Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

zielony jak... jabłko?(problem przyszłego mac-usera)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Thiv

Thiv
  • 3 postów

Napisano 23 września 2005 - 09:51

zgodnie ze starym porzekadlem: z nowym rokiem - z nowym kro... kompem. zamierzam sie przesiasc na Mac'a wraz z początkiem roku 06. wiem, to jeszcze duzo czasu. ale dla osoby ktora nadmiarem gotowki nie grzeszy (od pazdziernika zaczynam studia) jest to dosc powazna decyzja. dlatego chcialbym zasiegnac opinii ludzi którzy wiedzą z czym sie je Mac-aron(z sosem jablkowym). 1.01.06 bede mial do dyspozycji 4000~5000zł. i musi to starczyc na calosc sprzetu (z monitorem itp.) komputer planuje wykorzystywac jako maszyne domowa.. tekst/www/filmy/grafika 3d(poczatki) i czasem jakies gry. z góry dzieki za pomoc

#2 tom_mac

tom_mac
  • 734 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 września 2005 - 10:01

Witaj

Proponuję zaglądnąć do tego działu...

Musisz sobie odpowiedzieć najpierw na pytanie: laptop czy desktop, a potem z górki 8)

pozdrawiam

#3 Thiv

Thiv
  • 3 postów

Napisano 23 września 2005 - 10:24

raczej desktop. do laptopa itak potrzebowalbym wygodnej klawiatury i myszy. a i wtedy monitor bylby wskazany

#4 tom_mac

tom_mac
  • 734 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 września 2005 - 10:33

No to zostały ci:

MiniMaczki Dołączona grafika

eMaczki Dołączona grafika

iMaczki Dołączona grafika

Ja jestem szczęśliwym użytkownikem iMaczka G4 800Mhz (lampka) oraz minimaczka 1,25 oba polecam

do 4-5 kpln masz nowego mini + dodatki
trochę ponad 5kpln masz imaca G5

wogóle zajrzyjTU

#5 hwojtek

hwojtek
  • 1 273 postów
  • SkądGrzebienisko - Warszawa - cała Europa

Napisano 23 września 2005 - 13:15

Też proponuję iMaca, chociaż trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że jak wszystkie Maki oprócz PowerMaców w wieżach, są dość ograniczone w rozbudowie. Ale nadają się do tego, o czym wspominasz.

#6 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 23 września 2005 - 13:49

ja proponuje Mini :) + RAM do 1Gb + Monitor jaki chcesz + Niski pobór energi, przy tym bardzo cichy + niska cena jak na nowe Mac :) 1500-2500 Jeśli masz tyle kasy to PowerMac G4 MDD Jest jeszcze PowerMac G4 QS iMac i eMac jak widać mają wbudowane monitory, więc lepiej kupić jakiegoś PowerMac czy Mini , poniewaź wtedy podłączysz sobie monitorek jaki chcesz :!:

#7 MiniMacAdmin

MiniMacAdmin
  • 58 postów
  • SkądCzarna Bialostocka

Napisano 23 września 2005 - 18:43

Taa, a ja proponuje PowerMac G5 2x 2,7 Ghz :D Szczerze mowiac to jestem Posiadaczem PowerMaca 2x 2.0 Ghz i jest to niezla maszynka, nie wykorzystuje jej w pelni, ale przynajmniej nie trzeba czekac tak jak to bylo z moim cubem :D tylko zeby miec takie cacko trzeba wylozyc z 5-6 tysiecy zl, no i oczywiscie + Monitor no to nie wiem, wyszlo by z 6-7 tysiecy Xd Mysle ze chlopaki dobrze ci radza, albo minimaczka albo iMaca. mac mini wwalisz sobie za biurko albo uzyjesz jako pudeleczko na papier toaletowy :D XD heheheh

#8 PowerbookFiend

PowerbookFiend
  • 619 postów
  • SkądLandsberg/Stettin

Napisano 23 września 2005 - 19:35

No i pamiętaj ,że sadyści mają zniżkę dla studentów 10%!! Więc jak masz tyle hajsu to zdecydowanie iMac, potężny procesor i lux monitor, pamięci dużo i śliczny!

#9 Mac_Abra

Mac_Abra
  • 674 postów
  • Skądsskątowni

Napisano 23 września 2005 - 22:17

Heheh, nie wiem co prawda, co tam zamierzasz studiować... ale z doświadczenia wiem, że dla studenta PowerBook to jest wyyygodna sprawa (tym bardziej w obliczu ery coraz większej ilości Hot-Spotów ;) :D ). I w dodatku jaaaak on podnosi prestiż! (hihi a pokaż GO koleżnakom... :P ) Oczywiście musisz też rozważyć pytanie, czy chcesz sprzęt nowy (Mini plus monitor CRT i osprzęt a jeszcze Ci na iPoda starczy ;) ), czy używanay (ze dwa razy lepszy PM za podobną cenę, z reguły Maczki są zadbane a awaryjność też niewielka ;) ), ja osobiście polecam tę drugą opcję :D Acha, mam nadzieję, że etap rozważań typu: "wszyscy koledzy oprócz mnie będą mają PC, więc bywam obiektem złośliwych drwin, nie mogę wymieniać się z nimi programami oraz grami, a także połową plików, i w ogóle to nie isntaluję systemu co miesiąc i nie mam wirusów więc nie jestem trendy" masz już za sobą? Bo jak nie to powinieneś od nie go zacząć ;) :P

#10 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 24 września 2005 - 07:55

acha i jeszcze to: na Mac-u nie da się zainstalować Windowsa* jako natywnego. :twisted: :mrgreen: *można ale jak dopiero użyjemy emulatora pod OSX-em/Linuxem Często to się przydaje gdy chcesz uruchomić jakąś aplikacje windosowską.

#11 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 września 2005 - 15:48

Mac mini.

#12 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 24 września 2005 - 19:26

zdecydowanie najlepszy jest przenośny sprzęt. Kto kupił, nie żałuje 8) Najlepiej szukać okazji np. na allegro

#13 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 września 2005 - 19:27

zdecydowanie najlepszy jest przenośny sprzęt. Kto kupił, nie żałuje 8)
Najlepiej szukać okazji np. na allegro


Zgadzam się. Ale kolega wyraźnie napisał, że chce stacjonarny komputer. ;)

#14 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 26 września 2005 - 22:11

http://www.myapple.p...opic.php?t=1358
http://www.myapple.p...topic.php?t=146
http://www.myapple.p...opic.php?t=1277
http://www.myapple.p...opic.php?t=1280
http://www.myapple.p...opic.php?t=1279

mini!

#15 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 27 września 2005 - 09:44

ależ mini jest na kilka sposobów bardzie przenośny od mojego iBooka!

#16 Thiv

Thiv
  • 3 postów

Napisano 27 września 2005 - 13:57

brak windy mi w niczym nie przeszkodzi... wole schodami xD (a serio mowiac z windowsa korzystam w domu narazie bo reszta rodziny sie skarzyla na linuxa) docinkami nie przejmuje się zupełnie- zawsze bylem outsiderem. co do sprzęty przenośnego... szczerze mowiąc boje się posiadać takowy. powód- jeśli nie zostawię gdzieś po drodze, zgubie... albo poprostu rzuce plecak na podloge.... z szkoda mi i pieniedzy i sprzetu.

#17 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 27 września 2005 - 14:15

zmieści się nawet w kobiecej torebce (sam komputer), a do plecaka wejdzie panel 15", mini+zasilacz, myszka i klawiatura z silikonu :) ...tylko jak to zasilić ? :mrgreen:

#18 tom_mac

tom_mac
  • 734 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 września 2005 - 14:16

dynamo... :lol:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych