Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

instalacja windowsa na macbooku


  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 ola_

ola_
  • 4 posts
  • Skądwawa

Posted 20 March 2007 - 20:43

Dostałam w prezencie macbooka 2Ghz Intel Core Duo, 512 MB, 13,3". Wygląda naprawdę pięknie, ale nie wiem czy cieszyć się czy płakać, bo nie umiem go używać. Czy ktoś z szanownych użytkowników jest w stanie pomóc mi w instalacji windowsa na macu, oczywiście odpłatnie? Bez windowsa nie dam rady, potrzebny mi w pracy. Jestem z Warszawy.

#2 clr

clr
  • 1326 posts

Posted 20 March 2007 - 20:51

witam

1. uzyj opcji 'szukaj' na forum wpisujac : bootcamp lub instalacja windowsa
2.odwiedz strone www.apple.com i wpisz w search : bootcamp a nastepnie sciagnij aplikacje

pomocny moze byc ten plik:)

manual bootcamp wersja angielska

4. Czemu nie chcesz Tigera pouzywac ? najlepszy OS jaki znam :)
5. Jak ktos wezmie $ za to ze zainstaluje ci Windowsa na Macu to bedzie niezle przegiecie :/

pozdrawiam

#3 ola_

ola_
  • 4 posts
  • Skądwawa

Posted 20 March 2007 - 21:04

Ja mam wybitnie użytkowe nastawienie do komputerów. :) O tym, że bootcamp potrzebny do instalacji windowsa już wyczytałam. Zanim go jednak sciągnę to mam mały problem - nie wiem jak skonfigurować neostradę na tym nowym macu. Ech.. Zanim napisałam tego posta przeczytałam wiele innych, w których użytkownikom maców instalacja windowsa się nie powiodła. Jako totalny laik nawet nie wiedziałabym o co pytać, gdyby mi coś nie działało tak jak trzeba po instalacji, czy padło w trakcie. Potrzebuje Power Pointa i Excela do pracy - to tak w ramach tłumaczenia się na co mi windows. :) Rozumiem, że windows xp home edition będzie w porządku?

#4 wirus

wirus
  • 398 posts
  • SkądGrudziądz

Posted 20 March 2007 - 21:30

wrzuć płytke instalacyjną z windowsem zrestartuj macbooka i trzymaj lewy klawisz ALT i wybierz ikonke płyty CD z windowsem i uruchomi sie instalator a z reszta powinnas sobie poradzić :) jeśli nie to pisz POMOGE :)

#5 DanielF

DanielF
  • 5739 posts
  • SkądSiedlce

Posted 20 March 2007 - 21:31

Office jest na makach! jak i równieź darmowy open office i neooffice wszystko jest po co win? gadu = kadu

#6 clr

clr
  • 1326 posts

Posted 20 March 2007 - 21:36

wrzuć płytke instalacyjną z windowsem zrestartuj macbooka i trzymaj lewy klawisz ALT i wybierz ikonke płyty CD z windowsem i uruchomi sie instalator a z reszta powinnas sobie poradzić :) jeśli nie to pisz POMOGE :)


spokojnie spokojnie..najpierw bootcamp zrobi partycje dla windowsa i nagra plyte ze sterownikami...a potem to juz gladko pojdzie..wedlug mnie to najlatwiejsza instalacja windosa na jakimkolwiek sprzecie wlaczajac normalne PC.

#7 wirus

wirus
  • 398 posts
  • SkądGrudziądz

Posted 20 March 2007 - 21:43

dobra ale pod macbookiem nie zainstaluje Neostrady bo nie ma sterownikow na intele pod mac os,a chyba że dokupi sobie routerek i bedzie miała necik po lanie albo wlanie,jedynie jak masz dostep do nagrywarki to sciagnij bootcampa i nagraj na plytke a potem zainstaluj po mac osem.

#8 ola_

ola_
  • 4 posts
  • Skądwawa

Posted 20 March 2007 - 23:49

dobra ale pod macbookiem nie zainstaluje Neostrady bo nie ma sterownikow na intele pod mac os,a chyba że dokupi sobie routerek i bedzie miała necik po lanie albo wlanie.



neostrada dzierżawi swoje routery za całe 10 zł miesięcznie - tak wystarczy?

#9 Hackmaniak

Hackmaniak
  • 459 posts

Posted 20 March 2007 - 23:49

dobra ale pod macbookiem nie zainstaluje Neostrady bo nie ma sterownikow na intele pod mac os,a chyba że dokupi sobie routerek i bedzie miała necik po lanie albo wlanie,jedynie jak masz dostep do nagrywarki to sciagnij bootcampa i nagraj na plytke a potem zainstaluj po mac osem.

Z tymi sterownikami to naprawdę porażka. Tylu jest w Polsce użytkowników tego sprzętu, a oni stwarzają problemy.
Oczywiście najprościej router. Dzięki temu zyskuje się bezpieczeństwo i stabilniejszą pracę. Wiem, to z praktyki, bo działałem i na jednym i na drugim.
Jak ktoś nie chce routera, chce Mac OS Xa i bezpośrednie podłaczenie modemu to moim zdaniem tylko na Parallels odpalić można i udostępnić połączenie Mac OS Xowi. Jak ktoś zorientowany to nawet nie Windowsa na Parallels tylko np. konsolowego Linuksa co obsługuje ten modem.

---- Dodano 20-03-2007 o godzinie 23:52 ----

Z tymi sterownikami to naprawdę porażka. Tylu jest w Polsce użytkowników tego sprzętu, a oni stwarzają problemy.
Oczywiście najprościej router. Dzięki temu zyskuje się bezpieczeństwo i stabilniejszą pracę. Wiem, to z praktyki, bo działałem i na jednym i na drugim.
Jak ktoś nie chce routera, chce Mac OS Xa i bezpośrednie podłaczenie modemu to moim zdaniem tylko na Parallels odpalić można i udostępnić połączenie Mac OS Xowi. Jak ktoś zorientowany to nawet nie Windowsa na Parallels tylko np. konsolowego Linuksa co obsługuje ten modem.

Jeżeli Twój Macbook ma Wifi (na 99% tak, ale nie chce mi się już czytać specyfikacji) to Livebox będzie rozwiązaniem idealnym, bo nie będziesz uwiązana kablem do modemu tylko możesz chodzić po całym mieszkaniu, albo na łóżku sobie leżeć i z laptopa korzystać. Najlepsze możliwe rozwiązanie.
Wreszcie wykorzystasz mobilność laptopa i zalety bezprzewodowego Internetu. Ja mam Wifi w domu i Mini Mac radzi sobie z tym idealnie, a działanie netu jest lepsze niż na Windowsie PCtowym i nawet lepiej niż na Linuksie z którym coś się dzieje ostatnio złego.

#10 clr

clr
  • 1326 posts

Posted 21 March 2007 - 00:15

krotkie obliczenia ;) opcja livebox przy umowie na 36 miesiecy 10zl x 36 = 360zl opcja routera dla neostrady np .neatgear dg834g (jednorazowa oplata) okolo 260 zl lepiej zainwestowac w router a zapomnisz skad masz internet, gdzie jest router, jak wyglada i co robi. Zyskasz mobilnosc, wygode i spokoj.

#11 ola_

ola_
  • 4 posts
  • Skądwawa

Posted 21 March 2007 - 00:31

Zostało mi 12 miesięcy "współpracy" z neostradą. Zgodnie z ich promocją przez połowę tego okresu płacę za livebox po 1,22 zł miesięcznie, a potem 10 zł miesięcznie - wydzierżawię jednak, ale dzięki za kalkulację :) Za rok przerzucę się pewnie na bluconnect bądź podobne rozwiązanie, bo coraz częściej potrzebuję netu poza domem. I tu znów problem - w macbooku nie ma gdzie karty wsadzić :) Wtedy dopiero trzeba będzie kupić modem jak sądze.

#12 Hackmaniak

Hackmaniak
  • 459 posts

Posted 21 March 2007 - 23:44

Zostało mi 12 miesięcy "współpracy" z neostradą. Zgodnie z ich promocją przez połowę tego okresu płacę za livebox po 1,22 zł miesięcznie, a potem 10 zł miesięcznie - wydzierżawię jednak, ale dzięki za kalkulację :)

Bardzo dobre rozwiązanie. Najprostsze sposoby są zazwyczaj najlepsze. Jak potrzebujesz tego na rok to nie ma sensu kupować aby w domu leżało i zbierało kurz. Lepiej wypożyczyć i oddać jak niepotrzebne.

Za rok przerzucę się pewnie na bluconnect bądź podobne rozwiązanie, bo coraz częściej potrzebuję netu poza domem. I tu znów problem - w macbooku nie ma gdzie karty wsadzić :) Wtedy dopiero trzeba będzie kupić modem jak sądze.

Znów nie mam ochoty przeglądać specyfikacji Macbooka, ale Apple sprzedawało ten sprzęt z Blueconnectem, więc jakoś to przystosowane musi być.
Tylko, że w czasie trwania tej promocji zawsze jak byłem przy okazji w iSpot' cie to ktoś przychodził z tym i miał problem. Najlepiej odwiedź iSpota, bo można tam się czegoś ciekawego dowiedzieć.
Najprostszym rozwiązaniem jest zakup jakiegoś telefonu wyposażonego w Bluetooth i odpowiednio do Twoich potrzeb EDGE, UMTS, HSDPA (bo nie sądze, że płacąc tyle kasy za łącze chcesz GPRS sam). Przy okazji zyskasz nowy, fajny telefon i możliwość wygodnego i szybkiego połączenia z Internetem. Zobacz tylko, czy Blueconnect ma taką ofertę. Ja sprawdzałem iPlusa i na 100% można u nich samą kartę kupić. Możesz też wybrać jakiś modem ze sterownikami na USB. Nie wiem jak jest tymi co się wkłada do laptopa. Z prostej przyczyny mnie to nie interesuje - nie mam laptopa.

#13 AntoniKosiba

AntoniKosiba
  • 118 posts
  • SkądOlsztyn

Posted 22 March 2007 - 13:48

Możesz kupić w sklepie Apple program Parallel System za 300 zł, który uruchomi instalatora Windows. Program jest wspaniały bo można używać dwóch systemów jednocześnie, a Win otwiera Ci się, po prostu w oknie. Szkoda poniechać MacOSa bo to doskonalszy system niż Win. A warto mieć dwa, skoro Mak daje aż takie możliwości. Siemka :)

---- Dodano 22-03-2007 o godzinie 13:51 ----
Temat połączenia z netem opisałem już. Wrzuć w wyszukiwarce: Internet Orange Merlin XU 870. Mam, działa doskonale!




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users