Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Firefox zżera ponad 400mb ramu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 AmeriCano

AmeriCano
  • 126 postów

Napisano 13 lutego 2011 - 14:20

Witam! Czara goryczy się przelała. Już mnie to tak irytuje, że muszę coś w końcu z tym zrobić, bo po prostu wysiądę. No ale do sedna. Gdy uruchomię mozillę to przez parę kolejnych minut poziom ramu jaki pobiera sięga ~200mb, po paru godzinach jest już 400-450mb, by w końcu dojść do ponad 500, co mi uniemożliwia jakiekolwiek przeglądanie Internetu bez złości. Czytałem, że to może być wina wersji więc zmieniłem z 3.6 na najnowszą bete 4 lecz wciąż tak samo. Jakieś pomysły? Pozdrawiam OS: 10.5.8

#2 elita

elita

  • 3 034 postów
  • SkądKalisz, PL

Napisano 13 lutego 2011 - 14:49

A to brakuje Ci pamięci z tego powodu czy jak? Bo jak ma chodzić 10x wolniej używając 40MB bo stale będzie się swapić tymczasami na tmp to ja już wole aby brał te 400MB i fruwał.

#3 huski

huski
  • 1 063 postów
  • SkądEU

Napisano 13 lutego 2011 - 14:53

A jeżeli chodzi o dodatki to dużo masz różnych gadżetów? Ja mam dosyć dużo różnych dodatków i Firefox też trochę zżera. Tak szczerze powiedziawszy, to zasugerowałbym inną przeglądarkę, jeśli Cię to martwi. Ja Firefox'a używam głównie ze względu na Zotero i kilka innych gadżetów. Uważam, że do przeglądania Internetu spokojnie można zasugerować Camino, czy nawet Chrome. Wszędzie są dostępne odpowiedniki AdBlock'a i do tego Chrome ma wsparcie dla Xmarks.

#4 AmeriCano

AmeriCano
  • 126 postów

Napisano 13 lutego 2011 - 16:16

A to brakuje Ci pamięci z tego powodu czy jak? Bo jak ma chodzić 10x wolniej używając 40MB bo stale będzie się swapić tymczasami na tmp to ja już wole aby brał te 400MB i fruwał.


Nie chodzi żeby używał 40MB ale 450 MB z jedną zakładką i jednym zainstalowanym dodatkiem to chyba przesada, czyż nie?


A jeżeli chodzi o dodatki to dużo masz różnych gadżetów? Ja mam dosyć dużo różnych dodatków i Firefox też trochę zżera. Tak szczerze powiedziawszy, to zasugerowałbym inną przeglądarkę, jeśli Cię to martwi. Ja Firefox'a używam głównie ze względu na Zotero i kilka innych gadżetów. Uważam, że do przeglądania Internetu spokojnie można zasugerować Camino, czy nawet Chrome. Wszędzie są dostępne odpowiedniki AdBlock'a i do tego Chrome ma wsparcie dla Xmarks.



Właśnie w tym problem, że z dodatków mam tylko AdBlocka i nic więcej. Co do innych przeglądarek to próbowałęm już: Safari, Opere i Chrome'a i tak po wszystkim wracałem do FF, bo najbardziej mi pasował, mimo swoich wad. Dlatego chciałbym jakoś naprawić ten problem.

#5 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 13 lutego 2011 - 20:42

Zaktualizuj AdBlocka, wyczyść Cache i powinno być dobrze. Na Safari potrafi być ten sam problem. W ostateczności przeinstaluj (bez usuwania poprzedniego) FF.

#6 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 13 lutego 2011 - 20:50

To tak już chyba ma, mam 4b11, kilka dodatków i koło 20 kart w grupach, wyłączam FX to pamięć spada do 40%, po kilku dniach do 70% wraca i tak w kółko. Niestety.

#7 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 13 lutego 2011 - 20:54

To tak już chyba ma, mam 4b11, kilka dodatków i koło 20 kart w grupach, wyłączam FX to pamięć spada do 40%, po kilku dniach do 70% wraca i tak w kółko. Niestety.


To wyłącz "keszowanie". Naprawdę nie wiem, jak to napisać, dziwny nowosłów ;) Nie wiem czy jest opcja w samym FF, musisz sprawdzić bo ja nie używam, nie mogę się przestawić na FF.

#8 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 13 lutego 2011 - 21:02

Wyłączyłem, w opcjach i w about:config - ale nie sądzę, że to dużo da ;-)

#9 zdzich

zdzich
  • 178 postów
  • Skądjuż nie Poznań

Napisano 13 lutego 2011 - 21:20

moj zajmowal 2x tyle zmienilem przegladarke na chrome - jest lepiej

#10 psajcho

psajcho
  • 1 212 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 13 lutego 2011 - 21:22

safari - 860MB, 4 zakładki. 12 programów włączonych. jakoś nie płaczę, bo nic złego się nie dzieje. w dodatku wiem, ze jak coś ciężkiego włączę to safari odda trochę megabajtów dla tej nowej aplikacji ;p zapomniałem, mam 34 megabajty wolnej pamięci (przy 4 gigabajtach w ogóle) i to mnie cieszy, bo nic się nie marnuje.

#11 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 13 lutego 2011 - 21:49

Panowie, zgoda że jak jest zajęta to dobrze... do momentu kiedy, jak autorowi wątku, nie zacznie zamulać przez to systemu. O tym była rozmowa i stąd to się wzięło. @psajcho, fajnie że masz zajętą, tylko że tobie nie zamula.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych