Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Aktywacja bez karty sim, jailbreak, wgranie 4.1 bez podnoszenia basebandu [WINDOWS]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
130 odpowiedzi w tym temacie

#1 azi

azi
  • 141 postów
  • Płeć:
  • SkądBolesławiec

Napisano 04 listopada 2010 - 17:09

Witam. Niżej opisze krok po kroku co zrobić, jeśli macie nieaktywowanego iPhone 3gs. Nieważny jest bootrom! Poniższa metoda powinna również zadziałać pod OS X choć tam wygodniej i łatwiej jest użyć po prostu PwnageTool.

O co chodzi?
- wgrywamy custom firmware 4.1, z cydią, które jest aktywowane i nie podnosi basebandu - czyli zdejmujemy simlocka za pomocą ultrasn0w.

Co będzie potrzebne?
- redsn0w 0.9.6b2
- czyste firmware 4.1
- custom firmware 4.1 utworzone za pomocą PwnageTool (nie może być to CFW ze SnowBreeze) Proszę nie pytać o linki w tym temacie, ani nigdzie indziej na forum gdyż podawanie ich nie jest dozwolone.
- najnowszy iTunes
-Telefon nie powinien również mieć nigdy wcześniej wgranego oryginalnego softu 4.1 (czyli posiadać BB 5.14.02) jeżeli zależy nam na ominięciu simlocka!

Gdy mamy wszystko co trzeba zabieramy się do roboty.

1. Uruchamiamy program RedSn0w
Dołączona grafika

2. Klikamy browse i wybieramy odpowiedni plik
Dołączona grafika

3. RedSn0w spyta czy mamy iPhone z nowym bootromem - jest to nieważne, różnica jest taka, że przy nowym basebandzie nie mamy możliwości zmiany loga bootowania - ale tym się nie przejmujemy, klikamy "tak", a po przetworzeniu firmware klikamy "next".

4. Ukaże się okno wyboru opcji, odznaczamy Install Cydia - zaznaczamy Just enter pwned DFU - jak na obrazku:
Dołączona grafika

5. Klikamy next, wyłączamy iPhone i podłączamy go to komputera, teraz przygotujmy się ponieważ po kliknięciu next będziemy wprowadzać iPhone w tryb DFU.
Po kliknięciu next redsn0w sam powie nam co mamy robić, ale dla nieznających angielskiego:


a) przytrzymujemy 3 sekundy power
B) bez puszczania power wciskamy home i trzymamy 10sec
c) puszczamy power i trzymamy home jeszcze 15sec
(jeśli nie uda się za pierwszym razem próbujemy ponownie - jesli iPhone nie uruchamia się znaczy, że jest w trybie DFU - przytrzymujemy home+power 10sec aby wyjść z DFU)

6. RedSn0w wprowadzi iPhone w tryb pwned DFU.

Dołączona grafika
Po ukazaniu sie napisu "Done!" klikamy Finish.

7. Uruchamiamy iTunes, które wykryje iPhone w trybie awaryjnym.
Wciskamy klawisz shift i trzymając go klikamy Odtwórz.
Wybieramy plik Custom Firmware.

Dołączona grafika

iTunes poprosi o potwierdzenie ponownym kliknięciem "odtwórz" w okienku, które sie wyświeli - klikamy i czekamy aż proces się zakończy.



Co potem?
- jesli mamy simlocka odpalamy Cydię i wyszukujemy ultrasn0w - instalujemy go i cieszymy się w pełni funkcjonującym urządzeniem :)



/jestem właścicielem obrazków oraz poradnika i nie zgadzam się na kopiowanie go na żadne strony internetowe bez mojej zgody - azi.

/poprawiłem kilka rzeczy
krakers

#2 knodr

knodr
  • 529 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 listopada 2010 - 08:50

fajnie by było skad pobrać ten custom FM


Dla kogo jest napisane aby o to nie pytać? Następny śmiałek zostanie nagrodzony.
krakers


#3 rafalito

rafalito
  • 31 postów
  • SkądStalowa Wola

Napisano 05 listopada 2010 - 11:10

wielkie dzięki azi, wszystko przebiegło u mnie pomyślnie zgodnie z tym tutorialem. Pozdrawiam serdecznie :)

#4 karykoniu

karykoniu
  • 9 postów

Napisano 05 listopada 2010 - 16:31

witam czy na iPhonie 3G tez da rade to zrobić? bo jest tu napisane o 3 GS... pozdrawiam.

#5 azi

azi
  • 141 postów
  • Płeć:
  • SkądBolesławiec

Napisano 05 listopada 2010 - 16:57

da radę jak najbardziej tylko szukasz customa dla 3g, i chyba nie potrzebny jest pwned dfu, 3g idzie bez problemu normalnym restorowaniem w iTunes.

---------- Wpis dodano o 16:57 ---------- Poprzedni wpis dodano o 16:45 ----------

nie mam obecnie możliwości sprawdzenia wgrywania custom FW na 3g, moze ktoś sprawdzić czy custom fw 4.1 idzie bez problemu? myśle że wystarczy normalnie tym customem przeflashować 3g przez iTunes, chyba nie są potrzebne tryby pwned dfu jak w 3gs, ogólnie to na 3g wszystko jest łatwiej bo redsn0w działa z 4.0, 4.0.1 a z 3gs tylko z 4.1.

#6 robertk572

robertk572
  • 1 109 postów
  • SkądNEW YORK

Napisano 05 listopada 2010 - 17:12

-tryb Pwned DFU jest tez potrzebny do 3G-w przeciwnym wypadku pojawia sie bledy z serii 1600. W przypadku 3G mozna tez uzyc iREB.

#7 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 05 listopada 2010 - 19:35

Posty niezwiązane z tematem usunąłem. Proszę nie zaśmiecać wątku zbędnymi dyskusjami.

#8 tobel

tobel
  • 238 postów

Napisano 06 listopada 2010 - 20:16

Zrobiłem wszystko zgodnie z tutkiem, tylko jest jeden problem. Po instalacji ultrasnow nie znajduje mi sieci. Ktoś wie jak rozwiązać ten problem?

#9 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 06 listopada 2010 - 20:55

A jaki baseband?

#10 tobel

tobel
  • 238 postów

Napisano 06 listopada 2010 - 22:11

oczywiscie 05.13.04

#11 azi

azi
  • 141 postów
  • Płeć:
  • SkądBolesławiec

Napisano 07 listopada 2010 - 12:26

zainstaluj ultrasn0wa jeszcze raz, ew. spróbuj znowu zrobić restore tym custom fw

#12 rafalito

rafalito
  • 31 postów
  • SkądStalowa Wola

Napisano 07 listopada 2010 - 13:45

Witam ponownie. Zauważyłem jedną rzecz po wgraniu do mojego 3GSa tego Custom FW i nie wiem czy jest to związane z JB czy jakimś bugiem w sofcie, mianowicie usługa visual voice mail przestała działać. Pojawiło się w jej miejscu zwykłe połączenie do poczty głosowej. Przywróciłem telefon z kopii zapasowej i zachowane wiadomości w poczcie głosowej wróciły na miejsce ale poczta jest nieaktywna. Jednocześnie odbyłem rozmowę z konsultantem ERY i czekam na ponowną aktywację usługi (po prostu mają wyłączyć usługę i włączyć ponownie). Czy ktoś się spotkał z taką sytuacją po wgraniu tego softu?

#13 Tedeusz

Tedeusz
  • 14 postów
  • SkądBarlinek

Napisano 08 listopada 2010 - 19:09

A co z 3G? Ciągle nic:-(

#14 orh

orh
  • 9 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 listopada 2010 - 09:18

Witam, Mogę potwierdzić 3GS działa z 4.1CF (firmware potraktowany PwnageTool 4.1.2) + ultrasnow. Musiałem operacje powtarzać ponieważ za pierwszym razem po wgraniu softa przez Itunes telefon nie chciał wstać ( czarny ekran i zero reakcji na home czy sleep). Ip był z sieci O2. Sam jestem zaintersowany czy działa to również z Ip 3G 3.1.2 + JB (brak SHSH niestety)?

#15 tobel

tobel
  • 238 postów

Napisano 09 listopada 2010 - 11:40

Przecież to ten sam proces..., podobne urządzenie, więc powinno zadziałać. A że masz 3G 3.1.2 to jeszcze lepiej możesz zrzucić shsh z dowolnego wyższego firmware'u. Panowie kontynuuje swój problem: wrzuciłem ponownie soft, niestety to samo... Może mi ktoś powiedzieć co powinno się wyświetlać w narzędzia->ogólne->sieć->modem internetowy? U mnie cały czas pracuje i nic nie wyświetla... Zupełnie jakby baseband padł. Rozumiem, że 4.1CF nie dotyka w ogóle baseband'u, a niestety nie mogę już wrzucić czystego 4.0.2 (brak shsh) i poniższych, żeby naprawić bb. Pozostaje mi tylko wgrywać czysty 4.1, dobrze rozumiem?

#16 Tedeusz

Tedeusz
  • 14 postów
  • SkądBarlinek

Napisano 09 listopada 2010 - 12:00

Mam 3G z 3.1.2 z SSH (chyba - jest ta opcja z SBSettings, ale nigdy jej nie używałem) i zrobić wsio jak opisane...W sumie sam robiłem JB i Unlock ale przy pomocy "blakrra1n" i to był pikuś...Jak się zdecyduje to się odezwe, chyba że Mnie ktoś uprzedzi:-)

#17 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 09 listopada 2010 - 13:34

SSH to nie SHSH...

#18 polarnick

polarnick
  • 64 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 listopada 2010 - 14:46

witam mam 3gs z 3.1.2 (5.11.07) i tak jak w pkt1 zaznaczam mój CURRENT firmware to pokazuje mi się unable to recognize IPSW wie ktos o co chodzi?

#19 azi

azi
  • 141 postów
  • Płeć:
  • SkądBolesławiec

Napisano 18 listopada 2010 - 16:54

a dobrego ultrasnowa masz? na pewno dobrze robisz wszystko?

#20 polarnick

polarnick
  • 64 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 listopada 2010 - 16:58

uruchamiam redsn0w 0.9.6b2 wybieram firmware z linku ... unable to recognize...

#21 SzeF

SzeF
  • 4 postów

Napisano 20 listopada 2010 - 01:18

Witam:) Posiadam Iphona 3GS iOS 3.1.2 Firmware: 05.11.07(nowy bootrom) zrobiony Jailbreak i odblokowany blackra1n'em (tethered jailbreak). Przeczytałem kilka tematów związanych z przejściem do iOS 4.1 bez podnoszenia basebandu, tak, żebym pózniej mógł ominąć simlocka. Jak najwygodniej mi będzie zrobić jailbreak'a? Sn0wbreeze'm czy PwnageTool? Czy korzystając z PwnageTool, po wgraniu spreparowanego softu 4.1 będę mógł ściagnąć simlocka ultrasn0w'em (przypominam, ze iphone ma nowy bootrom)?

#22 azi

azi
  • 141 postów
  • Płeć:
  • SkądBolesławiec

Napisano 20 listopada 2010 - 15:17

bootrom jest niewazny, a baseband masz stary wiec sciagniesz locka

#23 SzeF

SzeF
  • 4 postów

Napisano 20 listopada 2010 - 19:43

Zrobilem sn0wbreezem(v2.0.1) CF 4.1 i zgodnie z instrukcjami dałem w iTunes restore. Przy wgrywaniu mi wyskoczył błąd 1604. Ściągnąłem iREB-4.0.x-4.1-RC2, za pomocą programu wprowadziłem w DFU (na koncu wyskakuje done, ze niby wszystko zrobione ok). Odpala sie iTunes probuje wgrac CF 4.1 i dalej ten sam bląd (wyskakuje on, gdy w iTunes trwa: "Przygotowuję iPhone'a do odtworzenia" w tym samym czasie jak pojawia sie ten komunikat iphone przechodzi w recovery mode) nastepnię mija 5-10min i pojawia się błąd 1604. Wie ktoś jak rozwiązać ten problem?:)

edit: Podczas robienia CF w sn0wbreeze kliknąłem w „General” i dałem „Use iBooty Method", ale odznaczyłem Activate the iPhone. Nie wiem czy to miało jakis wpływ?

eidt2: Prawdopodobnie sn0wbreeze stworzył folder iBooty-For-iPhone 3GS-4.1 i jest tam plik iBooty.exe. Korzystałem z poradnika [url]http://appleiphones.pl/2010/09/jailbreak-ios-4-1-na-iphone-3g-3gs-windows/[/url] Przyczyną niemożliwości wgrania CF 4.1 może być, to, że przy wgrywaniu nie dałem iphona w tryb DFU (w pktach 7-8 nie jest wspomniane o tym) Po prostu podłączyłem i dałem synchronizuj, a potem restore:/

#24 azi

azi
  • 141 postów
  • Płeć:
  • SkądBolesławiec

Napisano 23 listopada 2010 - 13:40

custom fw ma byc z pwnage toola nie snowbreeze... wszystko na temat

#25 Bizooo

Bizooo
  • 1 postów

Napisano 23 listopada 2010 - 16:16

Udalo mi sie wgrac iOS 4.1 do iPhona 3GS. Wszystko hula. Jedynie mam problem z ultrasn0wem, a mianowicie repo nie dziala i nie moge aktywowac sieci. "GPG error: [url=http://apt.saurik.com]Index of /[/url] tangelo-3.7 Release: The following signatures were invalid: BADSIG 6D36863DAA31C175". Ktos spotkal sie z podobnym problemem?

---------- Wpis dodano o 16:16 ---------- Poprzedni wpis dodano o 14:50 ----------

Problem zazegnany. Sorry za trucie




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych