Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zalana klawiatura w MacBook'u - czyszczenie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 userpablito

userpablito
  • 20 postów

Napisano 20 lutego 2007 - 19:10

Witam,

Dostalo sie troche soku pomaranczowego pomiedzy kilka klawiszy. Na szczescie niewielkie ilosci i wszystko dziala poza tym, ze klika klawiszy lepi sie od dolu i nie odskakuja tak jak powinny.

Czy ma ktos doswiadczenie z takimi akcjami? Czy mozna zdjac klawisz podwazajac go bez obawy o wylamanie (jesli to zrobi sie delikatnie)? Czy sa zaczepy czy raczej to zly pomysl probowac?

Jesli zdejme 'lepiace' klawisze to czym najlepiej wyczyscic zaschly sok - alkohol metylowy i waciki do uszu?

Nowa klawiatura to ok 400pln netto + brak sprzetu przez jakis czas, nie moge sobie na to teraz pozwolic.

Dzieki za ew. porady,

Pozdrawiam!

PAwel

---- Dodano 20-02-2007 o godzinie 19:17 ----
Znalazlem na forum, ze w MacBooku ktos z powodzeniem probowal podwazac i wyjmowac klawisze.

Pozostaje jeszcze kwestia czym to dobrze wyczyscic.

Pozdr,

P.

#2 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 20 lutego 2007 - 20:12

[url]http://www.myapple.pl/showthread.php?t=19741&highlight=zalana[/url]
[url]http://www.myapple.pl/showthread.php?t=33678&highlight=klawiszy[/url]

#3 clr

clr
  • 1 326 postów

Napisano 20 lutego 2007 - 23:39

z uporem maniaka bede promowal moj post

http://www.myapple.p...highlight=shift

powodzenia
w czyszczeniu soku.....wyczysc powierchnie szmatka z odrobina plynu do naczyn..przeciez to byl tylko sok ;)

#4 plum

plum
  • 663 postów
  • SkądSopot

Napisano 21 lutego 2007 - 09:03

Witam,

Dostalo sie troche soku pomaranczowego pomiedzy kilka klawiszy. Na szczescie niewielkie ilosci i wszystko dziala poza tym, ze klika klawiszy lepi sie od dolu i nie odskakuja tak jak powinny.

Czy ma ktos doswiadczenie z takimi akcjami? Czy mozna zdjac klawisz podwazajac go bez obawy o wylamanie (jesli to zrobi sie delikatnie)? Czy sa zaczepy czy raczej to zly pomysl probowac?

Jesli zdejme 'lepiace' klawisze to czym najlepiej wyczyscic zaschly sok - alkohol metylowy i waciki do uszu?

Nowa klawiatura to ok 400pln netto + brak sprzetu przez jakis czas, nie moge sobie na to teraz pozwolic.

Dzieki za ew. porady,

Pozdrawiam!

PAwel

---- Dodano 20-02-2007 o godzinie 19:17 ----
Znalazlem na forum, ze w MacBooku ktos z powodzeniem probowal podwazac i wyjmowac klawisze.

Pozostaje jeszcze kwestia czym to dobrze wyczyscic.

Pozdr,

P.

Podważanko
Mam praktykę w ibooku G3, spoko można tak jak mówiłeś delikatnie podważyć najlepiej od strony górnej krawędzi klawisza. Po całej szerokości.
Mycie
Jeśli klawisz to można też wodą z mydłem, albo spitytusem, jeśli dalej to najlepiej iso propanolem w ostateczności denaturatem, najmniej ciekawe rozwiązanie to salicylowy bo zostawia ślady.

#5 userpablito

userpablito
  • 20 postów

Napisano 21 lutego 2007 - 12:43

Dziekuje za podopowedzi. Operacja sie udala. Podwazanie od lewego gornego rogu zaczynalem, ladnie wyskakiwaly przyciski. Od srodka byly lekko klejace wiec umylem je woda z plynem do mycia naczyn. To co jest pod przyciskami wymylem wacikami do uszy nasaczonymi plynem do mycia ekranu (metyoksypropanol), ktory nie zawieral alkoholu. Pozdrawiam,

#6 plum

plum
  • 663 postów
  • SkądSopot

Napisano 21 lutego 2007 - 13:17

jeszcze jedno, bardzo ważne, jeżeli bedziesz czyścił pod klawiszami koniecznie trzeba wyłączyć z prądu i wyjąć baterię

#7 pretorianie

pretorianie
  • 67 postów

Napisano 21 lutego 2007 - 20:34

mam problem jeśli chodzi o klawiaturę,. mam macbooka 13"3 i jestem bardzo przywiązany do prawego alt, którego tam nie ma. jak wiemy znajduje się tam mały enter, z którego nigdy w życiu nie korzystałem. wiem że można zmienić ten mały enter w prawy alt za pomocą programu iKeys. ale gdy go ściągnąłem to niestety nie działał. a właściwie to nie chciał się nawet zainstalować (tak jakby był uszkodzony). czy ktoś zna może inny sposób na rozwiązanie tego problemu?

#8 klem

klem
  • 34 postów

Napisano 21 lutego 2007 - 23:00

pretorianie: Double Command http://doublecommand.sourceforge.net/ - temat wałkowany postokroć. A na przyszłość - jest wyszukiwarka na forum, polecałym się nauczyć jej obsługi ;)

#9 pretorianie

pretorianie
  • 67 postów

Napisano 21 lutego 2007 - 23:08

jestem nowy, nie można poprostu pomóc zamiast od razu ochrzaniać?

#10 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 21 lutego 2007 - 23:51

jestem nowy, nie można poprostu pomóc zamiast od razu ochrzaniać?


Przecież dostałeś link, dostałeś*nazwę programu, dostałeś wskazówkę, że istnieje takie coś jak wyszukiwarka na forum i wiele wiele wiele informacji było już*na forum poruszane. Czego chcieć więcej?

#11 razorek84

razorek84
  • 578 postów
  • Skąd100lica

Napisano 22 lutego 2007 - 10:18

Jak zalalem mojego pierwszego lapka czyli fujitsu-siemens, to wyczyscilem klawiature w jakims alkoholu i oddalem na gwarancje i przyjeli i wymienili a laptopik smigal jak nowy :P




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych