Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacMini i XP.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 LarryTM

LarryTM
  • 6 postów

Napisano 14 lutego 2007 - 14:39

Witam,
to moj pierwszy post na tym forum wiec witam wszystkich :) Z mac'ami mam stycznosc juz o 9 lat (ale tylko system classic (aktualnie 9.22) bo tak u mnie w redakcji sklad i graficy pracuja).

Mam pytanie, otoz moja dziewczyna chce sobie kupic komputer (obecnie uzywa jakiegos przedwojennego peceta) na ktorym bedzie mogla popracowac spokojnie na photoshopie (jest fotografem / grafikiem), posiedziec na necie ewentualnie pograc w gry. Jako ze cale zycie uzywa windowsa to chciala oczywiscie peceta, ale postanowilem ja namowic na zakup Mac'a Mini. Oczywiscie jak tylko go ozbaczyla to sie zakochala - a dzisiaj bede jej pokazywal uroki kozystania z Panthera. O ile nie mam watpliwosci ze do zakupu maczka uda mi sie ja przekonac o tyle ja sam mam watpliwosci nastepujace :

Napewno bede musial stawiac windowsa xp obok mac'osa. Przeczytalem na forum troche tamatow na ten temat i wszystko generalnie wyglada calkiem rozsadnie lacznie z instalacja boot campa' ale trafilem na sieci na cos takiego :

[url]http://www.macworld.com/2006/03/firstlooks/xpmini/index.php[/url]

i moj entuzjazm dramatycznie zmalal. Jak to jest naprawde u nas?

Dalej : jak bedzie z grami pod windowsem ? Przeczytalem w powyzszym artykule iz nie bedzie wsparcia dla OpenGL i DirectX (planuje zakupic Mac mini Core Duo 1.83GHz/512MB/80GB/SD) - co wlasciwie uniemozliwia zabawe. Czy to prawda?

Dzwiek - czy da sie jakos (np poprzez zakup dodatkowej karty dziwekowej Creative ktora bedzie dzialala po usb lub firewire) podlaczyc glosniki Creative 5.1 ?

Co do szybkosci i wydajnosci to chyba problemow nie bedzie (ewentualne dokupienie dodatkowej kostki z 512 mb ram powinno rozwiazac ewentualne watpliwosci), z reszta odpalilem przed paroma chwilami Panthera na imacu g3 400 mhz z 192 mb ramu i smiga uroczo, wiec co dopiero na g6).

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc.

/lar

#2 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 lutego 2007 - 14:47

Jesli Windows za pomoca Boot Camp to wykorzystasz w pelni mozliwosci grafiki gma, ktora jest w mini. Przepatrz forum: moze demonem predkosci mini nie jest ale wiodace gry chodza. Zdaje sie, ze tekst o braku wsparcia to jakas bzdura.

#3 jojo84

jojo84
  • 11 postów

Napisano 14 lutego 2007 - 21:53

(ewentualne dokupienie dodatkowej kostki z 512 mb ram powinno rozwiazac ewentualne watpliwosci) Mac mini posiada 2 gniazda DIMM i oba ma zajete (2x256 mb). Aby rozszerzyc pamiec mozna kupic np. 1 gb w jedej kosci (koszt 299.00 zl) + 256mb. Niestety druga kosc 256 mb pozostanie :( niewykorzystana.

#4 wirus

wirus
  • 398 postów
  • SkądGrudziądz

Napisano 15 lutego 2007 - 00:17

Windows na mini jak i xp i vista działa bardzo szybko nawet przy 512mb ram z grami mniej wymagającymi też nie ma problemu :) Artykuł z podanego linka był pisany prawie rok temu i jest nie aktualny moim zdaniem bo maczki na intelu to tak jak dobre PCty tylko bardzo ciche i z logo apple.

#5 LarryTM

LarryTM
  • 6 postów

Napisano 15 lutego 2007 - 15:15

No to pysznie! Bardzo wam dziekuje za pomoc! :) Jak by ktos jeszcze mial pomysl co zrobic z tymi glosnikami to by bylo w ogole super :) /lar

#6 Adler

Adler
  • 572 postów
  • Skądznad Czeskiej hranicy

Napisano 15 lutego 2007 - 15:35

jeśli na tym miniaku ma siedzieć PHOTOSHOP to obowiązkowo minimum 1 GB ramu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych