Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Firefox i AdBlock


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 joystick

joystick
  • 309 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 października 2005 - 04:42

Gdzie (do jakiego pliku) firefoxowy adblock zapisuje ustawienia użytkownika?
Albo inaczej... czy to możliwe aby po usunięciu tej wtyczki nadal były blokowane ustawione w niej url'e?

Chodzi o to, że mam bardzo dziwny/ciekawy przypadek. Próbowałem zainstalować google toolbar do firefoxa (teraz już wiem, że nie działa na macu). Po zrestartowaniu aplikacji total crash zaraz na starcie. Tak, kilka razy. Ok. Wchodze do library, etc. firefox/extensions... odszukuje klucz google toolbar i cały katalog do kosza. Odpalam firefoxa i niby wszystko ok ale nagle okazuje się iż w prawym dolnym rogu nie mam adblocka. Patrzę w rozszerzenia... jest. Wszystkie ustawienia, etc wporządku. Wchodze na strone z zapodanymi blokowanymi url'ami... działa. Niestety nie mogę dodawać nowych. Myślę sobie przeinstaluje ją. Daje już normalnie uninstall z okienka rozszerzeń... każe mi ponownie uruchomic firefoxa i tu niespodzianka. Nie działa quit. Ani z klawiatury ani z menu. Oki myślę... będzie forcequit. Poszło. Ponowne uruchomienie... adblocka nie ma już w panelu rozszerzeń. Myślę jak narazie Ok. I tu kolejna niespodzianka. Wczytuje strone na której miałem bloki i ku ogromnemu zdziwieniu widze, że pomimo braku wtyczki nadal blokuje uprzednio wybrane url'e. Myślę dziwne... ale ok. Instaluje adblocka na nowo... ładnie cacy, ale w ustawieniach nie mam starych wpisów. Firefox nadal blokuje wybrane adresy, ale nijak nie mogę gdybym chciał ich usunąć, bo nie figurują na liście blokowanych. Sprawdzam jeszcze te strony w Safari. Reklamy są. Reload w firefoxie nie ma ich. Gdie ane? - wot wapros.

Morał - nie tykajcie google toolbar. Chyba, że tak jak mój znajomy zripujcie go do mp3, wgrajcie na iPoda i delektujcie się awangardową muzyką rodem z warszawskiej jesieni :D

#2 hwojtek

hwojtek
  • 1 273 postów
  • SkądGrzebienisko - Warszawa - cała Europa

Napisano 03 października 2005 - 10:05

Re: Firefox i AdBlock

czy to możliwe aby po usunięciu tej wtyczki nadal były blokowane ustawione w niej url'e?


Raczej nie.

Chodzi o to, że mam bardzo dziwny/ciekawy przypadek. Próbowałem zainstalować google toolbar do firefoxa (teraz już wiem, że nie działa na macu).


Na Google piszą:

System requirements:
• Windows XP/2000 SP3+, Mac OS X 10.2+, or Red Hat Linux 8.0+
• Firefox 1.0+ (Internet Explorer version available here)


To o co chodzi?

#3 joystick

joystick
  • 309 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 października 2005 - 10:59

Adblock: Zasatnawiam się czy ta wtyczka nie wykorzystuje jakiegoś firefoxowego mechanizmu i ów url'e zapisują się np. gdziś w about:config, czy jakimś innym firefoxowym .ini. Google Toolbar: nie wierz temu co piszą na google. Ja też się zasugerowałem. Przejrzałem jednak kikanaście postów na różnych anglojęzycznych forach i wszyscy maja ten problem. Google Toolbar nie idzie na macu tak jak nie ma np. Macowej wersji Google Earth. Ta firma ignoruje tę platformę. Być może działało to przez moment z jakimś starym firefoxem na Mac OS 10.2, ale bardziej niż prawdopodobne wydaje mi się, iż panowie z googla przetestowali to tylko na jakims linuxie dochodząc do wniosku, że w takim razie pójdzie i na Macu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych