Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pizza i Macbook


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 t0mek

t0mek
  • 11 postów

Napisano 21 marca 2007 - 16:20

Szukalem wszedzie, ale nie moge znalesc rozwiazanie na moj problem: Mam Macbooka i musialem niestety zainstalowac Windowsa( do gier jest potrzebny) i niestety po 5 minutach dzialania sie nagle wylacza. Na poczatku nie mialem pojecia dlaczego. Potem zauwazylem ze sie troche bardziej przegrzewa niz na tygrysie(to chyba normalne?). Wiec podlazylem pod Macbooka pizze mrozona. I DZIALALO dopuki pizza sie nie rozmrozila. Wiec ktos ma jakis pomysl co zrobic? Moze sa jakies ustwienia na XP gdzie mozna zapobiec wylaczaniu sie? dziekuje z gory za pomoc O zapomnialem dodac MAC OS X dziala calkiem normalnie nic sie nie wylacza.

#2 magmac

magmac

  • 1 170 postów
  • SkądWroclaw, Poland, Poland

Napisano 21 marca 2007 - 17:10

a tą pizzą to żart prawda ?

#3 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 21 marca 2007 - 17:20

a tą pizzą to żart prawda ?

Obawiam sie, ze nie :lol:

#4 magmac

magmac

  • 1 170 postów
  • SkądWroclaw, Poland, Poland

Napisano 21 marca 2007 - 17:24

o kurde, nie wpadłbym na taki mac-cooling ;)

#5 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 21 marca 2007 - 17:39

Wiec podlazylem pod Macbooka pizze mrozona. I DZIALALO dopuki pizza sie nie rozmrozila. Wiec ktos ma jakis pomysl co zrobic?


łAł. Potrzymaj może trochę dłużej to się*upiecze. Pizzy mi się*zachciało :rolleyes:

#6 berus4

berus4
  • 326 postów
  • SkądSkarżysko-Kamienna

Napisano 21 marca 2007 - 17:50

Hmm... Student? Zgadłem?

#7 StarDog

StarDog
  • 418 postów
  • SkądPruszków

Napisano 21 marca 2007 - 18:05

Może mrożony szpinak by lepiej chłodził? :lol:

#8 t0mek

t0mek
  • 11 postów

Napisano 21 marca 2007 - 18:50

Student: Nie to niebyl zart. Szpinaku nie bede probowal, bo jest ohydny. Zostane przy Pizzy. ale moza ma ktos pomysl jak sie obesc bez pizzy albo innego mrozony produktu? dzieki z gory

#9 MarG

MarG
  • 156 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 21 marca 2007 - 19:46

Student: Nie to niebyl zart. Szpinaku nie bede probowal, bo jest ohydny.


Etam, nie znasz sie.

#10 dzaku

dzaku
  • 665 postów

Napisano 21 marca 2007 - 19:55

Student: Nie to niebyl zart. Szpinaku nie bede probowal, bo jest ohydny. Zostane przy Pizzy. ale moza ma ktos pomysl jak sie obesc bez pizzy albo innego mrozony produktu?

dzieki z gory


Podejrzewam, ze serwis jednak bardziej Ci pomoze niz pizza. Chociaz na poczatek sprobuj reinstall win.

#11 misioslaw

misioslaw
  • 1 595 postów
  • SkądTychy

Napisano 21 marca 2007 - 19:57

Próbował ktoś CPUCooL ?

#12 Shime

Shime
  • 668 postów
  • SkądAngli :(

Napisano 21 marca 2007 - 21:56

Podstawka z chlodzeniem pod lapka a nie jakas pizza. ale ludzie maja pomysly:/

#13 lothalev

lothalev
  • 94 postów

Napisano 21 marca 2007 - 22:15

Podstawka z chlodzeniem pod lapka a nie jakas pizza.
ale ludzie maja pomysly:/


Podstawka? Jak dla mnie to uszkodzony sprzet. Komputer nie ma prawa sie wylaczac przy ustawieniu procesora na 100% nominalnej predkosci (podejrzewam ze o to wlasnie chodzi - OS X spowalnia CPU, zeby go schlodzic).

Pomoc moze naprawa/wymiana plyty glownej. Chyba ze to blad w projekcie/produkcji calej serii. Wtedy ew. nowa wersja firmware, ktora sama bedzie spowalniac CPU.

Ale uzywac komputera ktory jest w stanie rozmrozic pizze? Ja bym sie bal...

#14 naresh

naresh
  • 2 079 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 marca 2007 - 22:22

System nie powinien sie restartwac po tym jak sie tycke bardziej podgrzeje... Poszukaj prime dla maca i odpal torture test, zobaczysz czy mac tez sie resetuje jesli jest zbyt wysoka temperatura... jesli tak jest to serwis

#15 lothalev

lothalev
  • 94 postów

Napisano 21 marca 2007 - 23:41

System nie powinien sie restartwac po tym jak sie tycke bardziej podgrzeje... Poszukaj prime dla maca i odpal torture test, zobaczysz czy mac tez sie resetuje jesli jest zbyt wysoka temperatura... jesli tak jest to serwis

Nie powinien. Ale to co sie dzieje, wyglada mi na THERMAL_SHUTDOWN, czyli zdarzenie procesora, kiedy żąda on odciecia zasilania, zeby ustrzec sprzet przed uszkodzeniem

#16 woojt

woojt
  • 300 postów
  • SkądWuWuA --> The Right Side

Napisano 22 marca 2007 - 00:17

Podstawka? Jak dla mnie to uszkodzony sprzet. Komputer nie ma prawa sie wylaczac przy ustawieniu procesora na 100% nominalnej predkosci (podejrzewam ze o to wlasnie chodzi - OS X spowalnia CPU, zeby go schlodzic).

Pomoc moze naprawa/wymiana plyty glownej. Chyba ze to blad w projekcie/produkcji calej serii. Wtedy ew. nowa wersja firmware, ktora sama bedzie spowalniac CPU.

Ale uzywac komputera ktory jest w stanie rozmrozic pizze? Ja bym sie bal...


u mnie na macbooku windows chodzi "chłodniej" niz mac os x ;) (mniemam że tenże system na zawyżone własnie wartości taktowania w speedstep, albo cos źle działa i mnie - nawet jak nic nie robie to procek chodzi na 1,5ghz a w windzie spokojnie na 1,0ghz)

#17 Halibut

Halibut
  • 668 postów
  • SkądKatowice

Napisano 22 marca 2007 - 01:01

Dziwę się że to forum ma rubrykę MS na Apple/ Chyba nikt normalny / poważny nie będzie uruchamiał winowsa na maku,,, W obecnej chwili żaaden szanujący się użytkownik kompa nie zechce zainstalować Windy na Macu, no chyba, że,,,, ;)

#18 SoleJunior

SoleJunior
  • 271 postów

Napisano 22 marca 2007 - 09:25

... chyba, że chce coś rozmrozić i upiec ;)

#19 lothalev

lothalev
  • 94 postów

Napisano 22 marca 2007 - 13:46

Dziwę się że to forum ma rubrykę MS na Apple/ Chyba nikt normalny / poważny nie będzie uruchamiał winowsa na maku,,,
W obecnej chwili żaaden szanujący się użytkownik kompa nie zechce zainstalować Windy na Macu, no chyba, że,,,, ;)


Nie pojmuje Twojego rozumowania. Od czasu przejscia Apple na procesory Intela, ich laptopy roznia sie od konkurencji obudowa (ladne robia te obudowy, nie ma co), nieco cena (ale znowu - przeszli na intela wiec nie moga juz wabic klientow haslem "moje MHz lepsze od Twoich MHz", bo teraz juz MHz sa jedne i te same - wiec i ceny musieli troche zrownac w dol) i awaryjnoscia (ciagle w ich komputerach jest jeszcze sporo problemow nie wystepujacych w sprzecie innych marek).

Najgorsze jest jednak podejscie koncernu Apple, ktory jak najdluzej udaje, ze problemu nie ma i zwala wine na innych.

#20 naresh

naresh
  • 2 079 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 marca 2007 - 14:50

Windowsa na macu instaluje sie zeby pograc w Counter Strike: Source po sieci =.=

#21 Halibut

Halibut
  • 668 postów
  • SkądKatowice

Napisano 24 marca 2007 - 20:59

Czemu mam dziwne rozumowanie? Po co komu Windows skoro ma OSX'a?? Wyjątkiem są specjalne programy, ktore chodzą tylko z windą no i gry ;) Poza tym nie rozumiem, to tak jakby formatować 250 GB dysk w FAT 16...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych