Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhoto a Aperture - róznice. Czy jest sens instalowania obydwu?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Abuse

Abuse
  • 49 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 listopada 2010 - 15:48

Powiedzcie mi jakie są różnice w tym oprogramowaniu? Zamówiłem wlasnie Aperture 3 a mam caly pakiet iLife 11. Czy iPhoto oferuje jakies inne funkcje, niż aperture? Czy jest sens trzymania tych dwoch programow czy raczej usunac iPhoto na rzecz Aperture? Dzieki

#2 SebolNowy

SebolNowy
  • 273 postów

Napisano 07 listopada 2010 - 15:54

Powiedzcie mi jakie są różnice w tym oprogramowaniu? Zamówiłem wlasnie Aperture 3 a mam caly pakiet iLife 11. Czy iPhoto oferuje jakies inne funkcje, niż aperture? Czy jest sens trzymania tych dwoch programow czy raczej usunac iPhoto na rzecz Aperture?

Dzieki


Jaja sobie robisz?
1. Poczytaj informacje o aplikacje na stronie Apple
2. Pobierz i zainstaluj triala żeby się przekonać czy i jakie lepsze opcje ma Aperture i jaka jest jego ewentualna przewaga nad iPhoto.

#3 Abuse

Abuse
  • 49 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 listopada 2010 - 16:03

czyli co to tak jak Garage Band a Logic Studio? iPhoto to takie mocno okrojone Aperture?

---------- Wpis dodano o 16:03 ---------- Poprzedni wpis dodano o 16:00 ----------

głównie chodzi mi o to, czy ma jakies funkcje ktorych nie ma Aperture?

#4 SebolNowy

SebolNowy
  • 273 postów

Napisano 07 listopada 2010 - 16:05

głównie chodzi mi o to, czy ma jakies funkcje ktorych nie ma Aperture?


Proponuję więc pobrać triala i się przekonać.

#5 _krzysiek

_krzysiek
  • 1 971 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 listopada 2010 - 16:35

Jaja sobie robisz?
1. Poczytaj informacje o aplikacje na stronie Apple
2. Pobierz i zainstaluj triala żeby się przekonać czy i jakie lepsze opcje ma Aperture i jaka jest jego ewentualna przewaga nad iPhoto.

Skoro reprezentujesz taką postawę, to jak jeszcze raz będziesz miał podobny problem co miałęś w tym wątku: http://myapple.pl/ma...z-leoparda.html to napiszę Ci abyś przeinstalował sobie system...

#6 BatMan

BatMan
  • 414 postów
  • SkądKościerzyna

Napisano 07 listopada 2010 - 16:53

IPhoto mozesz smiało wyrzucić. Tak, jest ono mocno okrojoną wersją Aperture. :)

#7 _krzysiek

_krzysiek
  • 1 971 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 listopada 2010 - 16:56

Ogólnie zależy czego potrzebujesz, bo iPhoto jest bardzo przyjemną aplikacją. Jeżeli mowa tylko o katalogowaniu zdjęć i ich udostępnianiu, to iPhoto spełni Twoje oczekiwania. Jest mniej funkcjonalne od Aperture, ale przecież do Ferrari nie przyczepiasz łyżki koparki, jeżeli rozumiesz co mam na myśli.

#8 imielski

imielski
  • 373 postów

Napisano 07 listopada 2010 - 17:03

w mojej opini warto miec te dwa programy. Prezentacje iPhoto sa w moim przekonaniu duzo lepsze niż w Aperture. Z kolei Aperture 3 to doskonała baza zdjęć i dużo większe mozliwości retuszu niż w iPhoto - myślę, że te dwa programy wspaniale sie uzupełniają. Większośc aplikacji multimedialnych korzysta z iPhoto wiec chyba nie warto ko kasować ( poco ? ile zaoszczędzisz ?)

#9 SebolNowy

SebolNowy
  • 273 postów

Napisano 07 listopada 2010 - 17:15

Skoro reprezentujesz taką postawę, to jak jeszcze raz będziesz miał podobny problem co miałęś w tym wątku: http://myapple.pl/ma...z-leoparda.html to napiszę Ci abyś przeinstalował sobie system...


No i z tym akurat nie trafiłeś. Zupełnie bez sensu porównanie. Równie dobrze mógłbym zacząć podobny wątek:

Mam Final Cut Studio. Czy ktoś mi powie jakie są różnice w porównaniu z After Effects i Premiere (czytaj: bo nie chce mi się czytać na stronie ani instalować triala). Zamówiłem już w sklepie i czekam na przesyłkę, ale nie wiem czy jest sens trzymać obie te aplikacje na dysku.

Rozumiesz?

#10 Abuse

Abuse
  • 49 postów
  • SkądŁódź

Napisano 08 listopada 2010 - 00:59

dzieki panowie. juz wszystko jasne :) obeszlo sie bez instalowania triala :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych