Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

FileMaker - czy dobrze rozumiem wersje/odmiany? - do mini CRMu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Bacio

Bacio
  • 91 postów

Napisano 29 grudnia 2010 - 22:22

Witam, Nie jestem pewien czy dobrze rozumiem wersje/odmiany programu FileMaker 11 i byłbym wdzięczny, gdyby ktoś mógł potwierdzić lub mnie skorygować oraz wyjaśnić wątpliwości. Bento 3 - ma jedną bazę, a użytkownik może tylko dodawać/czytać dane z jednego komputera, nie ma możliwości generowania plików PDF np. mass-mailingu z danych zawartych w bazie, FileMaker Pro - pozwala stworzyć bazę do obsługi na jednym lub do kilku komputerów w sieci wewnętrznej, ale każdy z tych komputerów musi mieć własną licencję na FileMaker (nie ma możliwości instalacji Runtime), FileMaker Pro Advanced - można stworzyć bazę do obsługi przez kilka końcówek z zainstalowanymi RunTimemi (darmowymi?); jeżeli dane z bazy są modyfikowane przez www (FM Pro Adv zapewne potrafi stworzyć taką www?) to nawet RunTime'y nie są potrzebne, ale jednocześnie może być do 5 użytkowników. Jeśli jest tak jak napisałem powyżej, to jaki sens jest kupowania np. 3 programów FM Pro zamiast 1 FM Pro Adv i zainstalowania dwóch RunTime na pozostałych dwóch komputerach. (Zakładam, że baza-program obsługi jest używana/modyfikowana na jednym komputerze, a pozostałe dwa to tylko użytkownicy bazy). Przykładowy problem-wykorzystanie: - baza klientów - klienci są wprowadzani/modyfikowani na 3 końcówkach, tam też dane są wykorzystywane do tworzenia listów, życzeń świątecznych, naklejek na koperty, itp. - jeden komputer - tu jest tworzona na FM Pro (Adv?) aplikacja obsługująca bazę, - z chęcią bardzo wskazana praca końcówek przez www, ale nie jest to warunek konieczny. Czy do czegoś takiego wystarczy jeden FM Pro Adv czy też zakupy powinny być szersze? Bacio

#2 ortal

ortal
  • 140 postów

Napisano 30 grudnia 2010 - 20:46

przy pomocy filemaker pro możesz mieć 5 klientów przez www




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych