Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook i owady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 voitek

voitek
  • 925 postów

Napisano 04 marca 2007 - 23:01

Hej, nigdy się wcześniej nad tym nie zastanawiałem, ale ostatnio mam tu inwazję mrówek i pająków i widząc jak czasem łazi mi coś po kompie, to myślę, na ile konstruktorzy sprawdzili wpływ owadów na sprzęt. Tzn. czy taka mrówka może coś popsuć, jak wlezie do kompa :) Dzisiaj moja żona przybiegła ze swoim maczkiem przerażona, że do środka schował się pająk. Udało się go jakoś wypędzić, ale nad mrówkami nie mogę zapanować. :) Jak myślicie (albo czy wiecie), czy takie sporadyczne owady i pająki mogą zaszkodzić?

#2 malowany

malowany
  • 465 postów
  • SkądPL

Napisano 04 marca 2007 - 23:06

Może jest jakiś programik na insekty, mam takowy na Symbianie :) odstrasza komary :) Powaga! Komórka wydaje pewnej częstotliwości dźwięki, których komary nie lubią Działa. Może znajdzeisz programik na maka :)
  • voitek lubi to

#3 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 04 marca 2007 - 23:07

Pajęczaki mają chitynowe pancerze, które przewodzą prąd ale nie wiem czy wszystkie, co do mrówek nie mam pojęcia ale w starym mieszkaniu faraonki łaziły po wszystkim i raz przejechało się ze mną do pracy stadko w moim byłym laptopku :] Troche się zdziwiłem jak wyszły z środka :]

#4 voitek

voitek
  • 925 postów

Napisano 04 marca 2007 - 23:28

Może jest jakiś programik na insekty,
mam takowy na Symbianie :) odstrasza komary :)
Powaga! Komórka wydaje pewnej częstotliwości dźwięki, których komary nie lubią
Działa. Może znajdzeisz programik na maka :)


Aa, to byłoby ciekawe ze względu na wszelkie stworzenia gryzące. Lubię przesiadywać na słońcu, m.in. dlatego kupiłem białego MacBooka. :) Poszukam! :)

Tak czy siak ciekaw jestem dalszych opinii. Może te mrówki kradną pliki? Bajt po bajcie i wynoszą hasła... ;)

#5 malowany

malowany
  • 465 postów
  • SkądPL

Napisano 04 marca 2007 - 23:31

Nie, nie! Te mrówki sikają w Twoim MacBooku :) Żart :)

#6 Toszak

Toszak
  • 899 postów
  • SkądŁódź

Napisano 04 marca 2007 - 23:31

Ja mieszkam na obrzeżach miasta, w domku i przydałoby się coś na komary i muchy ;)... jak jest lato to nie idzie wytrzymać. Takie spirale kadzidłowe rozwieszałem po domu ale nic nie dają.

#7 korniszon

korniszon
  • 1 152 postów
  • Skądkanalizacja

Napisano 04 marca 2007 - 23:32

a może odpalić Terminal.app i wpisac komendę: killall ant && spider ;)

#8 Toszak

Toszak
  • 899 postów
  • SkądŁódź

Napisano 04 marca 2007 - 23:35

taa. Może jeszcze zrobi ktoś tutaj widget na insekty ?

#9 malowany

malowany
  • 465 postów
  • SkądPL

Napisano 04 marca 2007 - 23:41

Jest taki widget :) ale do zlutowania http://www.elektroda...ach_komary.html

#10 MacGyver

MacGyver
  • 1 263 postów

Napisano 04 marca 2007 - 23:52

Na wszystko jest [URL="http://multisort.pl/product/4912.Ultradxwiekowy;odstraszacz;szkodnikow.html?mn_cl=1"]rada[/URL] :grin:

#11 voitek

voitek
  • 925 postów

Napisano 05 marca 2007 - 00:11

Nie nie nie, nie odjeżdżajmy od tematu. Bo zaraz zacznie się wątek Pokaż swój... ogródek. ;) Przypominam pytanie: czy owady mieszkające w komputerach szkodzą? :)

#12 malowany

malowany
  • 465 postów
  • SkądPL

Napisano 05 marca 2007 - 00:15

Nie mam pojęcia czy szkodzą:) Ale jak pajączek będzie zamieszkiwał w Twoim komputerku to przynajmniej będziesz miał Neta za darmo :) Pozdrawiam Ps. jak coś znajdę to dam znać 

#13 voitek

voitek
  • 925 postów

Napisano 05 marca 2007 - 00:53

Dobre :) IntraWeb™

#14 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 05 marca 2007 - 04:20

Mi nigdy sie nic nie popsulo przez zadne robale narazie, ale jak taki pajak by jakims cudem wlazl do komputera i sie tam gdzies nadzial na cos i przytopil to nie wiadomo.... A tak wogole to jakbym zobaczyl pajaka nawet jednego wylazacego z mojego MBP to byscie mnie w Polsce slyszeli :P Kiedys mialem auto-rodeo jak osa wpadla, a co dopiero mowic jakbym pajaka zobaczyl :P Sciane bym rozwalil i przekroczyl predkosc swiatla ;) PS. A ta rzecz z ultradzwiekami to dobra i chyba najlepsze rozwiazanie problemu. Po prostu cos takiego kupic i juz nic nie wejdzie (miejmy nadzieje)

#15 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 marca 2007 - 08:11

A mówią, że na Maci nie robaków i insektów! :-)

#16 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 05 marca 2007 - 10:31

Pavel, jak nie elektroniczne to prawdziwe sie pchaja :D No, ale coz zadna madra mrowka do peceta nie wejdzie :P

#17 ClassicGOD

ClassicGOD
  • 1 643 postów
  • SkądTychy

Napisano 05 marca 2007 - 11:48

Na insekty dobre jest sprezone powietrze :P Wczoraj chcialem ubic mola swieza puszka takowego - biedak zamarzl na kosc :D

#18 malowany

malowany
  • 465 postów
  • SkądPL

Napisano 05 marca 2007 - 11:50

Sprężone powietrze do góry dnem taki i wtedy bawiłeś się w Subzero :)

#19 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 marca 2007 - 15:04

Z mojego PB jak się rozgrzeje wyłażą faraonki... zastanawiam się, czy przenoszę je tym sposobem z pracy do domu czy odwrotnie :) Chyba czas świeżego Globola kupić....

#20 voitek

voitek
  • 925 postów

Napisano 05 marca 2007 - 16:46

Można by zrobić przezroczystą obudowę i wypełnić ją takim żelem, jak tutaj:
http://www.thinkgeek...s/science/6fd6/
albo zrobić mrówczą klawiaturę apple keyboard...

#21 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 05 marca 2007 - 17:20

Ten ultradzwiękowy kicz jest dobry na jeden dwa dni potem niestety insekty się przyzwyczajają.

#22 DP1990pl

DP1990pl
  • 160 postów

Napisano 05 marca 2007 - 17:48

Cicho cholera, mam arachnofobię

#23 voitek

voitek
  • 925 postów

Napisano 05 marca 2007 - 18:17

Może się nie przyzwyczajają, tylko po dwóch dniach sprzęt już nie działa... W końcu to ultradźwięki.

#24 lukas_gab

lukas_gab
  • 828 postów

Napisano 05 marca 2007 - 18:34

heh pająki są fajne ... Mysle sobie nad ptasznikiem kędzierzawym lub białokolanowym ... A co do insektów na każde robactwo stosuje roztwór chloru i formaliny... lekko posmarujesz i wszystko ucieka , lub sól też nie lubią ...

#25 Bednar

Bednar
  • 241 postów
  • SkądKatowice, Poland, Poland

Napisano 05 marca 2007 - 22:26

O co BE? Pająki, mrówki, robaki wam po maczkach chodzą?? Nie kumam? Gdzie wy mieszkacie? W lesie? W moim pokoju co prawda czasem latają muszki owocówki kiedy jakieś jedzonko za długo na stole postoi ale one raczej sie pchają do innych jabłuszek;) No ale żeby mi robaki do komputera w łaziły?? Może po prostu powinniście posprzątać w pokoju skoro wam robactwo po stole łazi;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych