Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Premiere Pro CS4 - obsłuży ponad 4GB?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 deha21

deha21
  • 384 postów

Napisano 16 stycznia 2011 - 14:27

Szukałem takiej informacji ale nie znalazłem. Czy Premiere Pro CS4 obsłuży ponad 4GB? Teraz mam 4GB i chcę dokupić jeszcze 2GB do iMaca żebym mógł komfortowo obrabiać wideo Full HD. Wole zapytać bo przy włączaniu Premiera pokazuje mi się np. Loading 2% from 3GB (czy to znaczy że obsługuje max 3GB?). Jeśli to ważne to mam iMac 27" i7 z najnowszym systemem. I tak przy okazji zapytam. Jakiej wielkości pliki najlepiej ładować do Premiera. Czytałem że najlepiej sobie radzi z plikami do max. 500MB. A więc czy sprawniej działałby gdyby jeden plik (5GB) podzielił na mniejsze części?

#2 hubiii

hubiii
  • 1 341 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 16 stycznia 2011 - 14:58

jak juz masz dokupic pamiec to kolejne 4 GB a nie dwa, przynajmniej w Afterze sie przyda wiecej mozna pamieci na core przydzielic, jak z tym wyglada w PR to pewnie im wiecej tym lepiej . dluzsze podglady, kwestia konfiguracji zarzadzania pamiecią.

#3 Filip Rychlik

Filip Rychlik

    aka felippe




  • 2 928 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 stycznia 2011 - 21:41

Dopiero Premiere CS5 obsługuje więcej RAM. CS4 wykorzystuje tylko te 3GB, podobnie jak Photoshop. Onośnie wielkości plików nie będę sź wypowiadał, bo sam używam Fianl Cut Pro i tam bez problemu ładuje po 14GB w 1920x1080 50i w ProRes422HQ

#4 deha21

deha21
  • 384 postów

Napisano 17 stycznia 2011 - 17:08

Dopiero Premiere CS5 obsługuje więcej RAM. CS4 wykorzystuje tylko te 3GB, podobnie jak Photoshop

No tak ale to dlaczego ludzie kupują Maki Pro z 8 czy 16GB RAM i montują na Premierze? Coś tam chyba jednak da się zrobić żeby CS4 obsłużył więcej RAM?

Ja też wrzucam pliki ponad 10GB do Premiera i montuje, chodzi po prostu o komfort - może poprzez podział plików da się zrobić żeby program działał jeszcze szybciej ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych