Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

UBUNTU nie będzie już oficjalnie wspierało PPC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 18 lutego 2007 - 20:07

Dołączona grafika


Smutna informacja dla użytkowników Ubuntu w wersji PPC.

Na decyzję o usunięciu wersji dla PowerPC z listy wspieranych wersji zapewne miał fakt mniejszej popularności w porównaniu do innych architektur. W listopadzie 2006 r. było to jedynie 0.8% ogólnej sumy pobrań Ubuntu (analogicznie lipcu 2005 było to 1.95%). Nie oznacza to jednak wstrzymania prac nad tą wersją - deweloperzy Ubuntu nadal będą nad nią pracować, jednak z mniejszym nakładem sił i będzie ona miała status wydania nieoficjalnego.


Więcej pod tym linkiem:
http://www.linux.pl/?id=news&show=3675

#2 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 lutego 2007 - 21:00

Pfff... Niech sie ugryza w takim razie. Gentoo na szczescie jeszcze wspiera PPC :>

#3 naresh

naresh
  • 2 079 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 lutego 2007 - 22:09

Gentoo to bynajmniej zupelnie inna idea linuxa... Dopiero majac gentoo ma sie prawdziwa "wolnosc" oprogramowania ;)

#4 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 lutego 2007 - 22:13

Juz bym dawno z iBooka wywalil os x ale nie ma linuksowych sterownikow dla mojej wersji airport :(

#5 AppleFAN

AppleFAN
  • 371 postów
  • SkądKielce

Napisano 20 lutego 2007 - 10:06

Juz bym dawno z iBooka wywalil os x ale nie ma linuksowych sterownikow dla mojej wersji airport :(


hmm widze ze Tobie tez nie dziala airport pod ubuntu:( ...no to czekamy na sterowniki:)

#6 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 20 lutego 2007 - 10:11

Juz bym dawno z iBooka wywalil os x ale nie ma linuksowych sterownikow dla mojej wersji airport :(

A ja sie caly czas zastanawiam po co ludzie instaluja linksa skoro maja OS X ;)

#7 tskisiu

tskisiu
  • 1 255 postów
  • SkądEnschede (NL)

Napisano 20 lutego 2007 - 12:16

A ja sie caly czas zastanawiam po co ludzie instaluja linksa skoro maja OS X ;)


Bo 1. to dobry system 2. bo warto czasem zrobic coś nowego 3. bo Apple próbuje zrobić taki sam monopol co MS z windą - szczególnie dotyczy to staergo sprzętu i starszych OSX,

#8 geough

geough
  • 3 postów

Napisano 21 lutego 2007 - 13:28

Dlaczego instalują Linuxa ? Odpowiedź jest prosta w OS X często brakuje aplikacji. Np. z dziedziny elektroniki ( edycja PCB ) w zasadzie jedyny sensowny program pod OS X to Eagle. Nie wszyscy mają maszyny na których mogą zainstalować dodatkowo WinXP.

#9 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 21 lutego 2007 - 13:32

Szkoda. Mogliby pomyśleć o użytkownikach... PlayStation 3.

#10 .kaito

.kaito
  • 15 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 lutego 2007 - 20:46

Ja pomimo że jeszcze nie jestem posiadaczem Maka to ubolewam nad tym że Ubuntu nie będzie dalej wspierało architektury PPC, sam jestem teraz użytkownikiem tego systemu na zwykłym (wkurzającym już coraz to bardziej PC) i nie chciałbym się z tym systemem rozstawać. Niestety jak widać nie będę mógł sobie go doinstalować jako drugi.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych