Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z instalacją Boot camp!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 daniel73

daniel73
  • 2 postów

Napisano 13 marca 2007 - 23:13

Witam! Mam problem z instalacją boot camp, pojawia się następujący komunikat: Your disk cannot be partitioned because some files cannot be moved. Back up the disk and use Disk Utility to format the disk as a single Mac OS Extended (Journaled) volume. Restore your information to the disk and try using Boot Camp Assistant again. Przepraszam że po angielsku.

#2 Nurse

Nurse
  • 169 postów

Napisano 14 marca 2007 - 07:41

Witam Niektorym pomaga defragmentacja np. programem idefrag, mi pomogla ponowna instalacja systemu. Nawiasem mowiac defragmentacja nie tylko nie popsula mi niczego (czym strasza m.in. uzytkowncy naszego szanownego forum;))ale wrecz przeciwnie przyspieszyla prace systemu. Gdzies na jakims obcojezycznym forum wyczytalem, ze jest to problem z defragmentacja plikow wlasnie i to wydaje sie w miare logiczne.

#3 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 marca 2007 - 08:59

WIesz co Daniel, może zacznij od naprawy przywilejów z płyty startowej (masz opisne w swoim Poradniku). O tym zapomniałem Ci wspomnieć, a kto wie, może coś pomoże.

#4 białko

białko
  • 240 postów

Napisano 14 marca 2007 - 11:09

defragmentacja pomoże

#5 Peti

Peti
  • 30 postów
  • SkądStarachowice

Napisano 14 marca 2007 - 11:57

Jestem swiezy w OSX ale dziwny ten system, zwlaszcza w konfrontacji z tym co mozna wyczytac na tym forum (np. w FAQ) bo: 1. Niby nie ma potrzeby defragmentowania (system sam sobie radzi) -> ale w niektorych przypadkach defragmentacja pomaga rozwiazac problemy 2. Pieknie odinstalowuje sie aplikacje wrzucajac je do kosza tylko w praktyce okazuje sie, ze nie do konca co wiecej jest kilka programow "do sprzatania" po aplikacjach... Czy nie uczciwsze byloby powiedzenie, po prostu "postepuj tak jak w Windows"...:-o Przepraszam za maly OFF ale jestem troche zdezorientowany jako nowy macuser.

#6 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 14 marca 2007 - 13:27

Naprawa przywilejów oraz sprawdzenie dysku z płyty bootującej mi i kilku osobom na Tym Forum niestety nie pomogło .... Zabawa TechTool Pro oraz Disk Wariorem też nie .... Jesli można poprosiłbym o jakieś źródło do programu defragmentującego :)

#7 daniel73

daniel73
  • 2 postów

Napisano 14 marca 2007 - 20:54

Wielkie dzięki! Ja też proszę o jakiś link do programu defragmentującego. Paweł ja to już zrobiłem z płytą startową dawno. Ale w końcu pojawił się ten komunikat.

#8 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 marca 2007 - 23:49

W temacie defragmentacji - chyba najbardziej kompetentne info jakie znalazłem.
http://www.macfixit....070301091515843

Co do programów - jest jeden, wymieniony w tekście, ale płatny. Szukamy czegoś free, ew. trial.

#9 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 15 marca 2007 - 09:04

Spiesze poinformować ze defragmentacja iDefrag-iem też niestety nie pomogła :( Chyba naprawde pozostaje reinstalacja systemu :(

#10 białko

białko
  • 240 postów

Napisano 15 marca 2007 - 09:55

...defragmentacja iDefrag-iem też niestety nie pomogła...


zrobiłeś defragmentację dysku systemowego? pełną wersją programu iDefrag?
rozumiem, że odpaliłeś system z innego dysku niż ten który poddałeś defragmentacji?

jeśli odpowiedź na wszystkie pytania brzmi "tak" to naprawdę dziwna sprawa...

#11 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 15 marca 2007 - 10:07

no oczywiście nie pełną a wersje Quick(on-line) :) gdybym miał drugi dysk to bym zrobił ten nieszczesny backup i zainstalował OS-a od nowa :( A wiesz moze czy iDefrag mozna jakos zabootowac z płyty i zrobić pełną defragmentacje ?? :)

#12 białko

białko
  • 240 postów

Napisano 15 marca 2007 - 12:58

no tak, nie zrobiłeś pełnej defragmentacji i mówisz, że nie pomogło :-) zrobienie dysku startowego z własnym zestawem aplikacji to ciężka sprawa :-( najlepiej jakbyś miał innego maczka i odpalił swojego jako TargetDisk.

#13 radi

radi
  • 35 postów

Napisano 15 marca 2007 - 18:00

yyyy...korzystając z okazji pozwole sobie podczepić się do wątku.

Ściągnąłem i zainstalowałem BootCamp 1.1.2, uruchomilem asystenta, zrobiłem CD ze sterownikami i ....

Dołączona grafika


... zgłupiałem (nie żebym wcześniej był jakoś przesadnie mądry ;) ). Suwakiem ruszyć nie mogę, właściwie nic nie mogę zrobić. Partycję mam raczej taką jak trzeba, nic nie ruszałem od kupna komputera. Ma ktoś jakiś pomysł, co z tym zrobić?

A to wszystko dzieje się na: MacBook 2.0 GHz, 2 GB, 60 GB (10.7 GB free)

#14 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 marca 2007 - 18:13

Naprawa przywilejów tutaj :) Najlepiej z płyty systemowej.

#15 radi

radi
  • 35 postów

Napisano 15 marca 2007 - 18:43

Niestety, sytuacja bez zmian :cry:

EDIT: Problem rozwiązany! Winny był sam BootCamp, a mianowicie przy 10.70 GB wolnego miejsca wywalał takie śmieszne wartości jak wyżej, natomiast po wyrzuceniu kilku plików i zrobieniu 11.50 GB free już wszystko działa. Ewidentny błąd w BootCamp-ie, ponieważ poniżej 10 GB się nie uruchamia (wyświetla prompt, że za mało miejsca), a jeżeli jest nieco powyżej 10 GB, to idzie dalej, ale przy wyborze partycji głupieje.

#16 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 15 marca 2007 - 19:15

no tak, nie zrobiłeś pełnej defragmentacji i mówisz, że nie pomogło :-)
zrobienie dysku startowego z własnym zestawem aplikacji to ciężka sprawa :-(
najlepiej jakbyś miał innego maczka i odpalił swojego jako TargetDisk.


Nie widze w tym nic dziwnego zrobiłem taka defragmentacje na jaka pozwolił program przy posiadaniu jednego komputera .... Tak jak napisałem gdybym miał inny dysk lub tym bardziej drugiego maczka to bym sie nie bujał za przeproszeniem ..... Swoja droga super zeby instalowac windows musze defragmentowac dysk za pomoca dwóch kompoterów .... naprawde think different :)

PS. Zreszta chwilowo zlałem sprawe i postawiłem Winde na Paralles-ie :) Poeksperymetuje na MaczkuPro i w zwiazku z nim mam pytanie : Mam zamiar kupić wersje 2,0 GHz z jednym dyskiem i ew. dokładać dyski SATA i czy bede mogł na powiedzmy pierwszym miec OS-a a drugi czy powiedzmy trzeci dysk przeznaczyć na Micro$hit ??

#17 białko

białko
  • 240 postów

Napisano 16 marca 2007 - 09:46

Nie widze w tym nic dziwnego zrobiłem taka defragmentacje na jaka pozwolił program przy posiadaniu jednego komputera ....


nie byłoby dziwne gdybyś od początku zaznaczył, że nie zrobileś pełnej defragmentacji :-)

Tak jak napisałem gdybym miał inny dysk lub tym bardziej drugiego maczka to bym sie nie bujał za przeproszeniem ..... Swoja droga super zeby instalowac windows musze defragmentowac dysk za pomoca dwóch kompoterów .... naprawde think different :)


think different, hmmm...
ja myślę, że lepsze takie rozwiązanie i Windows na maku niż kolejny VirtualPC

PS. Zreszta chwilowo zlałem sprawe i postawiłem Winde na Paralles-ie :) Poeksperymetuje na MaczkuPro i w zwiazku z nim mam pytanie : Mam zamiar kupić wersje 2,0 GHz z jednym dyskiem i ew. dokładać dyski SATA i czy bede mogł na powiedzmy pierwszym miec OS-a a drugi czy powiedzmy trzeci dysk przeznaczyć na Micro$hit ??


ja mam 3 dyski w komputerze ale podczas robienia partycji bootcamp pozwala wybrać tylko dysk na którym jest system OSX, trochę to wkurzające, bo też właśnie chciałem z jednego dysku zrobić Windows

#18 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 16 marca 2007 - 10:29

ja mam 3 dyski w komputerze ale podczas robienia partycji bootcamp pozwala wybrać tylko dysk na którym jest system OSX, trochę to wkurzające, bo też właśnie chciałem z jednego dysku zrobić Windows



Qrde troche szkoda bede wiec musiał wydzielić miejsce na pierwszym dysku na Winde a przykladowo trzeci dysk przeznaczyć na dane Windowsowe w systemie NTFS ?? dobrze rozumuje ?? :lol:

#19 białko

białko
  • 240 postów

Napisano 19 marca 2007 - 12:02

Qrde troche szkoda bede wiec musiał wydzielić miejsce na pierwszym dysku na Winde a przykladowo trzeci dysk przeznaczyć na dane Windowsowe w systemie NTFS ?? dobrze rozumuje ?? :lol:


dzisiaj stawiałem bootcamp raz jeszcze i co ciekawe miałem do wyboru albo wydzielenie partycji dla Windows z dysku startowego OSX albo przeznaczenie całego dodatkowego dysku tylko na Windows :-) Całkiem fajna sprawa. Jeśli ktoś potrzebuje Windows na osobnym dysku to będzie zadowolony.

#20 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 19 marca 2007 - 13:49

dzisiaj stawiałem bootcamp raz jeszcze i co ciekawe miałem do wyboru albo wydzielenie partycji dla Windows z dysku startowego OSX albo przeznaczenie całego dodatkowego dysku tylko na Windows :-) Całkiem fajna sprawa. Jeśli ktoś potrzebuje Windows na osobnym dysku to będzie zadowolony.


I wlasnie o takie rozwiazanie mi chodzilo .... chcialbym na jednym z trzech dyskow postawic Viste Ultimate .... Choc tu mam nastepne pytanie : Slyszalem ze Ultimate obsluguje EFI .... wiec teoretycznie powinna dac sie zainstalowac na drugim czy trzecim dysku bez BootCamp-a .... Tylko jak wtedy bedzie wygladac mozliwosc wyboru OS - a :rolleyes: jakis Boot Menager :?: :?:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych