Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

ubunu nie działa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jankesik

Jankesik
  • 479 postów
  • SkądCzęstochowa/Poland

Napisano 16 marca 2007 - 21:36

na moim imaku g3 400mgh ubutnu nie działa uruchamia się wczytuje i wtedy gdy ma pojawić się okienko i pierwsza melodyjka obraz znika i słyszę tylko dźwięk i tyle z przygód z ubuntu co zrobić?

#2 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 16 marca 2007 - 21:44

Na iMac G3/350 Nigdy nie udało mi się uruchomić Knoppiksa i Ubuntu. Bez problemu startuje Gentoo (także LiveCD) ale to dla mnie zbyt trudny system i poległem. Na pewno działa bez najmniejszych problemów Mandrake/Mandriva 2005 LE (3x CD) i pochodne. KDE w nim jest po angielsku a Gnome całkowicie PL. Jedyną niedogonością jest to, że nieczynne są już repozytoria PPC dla tego systemu. Pozostaje samodzielna kompilacja programów.

#3 lothalev

lothalev
  • 94 postów

Napisano 17 marca 2007 - 00:04

Na iMac G3/350 Nigdy nie udało mi się uruchomić Knoppiksa i Ubuntu.

Na codzien uzywam maszyn na Intelu. Probowalem jednak ubuntu Live na iBooku G3/800 (384MB pamieci). Dzialalo - wolno sie uruchamialo bo procesor marny, ale dzialalo. Tak przy okazji, ze wzgledu na znikoma liczbe uzytkownikow wersji PPC, nie bedzie juz w przyszlosci nowych wydan K/Ubuntu na ta platforme...

#4 Jankesik

Jankesik
  • 479 postów
  • SkądCzęstochowa/Poland

Napisano 17 marca 2007 - 00:12

bo procesor marny hmm ciekawe myśle ze marni programisci kompilowali to pod ppc G3 bije p3 mac osx działa szybko a ponoć to i to z unixa się wzięło ja rozumiem ze po macoszemu traktują ppc Tylko szkoda a wiecie jak linux na amidze z g3 się sprawuje?

#5 lothalev

lothalev
  • 94 postów

Napisano 17 marca 2007 - 09:02

bo procesor marny hmm ciekawe myśle ze marni programisci kompilowali to pod ppc G3 bije p3 mac osx działa szybko a ponoć to i to z unixa się wzięło ja rozumiem ze po macoszemu traktują ppc Tylko szkoda a wiecie jak linux na amidze z g3 się sprawuje?


Akurat mam mozliwosc swietnego porownania: iBook g3/800, 384MB ram i desktop z Celeronem 800MHz (z rdzeniem Pentium3), 384MB ram i plyta DFI (Intel i815). Na obu testowalem Linuksa Kubuntu.

Intel jest o niebo wydajniejszy we wszystkich mozliwych aplikacjach (np. sprobuj na G3 uruchomic OpenOffice - zycze powodzenia, na intelu dziala doskonale). Dodatkowo rdzenie P3 mialy juz instrukcje MMX, MMX2 i SSE, a G3 jeszcze nic. Altivec pojawil sie dopiero w PPC G4 (mowiac po naszemu G3 kompletnie nie nadaje sie do zastosowan "multimedialnych").

#6 Banano

Banano
  • 354 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 marca 2007 - 10:06

na moim imaku g3 400mgh ubutnu nie działa uruchamia się wczytuje i wtedy gdy ma pojawić się okienko i pierwsza melodyjka obraz znika i słyszę tylko dźwięk i tyle z przygód z ubuntu co zrobić?



Już kiedyś była odpowiedź na to bo miałem ten sam problem. Chodzi o to że ubuntu źle ustawia sobie xorg.conf a zwłaszcza chodzi o czestotliwości odświeżania,a tu jest rozwiązanie:

nitially X does not start....


Got it working with a quick text edit:

drop to console (ctrl - option F1)

and edit the X config file as follows:

sudo pico /etc/X11/xorg.conf
or if you prefer:
sudo vi /etc/X11/xorg.conf
(or your favorite editor)

change the frequencies in monitor section as follows:

Section "Monitor"

Identifier "Generic Monitor"
Option "DPMS"
HorizSync 60-60
VertRefresh 75-117

EndSection

restart X


Mam nadzieje że pomogło.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych