Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Alesis IO 26 + Snow Leopard + Logic Pro 8/9


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zbig.AppleUser

Zbig.AppleUser
  • 1 327 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 stycznia 2011 - 11:52

Witam! Zamierzam kupić interfejs Alesis IO 26. Pracuje na Logic Pro oraz na Snow Leopard (obecnie wersja 10.6.5). Jeśli ktoś posiada podobną lub tę samą konfiguracje, poproszę o opinie jak to razem działa. Stabilnie czy nie. Są problemy jakieś? Jak sterowniki tego Alesisa pod Snow Leopard? Dzięki!

#2 iKamil

iKamil
  • 293 postów

Napisano 04 stycznia 2011 - 17:25

Mogą być problemy. Ja miałem z mniejszym io 14 (dziadowski problem z serwerem midi). Lepiej kup jakiegoś m-audio profire, focusrite'a, rme albo apogee ensemble.

#3 Zbig.AppleUser

Zbig.AppleUser
  • 1 327 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 stycznia 2011 - 18:02

Jest opcja M-Audio ProFire 610 ale ponoć ten Alesis jest dużo lepszy. Oczywiście w określonym przedziale cenowym :) Wiadomo, RME, Apogee to wypasy, ale za biedny jestem.

#4 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 04 stycznia 2011 - 19:46

Proszę wymień listę cech, którymi Alesis przewyższa ProFire.

#5 Zbig.AppleUser

Zbig.AppleUser
  • 1 327 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 stycznia 2011 - 20:11

Preampy, każdy kanał regulowany oddzielnie (z poziomu karty), ogólnie jakość brzmienia. Nie widzialem tej karty w akcji ale znajomy realizator mi ją polecał. Nie wymądrzam się absolutnie, moja wiedza na temat interfejsów jest dość skąpa. Dużo myślałem jeszcze o M-Audio ProFire 610. Sam nie wiem. Podobno M-Audio bardziej Maca lubi :)

#6 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 05 stycznia 2011 - 14:45

Sam jestem ciekaw, jakie sa różnice miedzy tymi diwajsami.

#7 Zbig.AppleUser

Zbig.AppleUser
  • 1 327 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 stycznia 2011 - 20:24

Na obcojęzycznych forach piszą, że sterowniki Alesisa są dość niestabilne. Raz działa, raz nie działa. Najwięcej problemów na Leopardzie.

#8 tashi

tashi
  • 104 postów

Napisano 28 stycznia 2011 - 08:55

Ja mam problemy iO 14, a konkretnie z załączonym CUBASE LE który wykrzacza się już na starcie. Sam interface działa ok i potwierdzam - jakość wykonania, sterowanie - bardzo wygodne i porządne.

#9 audiofun

audiofun
  • 23 postów

Napisano 14 lutego 2011 - 12:05

Nie wiem czy jeszcze aktualny temat ale moze komus sie to przyda: Pracuje w Logic Pro 9 na MBP z SL 10.6.6 i uzywam wlasnie interfejsu IO26. Ogolnie problemow nie mam, za ilosc we/wy i jakosc wykonania (np. gniazda Neutrik) nalezy sie Alesisom duzy PLUS. Uzywam czesto jednoczesnie kilku wlotow, wylotow i MIDI - w domu nigdy nic nie padlo. W te sobote (w warunkach live) mialem dwie sytuacje, ze przy rejestrowaniu kilku sciezek nagrywanie w Logic sie wylaczylo... to chyba swiadczy o niestabilnosci zegara. Jest w panelu sterowania FireWire od Alesisa dziwna opcja - ustawianie "operation mode" - wie ktos moze o co w tym chodzi?

#10 ciki12

ciki12
  • 572 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 lutego 2011 - 14:34

Co do tych interfejsów Alesis IO 26 swego czasu natknąłem się na jednym z zagranicznych forum na testy tego Alesis. I pomijając już fakt,że są bardzo niestabilne sterowniki tester zauważył jeszcze jedną ciekawą rzecz, że gdy interfejs pracuje pod sporym obciążeniem a Mac jest na zasilaniu bateryjnym notorycznie Logic Pro staje.

#11 audiofun

audiofun
  • 23 postów

Napisano 14 lutego 2011 - 17:56

Hmm, no o tym to w manualu tez pisza aby przy uzywaniu phantomu czy ogolnie kilku preampow jednoczesnie zawsze podlaczac interfejs do zasilacza - nie ssac DC z firewire. Zastanawia mnie ta niestabilnosc sterow... bylo sporo updeatow i mam te ostatnie z wypuszczonych dla SL a mimo to Logic przestal nagrywac 2 razy (w trakcie rejestracji 3h ciaglego materialu). Mial ktos podobne przygody z IO26?

#12 ciki12

ciki12
  • 572 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 lutego 2011 - 18:03

jasne tylko zwróć uwagę na to, że IO26 ma zewnętrzne zasilanie jeszcze. Apogee czy Tascam nie mają taki problemów co do Tascam nie jestem przekonany, bo nie miałem okazji jeszcze testować w warunkach poza studyjnych, ale Apogee radzi sobie super nawet gdy Mac pracuje na baterii i jeden i drugi interfejs są zasilane tylko z FW albo USB

#13 audiofun

audiofun
  • 23 postów

Napisano 14 lutego 2011 - 18:45

Wiesz, trudno porownywac graty z tak roznych polek cenowych i o tak roznych mozliwosciach polaczen. Apogee do tej wielkosci interfejsow montuje zasilacz do srodka... czyli z mobilnosci kupa. Z kolei w IO26 jest opcja mobilna (zasilania z FW) przy wykorzystaniu tylko czesci wlotow i opcja stacjonarna, czyli zasilacz i nieograniczone uzywanie wszelakich dobrodziejstw tego pudelka. Poza tym podejrzewam, ze te male IO (o porownywalnych parametrach do np. Apogee Duet) tez z makiem na baterii beda smigac. Pozostaje tylko kwestia stabilnosci IO... mnie sie wylaczylo nagrywanie w Logic kiedy byl na zasilaczu :/

#14 ciki12

ciki12
  • 572 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 lutego 2011 - 18:55

Tu akurat masz racje. Nom niestety te IO są cholernie niestabilne pod Mac i ciężko jest na to coś poradzić nom chyba, że napiszesz sobie sam drivery jeśli potrafisz i będą stabilniejsze;)

#15 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 14 lutego 2011 - 18:59

@audiofun: wyłączenie w trakcie nagrywania na żywo dyskwalifikuje Twój zestaw do takich projektów. Np. Apogee Duet, zasilany FW, sam zasilając dwa mikrofony +48V utrzymał ciągłe nagranie w Logic 8 przez 63 minuty na samej baterii MBP 15"

#16 ciki12

ciki12
  • 572 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 lutego 2011 - 19:11

@audiofun: wyłączenie w trakcie nagrywania na żywo dyskwalifikuje Twój zestaw do takich projektów. Np. Apogee Duet, zasilany FW, sam zasilając dwa mikrofony +48V utrzymał ciągłe nagranie w Logic 8 przez 63 minuty na samej baterii MBP 15"


hmm Ciekawe a sprawdzę kiedyś ile MBP 13 wytrzyma z nagrywaniem na Apogee One w Logic Express.

kokos, ale nie od dziś wiadomo, że Apogee też średnio radzi sobie z driverami pod Mac OS, ale nie do stopnia takiego by urywać nagrania.

#17 audiofun

audiofun
  • 23 postów

Napisano 15 lutego 2011 - 11:30

@audiofun: wyłączenie w trakcie nagrywania na żywo dyskwalifikuje Twój zestaw do takich projektów.


Okej, mam tego swiadomosc, stad tez moje pytania o te przypadlosc:
-czy to typowe dla IO26?
-czy to wina niestabilnosci sterow czy samego hardware?

Pytam bo nie wiem czy pozbyc sie tego IO czy moze pogrzebac w ustawieniach aby sie wiecej nie wylaczalo nagrywanie.

#18 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 15 lutego 2011 - 11:43

Najpierw przeczytaj i zasosuj rady z tego wątku: http://myapple.pl/au...nia-muzyki.html
Potem reinstaluj najnowższe drajwery Alesisa i testuj system PRZED ważnymi nagraniami.

Nie sadzę, żeby przyczyną zatrzymania lodzia był wadliwy hardware. Raczej soft.

#19 audiofun

audiofun
  • 23 postów

Napisano 15 lutego 2011 - 12:57

Konkret odpowiedz - dzieki. Przy okazji (wybaczcie maly OT): czy pudelka takie jak Saffire PRO40 czy M-Audio ProFire 2626 tez dostarczaja takich chwil grozy przy multitrackowych rejestracjach? Pytam bo widze w nich ewentualna alternatywe dla IO26 (...choc te 19" nie cieszy mnie wcale).

#20 ciki12

ciki12
  • 572 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 lutego 2011 - 23:31

Co do focusrite saffire pro 40 to powiem szczerze, że nie wiem jak to wygląda, może ktoś inny miał do czynienia z tym sprzętem niech się wypowie. Nie miałem styczności z tym sprzętem, a jeśli chodzi o M-Audio ProFIRE 2626 i nie tylko ogólnie jęsli mówimy o M-Audio to chyba ten sprzęt najlepiej współpracuje z Mac Os jest niezwykle stabilny i bez problemowy. Co jak wiadomo wiąże się z bezstresową i spokojną pracą.

#21 Zbig.AppleUser

Zbig.AppleUser
  • 1 327 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 lutego 2011 - 11:22

Niedawno kupiłem M-Audio Profire 610 (rezygnując z zakupu IO26). Na Mac OS Profire działa znakomicie, jest bardzo stabilna i świetnie brzmi (w tej kategorii cenowej). Śmiało mogę polecić.

#22 audiofun

audiofun
  • 23 postów

Napisano 17 lutego 2011 - 15:05

Witam, maly update w sprawie dropow przy nagrywaniu wielosciezkowym w Logic przez IO26. No wiec najprawdopodoniej przyczyna byl za maly bufor. Ustawilem dzis na 1024 i nagrywam osiem sladow (24/96)... i tak juz ponad godzinke sobie rejestruje, nawet w tej chwili gdy to pisze, nic sie nie wylacza. Serfuje po sieci, slucham Soundcloud... i jest ok :) Teraz leci wszystko na wewnetrzny HD ale mam w zamysle uzywac zewnetrznego FW bo to jednak duze klocki sa takie multitracki 24/96. Sprawdzalem opcje aby podlaczyc HD do drugiego portu FW w interfejsie.... wszystko zdaje sie hulac jak trzeba. Czy znacie jakies przeciwskazania aby tak wlasnie nagrywac? -na zewnetrzny HD po FW prosto z interfejsu? EDIT: ok, doczytalem co Kokos pisal odnosnie rejestracji audio.... czyli na zewnetrzny HD byc powinno. Teraz tak sie nagrywa 8 sladow 24/96... monitor aktywnosci pokazuje 13-15% konsumpcji CPU przez Logic. A kiedy nagrywalo sie na wewnetrzny HD to pokazywal 25-30% CPU... :)

#23 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 17 lutego 2011 - 17:27

Czyli bufor. Przy nagrywaniu na dysk wewnetrzny przerwania systemowe powodowaly przepełnienie bufora To cenna informacja. Dzięki.

#24 ciki12

ciki12
  • 572 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 lutego 2011 - 18:11

U to jest cenna uwaga nigdy bym się tego nie domyślił. :D Dzięki :)

#25 audiofun

audiofun
  • 23 postów

Napisano 17 lutego 2011 - 22:44

U to jest cenna uwaga nigdy bym się tego nie domyślił. :D


Nic dodac, nic ujac ciki12... no moze poza "Chwala tym co nie majac nic do powiedzenia, nie ubieraja tego w slowa" :]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych