Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

3gs vs Samsung galaxy s


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
96 odpowiedzi w tym temacie

#1 astonmarcin

astonmarcin
  • 358 postów
  • SkądKłodzko

Napisano 31 października 2010 - 19:54

Kurcze kompletnie nie wiem co wybrać budżet tak +-1100zł można wyrwać i 3gsa i sgsa i co tu będzie lepsze ? priorytety: -muzyka -internet -gry -aplikacje Już byłem zdecydowany na iP a tu mi się jeszcze ten samsung pojawił, niby sgs hardwarowo dużo lepszy stawiany na równi z iP4 ale czy faktycznie będzie lepszy ? mój znajomy ma zwykłego galaxy i sam android jak tako mi się niezbyt podoba tzn nie ma czegoś czym by mnie przyciągnął do siebie a ios kusi. Hmm nie wiem co będzie lepsze ? btw czy jailbreak może uwalić całkowicie telefon czy w najgorszym wypadku tylko restore ? pozdrawiam

#2 dirk.diggler

dirk.diggler
  • 2 464 postów

Napisano 31 października 2010 - 20:06

No jak gry i aplikacje to chyba raczej iPhone. Na Androida też jest Market ale nie aż tak bogaty w gry i aplikacje jak AppStore. Na dodatek AS strasznie szybko się rozrasta.

#3 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 31 października 2010 - 20:08

Bierz iPhone i nie marudź :) Za Ciebie nie zdecydujemy sam musisz. Moim zdaniem iOS oraz AppStore to zdecydowana przewaga nad Samsungiem.

#4 brachson

brachson
  • 145 postów

Napisano 31 października 2010 - 20:11

nie chcę i nie będę dyskutował lub udowadniał wyższości Androida nad IOS lub odwrotnie. Nie jestem fanboyem, do appla też nic nie mam (miałem 1G, 2G i 3G) teraz mam Nexusa1 na androidzie i nigdy nie wrócę do telefonu appla (komputer to co innego). Możliwości jakie daje android to apple może sobie tylko pomażyć - to moja subiektywna ocena. Sam planuje zamienić PC na iMaca ale do telefonu appla nie wrócę. PS. O ile się nie mylę to android jakoś we wrześniu wskoczył na pierwsze miejsce jeśli chodzi o ilość urządzeń mobilnych na świecie - nie bez powodu :)

#5 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 31 października 2010 - 20:14

PS.
O ile się nie mylę to android jakoś we wrześniu wskoczył na pierwsze miejsce jeśli chodzi o ilość urządzeń mobilnych na świecie - nie bez powodu :)


Jak jest instalowany na kilkudziesięciu telefonach to co się dziwisz? iOS jest zaledwie na dwóch obecnie sprzedawanych modelach więc Twoje "PS" totalnie bezsensu.

#6 brachson

brachson
  • 145 postów

Napisano 31 października 2010 - 20:19

Jak jest instalowany na kilkudziesięciu telefonach....


no nie bez powodu jest :) A czemu symbian instalowany na 90% telefonów nie zdominował rynku?

#7 dirk.diggler

dirk.diggler
  • 2 464 postów

Napisano 31 października 2010 - 20:23

Możliwości jakie daje android to apple może sobie tylko pomażyć - to moja subiektywna ocena. Sam planuje zamienić PC na iMaca ale do telefonu appla nie wrócę.


No ale to napisz mu o tych możliwościach, na czym to polega:) Wymień autorowi tematu w czym Android tak niszczy iOS i dlaczego akurat dla niego będzie taki dobry. O to właśnie pyta w tym temacie.

#8 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 31 października 2010 - 20:24

no nie bez powodu jest :) A czemu symbian instalowany na 90% telefonów nie zdominował rynku?


Przeczytaj dokładnie ze zrozumieniem, to co napisałeś, skoro miałby 90% telefonów to miałby również 90% rynku mobilnych systemów. operacyjnych.

Za darmo to go instalują, proste.

#9 astonmarcin

astonmarcin
  • 358 postów
  • SkądKłodzko

Napisano 31 października 2010 - 20:24

dokładnie miałem to napisać co dirk.diggler :) wymień te ficzery :)

#10 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 31 października 2010 - 20:25

Ile aplikacji ma i jakiej jakości Android Market?

#11 ClassicGOD

ClassicGOD
  • 1 643 postów
  • SkądTychy

Napisano 31 października 2010 - 20:27

nie chcę i nie będę dyskutował lub udowadniał wyższości Androida nad IOS lub odwrotnie. Nie jestem fanboyem, do appla też nic nie mam (miałem 1G, 2G i 3G) teraz mam Nexusa1 na androidzie i nigdy nie wrócę do telefonu appla (komputer to co innego).

Możliwości jakie daje android to apple może sobie tylko pomażyć - to moja subiektywna ocena. Sam planuje zamienić PC na iMaca ale do telefonu appla nie wrócę.

PS.
O ile się nie mylę to android jakoś we wrześniu wskoczył na pierwsze miejsce jeśli chodzi o ilość urządzeń mobilnych na świecie - nie bez powodu :)

Mylisz sie - Android byl na 1 miejscu jednynie w liczbie sprzedanych smartphone w 2 kwartale 2010r. iOS liczac wszystkie urzadzenia mobilne (iPhone, iPad, iPod Touch) nadal ma spora przewage nad Androidem a na samych smartphone w skali swiata nadal kroluje Symbian.

Wracajac do tematu - ja oddalem iPhone 3GS za Galaxy S i zalowalem tego przez dlugi czas. Android to system niedkonczony, niestabilny i ogolnie koslawy i przed 3.0 nie mam zamiaru mu dawac drugiej szansy. W chwili obecnej odradzam Androida bo rzeczy ktore moze zrobic a ktorych nie potrafi iOS mozna policzyc na palcach jednej reki jednak juz rzeczy ktore robi zle, nie do konca lub gorzej niz iOS mozna liczyc w dziesiatkach. Rowniez jezeli idzie o wybor aplikacji Android ma wiele do nadrobienia.

#12 brachson

brachson
  • 145 postów

Napisano 31 października 2010 - 20:29

wymienię 3:
1. Google Maps Navigation,
2. Adobe Flash,
3. SWYPE keyboard (to chyba powinno być na miejscu pierwszym).

I nie jako punkt ale jako coś czego nigdy nie zrozumiem w IOS - nie muszę mieć Itunes żeby wgrać muzykę na telefon...

edit:
Link do poczytania:
http://www.maximumpc...iphone?page=0,0

#13 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 31 października 2010 - 20:32

wymienię 3:
1. Google Maps Navigation,
2. Adobe Flash,
3. SWYPE keyboard (to chyba powinno być na miejscu pierwszym).

I nie jako punkt ale jako coś czego nigdy nie zrozumiem w IOS - nie muszę mieć Itunes żeby wgrać muzykę na telefon...


A mi ciężko wymienić, mam 462 programy więc trochę by to zajeło. No ale też trzy wymienię:
1. Bento.
2. 1password.
3. Things.

#14 brachson

brachson
  • 145 postów

Napisano 31 października 2010 - 20:34

...rzeczy ktore robi zle, nie do konca lub gorzej niz iOS mozna liczyc w dziesiatkach....


a co takiego robi gorzej, źle lub też nie do końca? 3.0 to jeszcze myślę 12 miesięcy nie będzie to już nie przesadzaj że jest aż tak źle...

#15 astonmarcin

astonmarcin
  • 358 postów
  • SkądKłodzko

Napisano 31 października 2010 - 20:37

wymienię 3:
1. Google Maps Navigation,
2. Adobe Flash,
3. SWYPE keyboard (to chyba powinno być na miejscu pierwszym).

I nie jako punkt ale jako coś czego nigdy nie zrozumiem w IOS - nie muszę mieć Itunes żeby wgrać muzykę na telefon...

edit:
Link do poczytania:
10 Things Android Does Better Than iPhone OS - Page 1 | Maximum PC


1nawigację mam osobną, automapa, iGO ;)
z resztą na iP też są dobre navi
2 nie wiem czy często używasz tego flasha ?
3 spokojnie mogę pisać na zwykłej klawiaturce :)
co do muzyki ok to jest może i wygodniejsze
ale myślę że idzie sie przyzwyczaic do itunes no i wtedy masz wszystko poukladane

#16 brachson

brachson
  • 145 postów

Napisano 31 października 2010 - 20:41

1nawigację mam osobną, automapa, iGO ;)
z resztą na iP też są dobre navi
2 nie wiem czy często używasz tego flasha ?
3 spokojnie mogę pisać na zwykłej klawiaturce :)
co do muzyki ok to jest może i wygodniejsze
ale myślę że idzie sie przyzwyczaic do itunes no i wtedy masz wszystko poukladane


nie bardzo rozumiem Twoje rozterki w takim razie? Wiesz że chcesz iPhona to poco pytasz co kupić?

Idz do kolegi i napisz coś na swype i potem potwierdź swoje słowa :) Też tak myślałem jak nie zobaczyłem jak to działa
YouTube - A swype demo

#17 ClassicGOD

ClassicGOD
  • 1 643 postów
  • SkądTychy

Napisano 31 października 2010 - 20:41

wymienię 3:
1. Google Maps Navigation,
2. Adobe Flash,
3. SWYPE keyboard (to chyba powinno być na miejscu pierwszym).


1. Google Maps Navigation nie jest jakies super za to na iPhone masz kilkukrotnie wiekszy wybor nawigacji firm trzecich.
2. Prosze cie. Przestarzala technologia ktorej glowny zastosowaniem sa reklamy. Flash odchodzi w zapomnienie i dobrze.
3. Przereklamowany nie nadajacy sie do uzycia jedna reka Swype byl dobry kiedy do pisania uzywalo sie stylusa - w dzisiejszych czasach 2 kciukowa klawiatura zostawia go w tyle i znika za horyzontem.

a co takiego robi gorzej, źle lub też nie do końca? 3.0 to jeszcze myślę 12 miesięcy nie będzie to już nie przesadzaj że jest aż tak źle...

Wszystko? Sterowanie playerem, odtwarzanie audiobookow, podcastow, muzyki, przegladarka internetowa majaca problemy z HTML5, co aplikacja to zupelnie inny interfejs, slabe zarzadzanie pamiecia i bateria itd itp - naprawde wymieiac moge w nieskonczonosc a uzywalem Galaxy S zaledwie pare miesiecy - nie wytrzymalem i kupilem iPhone 4 ;)

A i zapomnial bym - do wgrania muzyki na iPhone tez nie potrzeba iTunes. ;)

#18 brachson

brachson
  • 145 postów

Napisano 31 października 2010 - 20:44

3. Przereklamowany nie nadajacy sie do uzycia jedna reka Swype byl dobry kiedy do pisania uzywalo sie stylusa - w dzisiejszych czasach 2 kciukowa klawiatura zostawia go w tyle i znika za horyzontem.


chyba fallusa.....wszystko zrozumiem go generalnie argumenty do mnie przemawiają ale chyba nie wiesz co piszesz w tym punkcie....

#19 ClassicGOD

ClassicGOD
  • 1 643 postów
  • SkądTychy

Napisano 31 października 2010 - 20:48

chyba fallusa.....wszystko zrozumiem go generalnie argumenty do mnie przemawiają ale chyba nie wiesz co piszesz w tym punkcie....

W podpisie mam wyraznie wymieniony telefon Samsung Galaxy S - jego reklamowana cecha jest preinstalowany SWYPE. Uzywalem go pare m-cy i tak skonczylem na uzywaniu zwyklej klawiatury. Dlaczego? Bo jest szybsza, mozna na niej pisac 1 reka i jest wygdniejsza. Innymi slowy jest pod kazdym jednym aspektem poza wspolczynnikiem "WOW!" lepsza od SWYPE.

#20 brachson

brachson
  • 145 postów

Napisano 31 października 2010 - 20:52

Jedyne co mogę zrozumieć to że Tobie się pisało gorzej bo niema takiej możliwości żeby napisać długi zdanie szybciej na klawiaturze Iphona niż używając SWYPE i stawiam wszystkie pieniądze na taki zakład. Jak zrobili to że można wgrać muzykę na iPhona bez iTunes?

#21 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 31 października 2010 - 20:53

jaja kobyły iphonowiec, obecnie androidal mogę chyba conieco napisac o jednym i drugim systemie 1. tęsknię do iOS, gdyż jest to najbardziej spójny, intuicyjny i elegancki system do zarządzania telefonem + ma mnóstwo świetnego oprogramowania 2. telefon androidalny (w moim przypadku spica) wymaga nieco nakładu pracy i poszukiwań aby był jako tako znośny do obsługi. Można to zrobic, ale i tak daleko temu do iOS 3. to co zrobiłem na spicy - wyłączenie blokady ekranu (dobijało mnie to poślizgowe zabezpieczenie - w iphonie jakoś to lepiej działa); odbieranie rozmów naciśnięciem przycisku, slider niedomagał; task killer - przy uruchomieniu telefonu mamy ok 80MB RAM, które stopniowo kurczą się do 40 mimo zainstalowanego task killera, trzeba się dobrze naszukac aby znaleźc taki który utrzymuje tą ilośc mniej więcej na tym samym poziomie, inaczej codziennie będziemy zmuszeni do restartu telefonu; pierdółki w stylu pogodynka/giełda/inne przydatne programy. 3a. oczywiscie android daje wieksze mozliwosci co do personalizacji, wymiany danych - nie jest tak ograniczony jak iOS, ale ograniczenie iOS, jak pamietam, w niczym mi nie przeszkadzało, wgrywanie muzyki przez itunes chyba nie jest konieczne, wydaje mi się że iphone explorer da radę, w każdym razie spokojnie zgrywałem filmy i zdjęcia na komputer więc w drugą stronę będzie podobnie. 4. już są dostępne płatne programy z android store ale nadal to nie jest to co appstore (jakośc/ilosc itp itd) 5. google maps navigation (jak rozumiem mapy są wgrane w pamięc telefonu, hę?), adobe flash? a po co to komu? przecież mamy youtube/dailmotion; swype - hmmm, gdzieś na YT widziałem jak koleś na iP dorównuje czasowo swype, więc taki wynalazek hiper super yupi to to nie jest jak mi się coś jeszcze przypomni to dopiszę Ja bym brał 3GS

#22 astonmarcin

astonmarcin
  • 358 postów
  • SkądKłodzko

Napisano 31 października 2010 - 20:55

to nie tak, tylko mówię że akurat te argumenty nie przemawiają do mnie ;)

#23 brachson

brachson
  • 145 postów

Napisano 31 października 2010 - 20:59

noi i zwykle tak się właśnie kończą dyskusje w sprawie Andoid vs. iPhone. Jedno trzeba przyznać RiQ'owi: OS to najbardziej spójny, intuicyjny i elegancki system do zarządzania telefonem << To jest niezaprzeczalny fakt i Apple zawsze bedzie liderem. Ale jak android ma coś czego iPhone niema i mieć nigdy nie będzie to: 1. Po co to komu? 2. Przecież można się obejść, 3. Wcale nie takie dobre.... No to tym sposobem dyskusji niema bo jest tylko jeden lider: iPhone...ehhh ludziska

#24 ClassicGOD

ClassicGOD
  • 1 643 postów
  • SkądTychy

Napisano 31 października 2010 - 20:59

Jedyne co mogę zrozumieć to że Tobie się pisało gorzej bo niema takiej możliwości żeby napisać długi zdanie szybciej na klawiaturze Iphona niż używając SWYPE i stawiam wszystkie pieniądze na taki zakład.

Jak zrobili to że można wgrać muzykę na iPhona bez iTunes?

Aktualny "rekord swiata" w pisaniu na telefonie ustanowiony na Swype zostal pobity przez iPhone. Gdzie ci poslac numerek konta do przelewu? :D

Nie oszukuj sie - Swype byl szybszy za czasow stylusow (wtedy technologia nosila inna nazwe) nie w dzisiejszych czasach inteligentnych klawiatur.

#25 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 31 października 2010 - 21:02

noi i zwykle tak się właśnie kończą dyskusje w sprawie Andoid vs. iPhone.

Jedno trzeba przyznać RiQ'owi:
OS to najbardziej spójny, intuicyjny i elegancki system do zarządzania telefonem << To jest niezaprzeczalny fakt i Apple zawsze bedzie liderem.

Ale jak android ma coś czego iPhone niema i mieć nigdy nie będzie to:
1. Po co to komu?
2. Przecież można się obejść,
3. Wcale nie takie dobre....

No to tym sposobem dyskusji niema bo jest tylko jeden lider: iPhone...ehhh ludziska


Nie twierdzę, że jest liderem, to TY twierdzisz, że ANDROID jest, i sugerujesz, że jest najlepszy.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych