Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wymieniłem sobie w MacBooku klawiaturke z ISO na ANSI :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bero

Bero

    BigBrother


  • 116 postów

Napisano 06 marca 2007 - 21:40

Witam,

Przed zakupem MacBooka we wrześniu 2006 roku wysłałem zapytanie do SADu czy jest możliwość zamówienia laptopa z układem klawiatury ANSI-US, po wymianie kilku maili dotyczących wyższości jednego układu klawiatury nad drugim dostałem zapewnienie że po zakupie laptopa klawiatura zostanie mi nieodpłatnie wymieniona. Laptopa kupiłem (MacBook CoreDuo White 2.0) i czekałem na wymianę której doczekać się nie mogłem. Po 2 miesiącach oczekiwania tak się stało że laptopa sprzedałem i kupiłem nowego - wymieniłem CoreDuo na Core2Duo :), więc uaktualniłem w SADzi swoje "zamówienie" i tak się stało, że cieszyłem się że SAD jest taaki powolny w sprowadzeniu mi tej klawiatury. Oczywiście klawiatura w MacBook CD a C2D jest inna. Dalsze miesiące w opowiadaniu pominę i pzreskoczę od razu do lutego 2007 - w końcu przyleciała moja nowa klawiatura ANSI :) Czym prędzej pośpieszyłem do serwisu SAD na (darmową obiecaną na początku września 2006) klawiaturkę. Wszystko zostało szybko i sprawnie zmontowane (wiele osób narzeka na jakość serwisu ale w tym miejscu akurat muszę pochwalić, komputer został skręcony bardzo dobrze, nie ma żadnych śladów że był w serwisie).
No i oczywiście zdjęcia przed wymianą i po:
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Pozdrawiam!

#2 lunety

lunety
  • 200 postów
  • SkądGdynia

Napisano 06 marca 2007 - 22:08

Gratulacje! Czyli reasumując: ile czekałeś na klawiaturę, bo ja się pogubiłem... Jakiś czas temu pytałem w iSpocie w Galerii Mokotów o możliwość zamówienia Mac Booka z taką klawiaturą, ale dowiedziałem się, że takiej możliwości nie ma... A tu taka nowina!

#3 iMark

iMark
  • 1 249 postów
  • SkądGlobalna wioska

Napisano 06 marca 2007 - 22:24

a może mi ktoś wyjaśnić po co to wszystko ??

#4 Toszak

Toszak
  • 899 postów
  • SkądŁódź

Napisano 06 marca 2007 - 23:07

Po co sobie zawracać gitare i czekać kilka miesięcy ?? Żeby mieć inny kształt Entera ??

#5 maslaq

maslaq
  • 2 389 postów
  • SkądTychy

Napisano 06 marca 2007 - 23:43

sory jakie sa roznice klawiatury ansi od iso ?? poza w.w enterem ??

#6 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 06 marca 2007 - 23:49

Nie tylko kształt entera się zmienia jeśli chodzi o ścisłość - przypatrzcie się lepiej, ja się przypatrzyłem :)

#7 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 06 marca 2007 - 23:49

lewy shift jest dłuższy :)

#8 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 06 marca 2007 - 23:50

No właśnie. Dodam że ja również wymieniłem sobie klawiaturę w MacBook PRO i jestem bardzo zadowolony.

#9 sel4

sel4
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 07 marca 2007 - 00:00

dla mnie np. nie było problemu się przyzwyczaić do nowej klawiatury, teraz w sumie gorzej mi się pisze na normalnej windowsowej. W sumie czasami enter (a mam taki bardziej pionowy) myli mi się z "\|" ale to drobnostka :P

#10 Bero

Bero

    BigBrother


  • 116 postów

Napisano 07 marca 2007 - 00:22

Czyli reasumując: ile czekałeś na klawiaturę, bo ja się pogubiłem...


Wymianę obiecano mi 18 maja 2006 (w tym dniu dostałem maila "tak wymienimy").

Wymienić udało się w lutym 2007.

#11 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 07 marca 2007 - 00:32

Coś jeszcze oprócz tego? Ja w sumie lubię mieć większego entera/Backspace i prawego shifta bo uderzam w nie małym palcem i jak są mniejsze to mnie się mylą klawiszę wtedy nadwymiar często. Ja się jeszcze dopatrzyłem tego, że na niektórych klawiszach zamiast symboli są napisy (delete, return z tego co zauważyłem) do tego przesunięty klawisz wędrujący "tylda", który chyba widziałem już we wszystkich możliwych miejscach klawiatury... Do tego nie widzę gdzie jest klawisz z paragrafem/+-

#12 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 07 marca 2007 - 01:05

Nie ma tego paragrafu :) Jest jeden klawisz mniej.

#13 Karmazynowy

Karmazynowy
  • 362 postów

Napisano 08 listopada 2008 - 20:19

Czy ktoś wie, czy taki manewr jest możliwy w nowych MacBookach? Czy kupując MB w USA mogę mieć polskiego leoparda?

#14 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 08 listopada 2008 - 21:14

Czy ktoś wie, czy taki manewr jest możliwy w nowych MacBookach? Czy kupując MB w USA mogę mieć polskiego leoparda?


Leopard jest wielojezykowy i niezalzenie od miejsca zakupu zawsze zawiera polski jezyk :)

#15 ademiu

ademiu
  • 984 postów
  • SkądPoznań

Napisano 08 listopada 2008 - 22:12

EEE hmmm, potrzebne to jak rybie ręcznik, jeśli wchodzi tak długi czas czekania ...

#16 _kaz

_kaz
  • 213 postów

Napisano 09 listopada 2008 - 00:15

tez mam taki uklad, chyba faktycznie jest lepszy ;p




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych