkrecic). Poza tym, na ktorejs stronce czytalem informacje, ktore potwierdzaja te rewelacje, a jako ze zrodla sa kompletnie niezalezne, takze informacje sa na 99% prawdziwe.

#10 marczynski

marczynski


  • 1 688 postów
  • SkądKonskie, Poland

Napisano 18 czerwca 2007 - 18:49

Falcon, jeśli będzie to prawdą to dla mnie będzie PRZEŁOM!

#11 Dr.Logic

Dr.Logic
  • 278 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 18 czerwca 2007 - 20:24

Heh już na początku 2002 roku Autodesk zaczął pracę nad AutoCad'em pod OS X, ostatnią informację jaką miałem była na początku 2004 roku gdzie jak już pisał @Falcon została testowana wewnątrz firmy . Po prawie 20-tu latach powinni wkońcu wydać wersję pod inne OS-y.

#12 tiggernick

tiggernick
  • 172 postów

Napisano 19 czerwca 2007 - 15:14

IMHO ArchiCad nie ma alternatywy jeśli chodzi o architektów , nie ma ŻADNYCH problemów z DWG od wersji 9 , w 10 można otwierać pliki dwg natywnie , nawet bez wstępnej konwersji i (jeśli ma się takie życzenie) w oryginalnym widoku z gustownym pogrzebowym tłem. Wiem co mówię , startowałem w 1996 na ArchiCadzie 4,55. AutoCad nie jest w ogóle programem dla architekta , to cyfrowa deska kreślarska. Jedyny problem to taki że 10 ma interfejs zaczerpnięty chyba z wersji windowsowej , koszmarnie infantylny. Pozdrowienia.

#13 marczynski

marczynski


  • 1 688 postów
  • SkądKonskie, Poland

Napisano 19 czerwca 2007 - 18:54

AutoCad nie jest w ogóle programem dla architekta , to cyfrowa deska kreślarska.

Chyba masz na myśli wersję LT.

Co do zastosowań AutoCADa w architekturze to nie wypowiadam się - nie jestem architektem. Z moich informacji wynika jednak, że spore grono zacnych architektów tworzy układy pomieszczeń w AC. Jednak skłaniam się ku wypowiedzi tiggernicka dla architektów ArchiCAD ;-)

#14 tiggernick

tiggernick
  • 172 postów

Napisano 19 czerwca 2007 - 19:18

Masz rację , ludzie pracują na różnych programach. Człowiek to takie zwierzę że jak się uprze to nie ma na to rady. Co do różnic w wersjach AutoCada to nic o nich nie wiem , widziałem tylko jak mój znajomy się męczył zapewniając mnie że "nic prostszego niż praca w 3D w autocadzie , potem już tylko program do renderów i gotowe". Przypomina mi to zapewnienia windziarzy że windowsy są ładne i proste w obsłudze. Pozdrawiam.

#15 marczynski

marczynski


  • 1 688 postów
  • SkądKonskie, Poland

Napisano 19 czerwca 2007 - 19:28

AutoCAD i 3D to męczarnia, aczkolwiek ludzie potrafią wiele wytrzymać. Do trójwymiaru Autodesk ma Inventora. Wracając do programów to jest jeszcze jedna ważna sprawa - przyzwyczajenia. czasem coś można zrobić szybciej i lepiej, ale jak się nauczysz robić to w inny sposób (czyt. mniej komfortowy) to nikt cię nie przekona, że warto to zmienić, wiem coś o tym ;-)

#16 tiggernick

tiggernick
  • 172 postów

Napisano 19 czerwca 2007 - 19:56

Dokładnie tak jest :grin:

#17 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 19 czerwca 2007 - 22:35

NO ! jeśli tak to po prostu bombeczka ! :D wreszcie będę mógł teścia przekabacić, he he... ;) M$ może swojądrogą stracić sporą część rynku.. ale spoko, nadrobią konsolami i stołami do kafejek :)

#18 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 20 czerwca 2007 - 07:34

AutoCAD i 3D to męczarnia, aczkolwiek ludzie potrafią wiele wytrzymać. Do trójwymiaru Autodesk ma Inventora.
Wracając do programów to jest jeszcze jedna ważna sprawa - przyzwyczajenia. czasem coś można zrobić szybciej i lepiej, ale jak się nauczysz robić to w inny sposób (czyt. mniej komfortowy) to nikt cię nie przekona, że warto to zmienić, wiem coś o tym ;-)


No to niezly ze mnie masochista :D
Jak ktos nie lapie o co chodzi prosze sobie poszukac tematu Auto CAD 3D Room na forum.

#19 tiggernick

tiggernick
  • 172 postów

Napisano 20 czerwca 2007 - 18:25

Jakby to powiedzieć... Jesteś masochistą. W dodatku AutoCad jest zdaje się sporo droższy od ArchiCada. Ale co kto lubi , każdy ma swoje nawyki. Pozdrowienia.

#20 Nurse

Nurse
  • 169 postów

Napisano 20 czerwca 2007 - 18:41

oj, chyba jest zupełnie odwrotnie:) archicad10 - cos koło 15k zl, autocad zdaje sie z 6k zl

#21 marczynski

marczynski


  • 1 688 postów
  • SkądKonskie, Poland

Napisano 20 czerwca 2007 - 18:45

oj, chyba jest zupełnie odwrotnie:) archicad10 - cos koło 15k zl, autocad zdaje sie z 6k zl


;-) Panowie nie mylcie wersji "płaskiej" AutoCADa LT) z wersją "pełną".

#22 tiggernick

tiggernick
  • 172 postów

Napisano 20 czerwca 2007 - 19:06

Właśnie , Autocad LT jest porównywalny cenowo z "Archicad start edition" a pełne wersje komercyjne to 16 do 30 na niekorzyść Autocada , parę złotych można oszczędzić...:P

#23 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 26 czerwca 2007 - 11:27

To ja Was pogodzę :) Na OS X jest jeszcze program zwący się VectorWorks. Jest to można powiedzieć odpowiednik AutoCad'a. Można kupiż wersję "Fundamentals", odpowiednik LT, za ok 4k. Oczywiście obsługuje dwg. Czekam właśnie na demo. Niestety Polska jak zwykle górą - czekam na to demo już 3 tydzień a facet miał nadać następnego dnia po rozmowie ;) Polscy sprzedawcy po swojemu rozumieją zasady reklamy :D Czuję, że będę musiał sobie ściągnąć demo z emule'a.

#24 marczynski

marczynski


  • 1 688 postów
  • SkądKonskie, Poland

Napisano 26 czerwca 2007 - 13:23

To ja Was pogodzę :)
Na OS X jest jeszcze program zwący się VectorWorks. Jest to można powiedzieć odpowiednik AutoCad'a.

Miałem okazję pracować z VW. Z AutoCADem nie ma to wiele wspólnego. Zdecydowanie mu bliżej do ArchiCADa. Jest to aplikacja dla architektów nie dla inżynierów.

#25 tiggernick

tiggernick
  • 172 postów

Napisano 18 października 2007 - 23:25

Właśnie trafiłem na stronę turboCAD , wersja "pro" na maki kosztje 200$ (!) , do zassania 15 dniowy trial. Może warto spróbować.....

---- Dodano 19-10-2007 o godzinie 00:34 ----
Tak łatwiej :-)
http://www.turbocad....17/Default.aspx




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych