Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Windows na MacBooku i roznice miedzy Mac Os X


  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 pax

pax
  • 20 posts
  • SkądBiałystok

Posted 05 March 2007 - 12:02

Witam. Po zainstalowaniu windowsa na moim macBooku (w celach giercowania, niestety tutaj windows potrzebny) mam kilka spostrzezen ktore mnei zaskoczyly. 1. Touchpad (gladzik) nie obsluguje 2 przycisku myszy, a do zachowania takiego jak na Mac Os X to wogole mu daleko. Obsluga tgo jest w sterownikach systemu wiec moze ktos wie gdzie moge dorwac software ktory da mi ustawic gladzik tak jak jest na mac os x ?? (myska czesto odpada bo siedze na lozku i nie mam po czym jezdzic mysza) 2. Bateria starcza na mniej czasu niz na mac os x. Widac bardzo duza roznice w czasie dzialnia komputera ana baterii pod windowsXP a Mac os X. Najwyranziej windowsXP ma bardzo slabo zrobione zarzadzanie energia, a moze to jakies ine wzgledy ?? 3. Po zianstalowaniu steronwikow widac jedno urzadzenie PCI nierozpoznane. Ktos wie co to za urzadzenie ?

#2 toki

toki
  • 1210 posts
  • SkądPL

Posted 05 March 2007 - 12:18

nie dodałeś jeszcze że bardziej się grzeje ;) Co do gładzika to niestety tak jak klawisze pod osX nie działa i wątpię że MS a tym bardziej apple będzie coś z tym robiło bo i po co. Do giercowania to i tak średnio się nadaje choć racja że się da. Ale raczej w tym temacie ciężko będzie coś znaleźć żeby gładzik ruszył

#3 altcomputing

altcomputing
  • 1098 posts
  • SkądŚwidnica

Posted 09 March 2007 - 19:23

przecież w gładziku na xp działa drugi klawisz! wystarczy przytrzymać na nim dwa palce i nacisnąć przycisk gładzika...

#4 norbertcala

norbertcala
  • 1148 posts
  • SkądWarszawa

Posted 14 March 2007 - 09:50

No wlasnie dziwnie z tym Touchpadem. Mi na Macbook'u dzial drugi klawisz w Windowsach, a na Macbook Pro nie dziala i nie bardzo wiem co zrobic. Poprostu na Macbook Pro nie chce sie zainstalowac ten sam sterownik touchpada co na Macbook dziala dobrze. Mial Ktos ten problem? Moze jest jakies rozwiązanie??

#5 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4943 posts
  • SkądKraków, PL

Posted 14 March 2007 - 18:03

2. Bateria starcza na mniej czasu niz na mac os x. Widac bardzo duza roznice w czasie dzialnia komputera ana baterii pod windowsXP a Mac os X. Najwyranziej windowsXP ma bardzo slabo zrobione zarzadzanie energia, a moze to jakies ine wzgledy ??


To normalne dla Windowsa.

3. Po zianstalowaniu steronwikow widac jedno urzadzenie PCI nierozpoznane. Ktos wie co to za urzadzenie ?


AirPort?
Bluetooth?

#6 Wicko

Wicko
  • 1405 posts
  • SkądBiałystok

Posted 15 March 2007 - 01:13

Watpie, ja też mam zainstalowanego XP dla gierek (swoją drogą powyłączałem Lunę, Centra zabezpieczeń i inne śmieci, żeby gierki lepiej chodziły ewentualnie) - Airport i Bluetooth, iSight, jak i reszta działają tak jak trzeba, mam tylko to jedno urządzenie na PCI nieznane ;) A skoro jesteśmy w temacie - Sims 2 na MacBooku 2ghz White śmigają lepiej jak na moim starym pececie (2,2ghz, 512mb ram, radeon 9600xt) ;) Ta intelowska grafika ma dużo większy power niż się spodziewałem :)

#7 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4943 posts
  • SkądKraków, PL

Posted 15 March 2007 - 14:02

A skoro jesteśmy w temacie - Sims 2 na MacBooku 2ghz White śmigają lepiej jak na moim starym pececie (2,2ghz, 512mb ram, radeon 9600xt) ;) Ta intelowska grafika ma dużo większy power niż się spodziewałem :)


2,2 GHz to Pentium 4 czy Athlon?
MacBook ma słabszą kartę graficzną ale dużo mocniejszy procesor.

#8 Wicko

Wicko
  • 1405 posts
  • SkądBiałystok

Posted 15 March 2007 - 17:12

Athlon Geode to był (już go nie mam ;))




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users