Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

- - - - -

Serwis Mactopia - kiedy polska wersja?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_marco-polo_*

Gość_marco-polo_*

Napisano 28 listopada 2010 - 16:46

Witam wszystkich,

Bez przerwy gnębi mnie jeden bardzo poważny problem. Jest 2010 rok (a w zasadzie jego końcówka), jest Office: Mac Home & Student 2011 w polskiej wersji, pakiet jest już w oficjalnej sprzedaży... ALE (jak zwykle) JEST PROBLEM!

Gdzie jest POLSKA wersja serwisu Mactopia?
Na polskiej stronie Microsoft NIE MA ANI JEDNEJ WZMIANKI o Office 2011: Mac

Czemu my, Polacy, jesteśmy tak olewani przez inne międzynarodowe korporacje? Przecież to jest jakaś paranoja i skandal!!!
Zresztą Apple robi to samo, gdzie jest iTunes Music Store Polska? Przecież jest XXI wiek! I niech się Apple nie tłumaczy, że to wina ZAIKS - u, bo jakoś Nokia sobie poradziła i swój sklep muzyczny w Polsce ma.

Czy Was to nie irytuje? (tak ładnie mówiąc)

#2 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 28 listopada 2010 - 16:54

Tak irytuje i ....

#3 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 listopada 2010 - 16:55

wisi mi polska strona ms, tym bardziej skoro jest angielska. a czy się apple kiedykolwiek tłumaczyło? tak na serio. btw. gdybyśmy byli takim super rynkiem to by już dawno w podskokach do nas przybiegli. zysk to zysk. żadna paranoja, żaden skandal. takie dziwne, że MS w nas specjalnie nie inwestuje? skoro pierwszym źródłem Windowsów i Offica są torrenty, a nie półki sklepowe? takie dziwne, ze Apple nie inwestuje u nas w muzykę? Jak statystycznie wychodzi mniej więcej, że polak kupuje jedną płytę rocznie, sprzedaż muzyki cyfrowej u nas raczkuje, a jeżeli chodzi o rynek muzyki to królujemy raczej w piraceniu, a jeżeli chodzi o jego 'rozmiar' to też nie jesteśmy zbyt imponujący? irytuje mnie to że mamy się za pępki świata i żądamy, nie przyjmując do wiadomości, że wcale tacy świetni nie jesteśmy. jasne - bardzo chciałbym iTunes Store PL, ale nie jestem na tyle głupi, żeby myśleć że to jakaś dyskryminacja, bo to jest czysty biznes. potencjalny zysk w porównaniu z kosztami i ryzykiem.

#4 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 28 listopada 2010 - 17:05

Czy Was to nie irytuje? (tak ładnie mówiąc)

Mnie nie, mam to gdzieś.

#5 Gość_marco-polo_*

Gość_marco-polo_*

Napisano 28 listopada 2010 - 17:11

Mówisz, że sprzedaż muzyki cyfrowej dopiero raczkuje, ale jak ma się dobrze rozwinąć, skoro prawie nie ma sklepów muzycznych :( Jak Windows i Office mają się dobrze sprzedawać, jeżeli praktycznie nie ma żadnych kampanii reklamowych? Zgadzam się z Tobą, że nie jesteśmy dobrym rynkiem, ale to producenci powinni "wystawić do nas rękę" abyśmy zaczęli korzystać z ich dóbr ;) Nie prawda? Poza tym, mi też za bardzo nie przeszkadza, że nie ma polskiej wersji Mactopii, bo angielski znam dobrze, ALE jednak skoro Microsoft wprowadził na polski rynek wersję Office'a 2011 PL, to raczej powinni też spolszczyć ten serwis. To jest raczej oczywiste. ;)

#6 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 listopada 2010 - 17:19

no ale dlaczego nie ma? bo wszyscy są zbyt leniwi na te pieniądze? czy może coś za tym jeszcze stoi? żadnych kampanii? bo u nas wszyscy dobrze wiedzą kiedy wychodzi nowy Windows czy Office. Bombardują w sklepach tym zawczasu. U nas są kampanie "legalny windows" (ostatnio billboardy z blogerami), a nie "nowy windows". To IMO całkiem dużo mówi o naszym rynku. producenci się nie schylą, jeżeli im się to nie będzie opłacało po prostu.

#7 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 28 listopada 2010 - 17:20

@Roberto: Niestety masz rację, zamknięte koło. Mimo wszystko Xbox Live w końcu jest, więc jestem dobrej myśli :)

#8 Gość_marco-polo_*

Gość_marco-polo_*

Napisano 28 listopada 2010 - 17:26

Reklamy "legalny Windows" widziałem, ale ile ich jest? W Krakowie góra 5. Microsoft się popisał, a w zasadzie producenci sprzętu, bo to są ich reklamy. Tak samo Nokia Ovi Music, kilka reklam i tyle (osobiście widziałem tylko jedną przed Dworcem Głównym w Krakowie). To mają być kampanie reklamowe? To jest jakaś kpina. Po prostu producenci olewają Polskę i tyle :( Niestety.

#9 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 listopada 2010 - 17:34

naprawdę myślisz że sobie myślą "możecie nam dać tyle złotówek, ale my ich od was nie chcemy boście Polakami"? bo nazywanie tego, że nie jesteśmy 'przyjaznym'/'zyskownym' rynkiem olewaniem przez producentów i zwalaniem tej sytuacji na ich złą wolę to naprawdę kpina. to nie ich zła wola, ale nasza wina. ile kupiłeś płyt w tym roku? filmów? ile wypożyczyłeś? a ile ściągnąłeś?

#10 Gość_marco-polo_*

Gość_marco-polo_*

Napisano 28 listopada 2010 - 17:41

W tym roku 10 płyt, z 50 singli ze sklepów muzycznych, filmów nie oglądam ;D Nie ściągnąłem nic, bo nie jestem zwolennikiem piractwa.

#11 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 28 listopada 2010 - 17:43

12 filmów na dvd, 16 bajek i wszystkie short films Pixara z iTunes.

#12 iFilip

iFilip
  • 791 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 28 listopada 2010 - 17:45

Reklamy "legalny Windows" widziałem, ale ile ich jest? W Krakowie góra 5. Microsoft się popisał, a w zasadzie producenci sprzętu, bo to są ich reklamy.
Tak samo Nokia Ovi Music, kilka reklam i tyle (osobiście widziałem tylko jedną przed Dworcem Głównym w Krakowie).
To mają być kampanie reklamowe? To jest jakaś kpina.
Po prostu producenci olewają Polskę i tyle :( Niestety.


Ja myślę, że masz dwa wyjścia:
1. Napisz zażalenia gdzie tylko się da w tym do Watykanu, Brukseli i Strassburga.
2. Złóż swoje CV do działu marketingu Microsoftu i Apple wraz z listem motywacyjnym o uzdrowieniu ich błędnego podejścia do robienia interesów. Potem tylko czekaj na ofertę i wybierzesz tych, którzy więcej zapłacą.

#13 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 28 listopada 2010 - 17:47

Ja myślę, że masz dwa wyjścia:
1. Napisz zażalenia gdzie tylko się da w tym do Watykanu, Brukseli i Strassburga.
2. Złóż swoje CV do działu marketingu Microsoftu i Apple wraz z listem motywacyjnym o uzdrowieniu ich błędnego podejścia do robienia interesów. Potem tylko czekaj na ofertę i wybierzesz tych, którzy więcej zapłacą.


I po co się nabijasz?

#14 iFilip

iFilip
  • 791 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 28 listopada 2010 - 18:53

I po co się nabijasz?


Ja się nabijam? Przecież to wyraźne przeoczenie ze strony tych firm. Pewnie nie uczyli się na geografii, że Polska leży w Europie i niechcący nas pomijają. Ten, kto ich wyprowadzi z tego błędu będzie najbogatszym człowiekiem w kraju.

#15 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 listopada 2010 - 18:55

a jak reagować na stawianie się w roli ofiary, 'bo wielkie koncerny nas nie lubią'? marco-polo - no to jak ty kupiłeś 10 to pomyśl sobie ile osób nie kupiło w ogóle, skoro wychodzi, że jedna osoba kupuje raz na rok?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych