Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhoto - przypisywanie miejsc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 btonga

btonga
  • 188 postów

Napisano 13 stycznia 2011 - 13:18

Witam, czytałem trochę ale tego nie znalazłem. Czy można w najnowszym iPhoto ręcznie przypisać miejsca, tak jak było to w poprzedniej wersji? Z góry dzięki za odpowiedzi i sorry jeżeli podobny temat już był. pozdrawiam

#2 olafejs

olafejs
  • 1 035 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 13 stycznia 2011 - 13:22

Przyłączam się mieszkam pod poznaniem i wpisując adres głupoty mapa pokazuje można ręcznie ustawić np. przypiąć pineską ?

#3 btonga

btonga
  • 188 postów

Napisano 13 stycznia 2011 - 13:26

no właśnie, jak klikam Przypisz miejsce pokazuje się mapa i co...... pinesek ani nic innego nie widać, w poprzedniej wersji było to dosyć proste, wpisywało się miejscowość i tyle, a tu....jak to zrobić? :( wyczytałem, że iPhoto sam przypisuje miejsca jeżeli fotki są robione aparatem z funkcją GPS, więc jeżeli tej funkcji nie ma to nie można przypisać ręcznie miejsca ? trochę dziwne by to było

#4 Chip

Chip
  • 1 571 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 stycznia 2011 - 13:52

Ręcznie możesz przypisać zdjęcie jeśli wpiszesz tak jakbyś wpisywał na Google Maps.
Zaznacz wybrane zdjęcie/zdjęcia, kliknij przycisk 'informacje' w lewym dolnym rogu i kliknij na pole z napisem 'Przypisz miejsce...'. W to pole wpisujesz czego szukasz, np. "polska małopolskie kraków jana". Mi to działa poprawnie, a oznaczałem już wszystkie albumy z wakacji.

PS Ręcznie się chyba nie da. Szukałem takiej opcji, próbowałem wszystkiego i nie można chyba tego zrobić w żaden sposób.

#5 btonga

btonga
  • 188 postów

Napisano 13 stycznia 2011 - 13:57

Dzięki Chip, temat można zamknąć, trzeba nieraz trochę poklikać, żeby dojść do celu, ;)

#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 064 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 13 stycznia 2011 - 14:10

Zamknąć to nie, ale przenieść w odpowiednie miejsce - z przyjemnością.

#7 Gregory

Gregory


  • 2 732 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 13 stycznia 2011 - 14:55

Dołączona grafika

#8 Chip

Chip
  • 1 571 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 stycznia 2011 - 15:51

Ja nie pobrałem wszystkich tematów pomocy, więc mi nie wyświetla, a poza tym nie wpadłem nawet na to :P 'Okno -> Zarządzaj miejscami' - tu można przeciągać pinezki wcześniej zaznaczonych miejsc.

#9 btonga

btonga
  • 188 postów

Napisano 13 stycznia 2011 - 16:02

Też na to nie wpadłem wcześniej ... teraz już wszystko jasne. Całkiem, całkiem to nowe iPhoto :) :) :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych