Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Commodore powraca!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 16 marca 2007 - 18:02

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

http://commodoregami...cshop/Home.aspx

Niestety są to pecety z Windowsem Vistą :-(

#2 sfinks

sfinks
  • 288 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 marca 2007 - 18:21

ależ to logo mi się miło kojarzy :) dzieciństwo moje ehhh A tu taki... po prostu pc, ale mimo wszystko jakbym miał zamiar kupować pc i miał za dużo kasy, kupiłbym tego "commodorka", dla samego loga na obudowie :P

#3 kungfumiszcz

kungfumiszcz
  • 291 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 16 marca 2007 - 20:18

commodore wypuscil kiedys serie pc-tow z rodziny 486. nawet udane.

#4 sfinks

sfinks
  • 288 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 marca 2007 - 20:47

commodore wypuscil kiedys serie pc-tow z rodziny 486. nawet udane.


pamiętam jak je oglądałem w baltonie czy coś takiego, ale ja już wtedy miałem amigę (czego nigdy nie żałowałem)

#5 lukas_gab

lukas_gab
  • 828 postów

Napisano 16 marca 2007 - 20:58

chmm .... ja commadore nie miałem ale grałem u kuzyna często i powiem wam jedno .... znienawidziłem to ... Kuzyn miał drewnianą podłoge i jak sie podskoczyło z radości ( gra się "przegrywa" 15min. ) podłoga się zatrzęsła i dupa .. poruszył się dżojstik i error i od poczatku .. albo kaseta się zaklinowała w odtwarzaczu ... z kolei z amigą mam same dobre wspomnienia :D

#6 ak666

ak666
  • 310 postów

Napisano 16 marca 2007 - 21:14

z tego co pamietam to wlasnie linia pc (i fatalny marketing) pograzyla commodore... a potem jak escom ich wykupilo to mialem nawet peceta commodore pentium 60...

#7 berus4

berus4
  • 326 postów
  • SkądSkarżysko-Kamienna

Napisano 16 marca 2007 - 21:20

Jak przypominam sobie czasy kiedy to gry były na kasety i przy magnetofonie trzeba było półgodziny manewrować mini śrubokręcikiem to aż ciarki przechodzą.

#8 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 16 marca 2007 - 23:30

A ja miałem atari 800xl :P

#9 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 16 marca 2007 - 23:51

A ja mialem moja super extra wyjechana w kosmos Commodore 64 i 12" monitorek do niej :) Ehhh te czasy.... az mi lezka poplynela bokiem oka :)

#10 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 17 marca 2007 - 03:34

http://di.com.pl/news/16088,2.html

A od siebie dodam, że miałem C64/1541 i system GEOS, wzorowany zresztą na Apple.

A Kommodorka już miałem, gdy PC XT były mocno zakorzenione na polskim rynku a co raz popularniejsze były AT 286, w sklepach pojawił się Carry 1 - 386SX (najmniejszy, chyba stacjonarny pecet na świecie)

GEOS miał olbrzymie możliwości, jak na tamte czasy. Można było przygotować DTP, pisać w GeoWrite itp. Rozdzielczość - 640x400 (dzielenie ekranu), był GeoPublisher, GeoPaint, gdy o podobnych na PC nikt nawet jeszce nie myślał (Corel już chyba był).
Windows 2.0 mu do pięt nie dorastał.
A to wszystko działało na 170 kb jednej strony dyskietki, 64 kb RAM+2 kb w 1541 i 1 MHz zagara procesora
Jak ja wtedy marzyłem o kardridżu rozszerzającym RAM do 512 kb (był taki!)
Kolekcja moich programów opiewała na ok. 2000 tytułów na dyskietkach 5,1/4''. Kto nie miał stacji dysków do C64 niech żałuje ! To dopiero były możliwości, uzupełnione przez Kardridge Final III, lub Action Replay ! C64 z magnetofonem to inwalida.
Miałbyć jeszcze po drodze C128 "Diesel" ale traf chciał, że wpadł mi w ręce okazyjnie miniaturowy XT stacjonarny z dwoma flopami 720, bez twardego dysku. Był tak mały, że HDD już się nie mieścił do środka. Coś jak dzisiejsze Mini i zresztą nie wiele większy (szerokość 2xFDD, wysokość 2xFDD, głębokość 1,2 - 2xMini), CGA/Hercules na pokładzie, przełączany przełącznikiem z tyłu obudowy, zegar 10MHz. I tak się zaczęła moja przygoda z PC, podczas, gdy inni szeleli na Amigach lub ST.

Ciekawostka:
GEOS umarł wraz z telefonem Nokia 9110 Communicator, gdzie system z Berkley był zastosowany po raz ostatni. Szkoda. Skoro tyle potrafił na badziewnych maszynach, ciekawe ile potrafił by dziś. To był ten sam GEOS z C64 po odświeżeniu.

Kod GEOSa 64 i 128 jest już uwolniony, więc kto lubi emulacje może zobaczyć, jak to cacuszko działało. Obrazy dyskietek z systemem można ściągnąć legalnie ze strony twórców systemu.

#11 Marcin_G

Marcin_G
  • 892 postów
  • Płeć:
  • SkądRumia

Napisano 17 marca 2007 - 11:51

commodore wypuscil kiedys serie pc-tow z rodziny 486. nawet udane.


pamiętam jak je oglądałem w baltonie czy coś takiego, ale ja już wtedy miałem amigę (czego nigdy nie żałowałem)

Dokładnie tak, można je było dostać chyba tylko w Baltonie. Sam pamiętam jak stałem z ojcem po Amigę 500 i gdy on załatwiał papierki to ja z tęsknotą patrzyłem na prawdziwy komputer, tak mi się przynajmniej wtedy wydawało, czyli PC od Commodore. Tęsknota jednak szybko minęła jak uruchomiłem Amigę. To były czasy :)

#12 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 17 marca 2007 - 12:22

Sa w sprzedazy czyste plytki cd tej "nowej" firmy Commodore.

Oczywiscie ze znamy GEOSa. Genialny, uzywam go na emulatorze C64, kiedys nawet przepisalem dla jaj jakies dane z Excela :) I to na jednym mhz procesorze! Gdyby przyjac taki stosunek mozliwosci sprzetu do jegozastosowan, to przecietna Amiga moglaby sie, przepraszam za slowo, pos..ac :)
C64 to king.

commodore wypuscil kiedys serie pc-tow z rodziny 486. nawet udane.


Mowisz - masz! Jak kupowalem Amige, dostalem taka ulotke, wtedy jeszcze Commodore bylo na fali. Te ksiazeczke reklamowa zachowalem, bo tam sa jaja z zamierzchlej ery komputeryzacji :)
Oto reklama peceta z Commodore:

Dołączona grafika

#13 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 17 marca 2007 - 14:47

"Zabytkowy" artykuł o GEOS.

http://komputery.dyl...MacIntosha.html

Łezka się kręci w oku.

To było kiedyś moje nieosiągalne marzenie - właśnie pod kątem GEOS. Moduł RAM 512 KB lub 256KB. Nigdy niezrealizowane.

Dołączona grafika


Commodore Web.it - komputer internetowy. Szkoda, że niewypalił. Nie dość, że komputer, to jeszcze ładny i internet w TV http://www.e-service...odorewebit.html

Trochę nostalgii
http://www.starekompy.pl/c64.html

Lunix, czyli Unix na C64/128
http://linux.pl/?id=...ria=12&show=135

A tu najważniejsze. Gry C64 w wersji Online. Wchodzisz i grasz. Są chyba wszystkie kultowe tytuły.
http://c64s.com/
Wymagana Java.

Wspólczesna, obecnie produkowana wersja C64. Komputer w całości mieści się... W Joysticku. Jest wyposażony w wirtualną klawiaturę ekranową ale ponoć (cytuję za źródłem "Notatnik Fana Starych Komputerów") ludzie to rozbierają, przerabiają i podłączają do tego klawiatury.
http://www.amazon.co...W8G830FDB33WDY

Jeszcze jedna ciekawostka. Hołd Twórców Opery dla Commodore - styl Nostalgia

Otwieramy Operę i klikamy:
Dołączona grafika


Otrzymujemy...

Dołączona grafika Dołączona grafika

#14 slawrumia

slawrumia
  • 1 293 postów
  • SkądRumia

Napisano 31 sierpnia 2009 - 23:12

na tym filmie 1:26 jest Karate Champ wiecie jak on nazywa sie na iphonie albo co to za pakiet gier ?
YouTube - IPHONE TOP 100 APPLICATIONS AND GAMES 2009

#15 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1 639 postów
  • SkądPlewiska

Napisano 01 września 2009 - 05:37

Hehe. C64. Mój pierwszy własny sprzęt!

#16 Smoczy

Smoczy
  • 4 066 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 01 września 2009 - 06:20

gdyby Commodore nie zbankrutowało ich Amiga byłaby zapewne dalej rozwijana,zresztą - Amiga One sprzed kilku lat bazuje na bebechach jakie ma iBook:) szkoda że nie rozwijają już projektu...

#17 Octave007

Octave007
  • 107 postów

Napisano 05 września 2009 - 08:19

Jak przypominam sobie czasy kiedy to gry były na kasety i przy magnetofonie trzeba było półgodziny manewrować mini śrubokręcikiem to aż ciarki przechodzą.



SKAD JA TO ZNAM..... JA SIE NERWICY PRZEZ TEN CHOLERNY MAGNETOFON DOROBILEM...:)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych