Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Audio] MOTU - Digital Performer - nie działa!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 PowerbookFiend

PowerbookFiend
  • 619 postów
  • SkądLandsberg/Stettin

Napisano 21 września 2005 - 14:37

Zainstalowałem Digital Performer 4.5(nie będę ukrywał kopia bezpieczeństwa:)) na moim PowerBook`u g4, podałem serial, program przeskanował pluginy odpalil się i wszystko byłoby cacy gdyby nie to że po odegraniu pierwszego werbla(i to nawet nie całego!) w demo projekcie Program sie wywala i wychodzi! Ktos może wie co jest nie tak? aha i jeszcze na początku dostaje okienko "Device Remap" z takim textem: "some midi assignments from the file could not be found in current midi configuration.Makes sure tht these substitutions are correct. old assignment new Assignment midi Sources ADAT(3) IAC Driver Midi Destinations General midi drum kit IAC Driver" całość chodzi pod tigerem. Ps. Proszę o nie bluzganie za niewiedze i używanie kopii zapasowej bo wszyscy się przecież uczymy:P Ps. Problem występuje nawet jak projekt jest pusty! Naciśnięcie play powoduje wyjście programu.

#2 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 21 września 2005 - 18:08

Re: MOTU - Digital Performer - nie działa!

Zainstalowałem Digital Performer 4.5(nie będę ukrywał kopia bezpieczeństwa:)) na moim PowerBook`u g4, podałem serial, program przeskanował pluginy odpalil się i wszystko byłoby cacy gdyby nie to że po odegraniu pierwszego werbla(i to nawet nie całego!) w demo projekcie Program sie wywala i wychodzi! Ktos może wie co jest nie tak? aha i jeszcze na początku dostaje okienko "Device Remap" z takim textem:

"some midi assignments from the file could not be found in current midi configuration.Makes sure tht these substitutions are correct.

old assignment new Assignment
midi Sources
ADAT(3) IAC Driver
Midi Destinations
General midi drum kit IAC Driver"


całość chodzi pod tigerem.

Ps. Proszę o nie bluzganie za niewiedze i używanie kopii zapasowej bo wszyscy się przecież uczymy:P
Ps. Problem występuje nawet jak projekt jest pusty! Naciśnięcie play powoduje wyjście programu.


Zainstalij nowe wersje Digital Performer 4.6.
Pozatym masz sytem MIDI-Audio zle skonfigurowany.
Stare MIDI Driver ktore byc moze powoduja konflikty. itd.
:wink:

#3 PowerbookFiend

PowerbookFiend
  • 619 postów
  • SkądLandsberg/Stettin

Napisano 21 września 2005 - 22:37

Ok a jakaś bardziej konkretna porada w kwesti konfiguracji midi? Dodam tylko że mam Tigera i Live 4.0 zainstalowane, żadnych kart dźwiękowych zewnętrznych.
Z góry dzięki!

[ Dodano: 2005-09-23, 09:45 ]
Po zainstalowaniu poprawki do wersji 4.6 działa ale nadal wyrzuca tabelke device remap. O co chodzi?

#4 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 25 września 2005 - 13:29

Ok a jakaś bardziej konkretna porada w kwesti konfiguracji midi? Dodam tylko że mam Tigera i Live 4.0 zainstalowane, żadnych kart dźwiękowych zewnętrznych.
Z góry dzięki!

[ Dodano: 2005-09-23, 09:45 ]
Po zainstalowaniu poprawki do wersji 4.6 działa ale nadal wyrzuca tabelke device remap. O co chodzi?


Skoro nie masz Audio-MIDI interface to program szuka gdzie ma otrzymywac i wysylac sygnaly Audio -MIDI. Tz brakuje sprzetu i nie wiadomo jak to skonfigurowac. Nie wiem czy np.Digital Performer ma taka mozliwosc zeby bez Interface wystartowal.
Napewno jako standart ma pewnie ustawienia do Interface Motu.
Jak tego nie masz to nie ma co sie dziwic ze nie startuje.

Pro Tools np. bez interface nic nie pojdzie.
Oczywiscie nie mam na mysli Demo ProTools.

Jesli nie masz zadnego interface to pozostaje Ci GB , Logic Pro lub Expres.
Te programy mozna tak skonfigorowac ze nie potrzeba Audio-MIDI interface.
Pozytym sa bardzo stabilne i sa w tej samej stajni karmione co compy Appla.

Ale czemu nie poszukiwac. Wiec szukaj moze sie cos znajdzie na rynku lepszego.
Ja juz pare lat temu zwatpilem.
Kolejnosc jest taka: Pro Tools, Logic Pro, dlugo nic i potem calkiem spora liczba softow i Hardwer wielu innych firm ktore nasladuja oczywiscie swoich Guru z mniej lub bardziej udanym skutkiem.

#5 PowerbookFiend

PowerbookFiend
  • 619 postów
  • SkądLandsberg/Stettin

Napisano 29 września 2005 - 14:30

Wielkie dzięki za poradę w sprawie midi bo dotychczas midi się nie zajmowalem powaażnie. W GarageBand irytuje mnie mała ilość opcji w obróbce audio. Uderze więc w Logica Express. Jak pojawią się pytania to zwróce się do ciebie. Dzięki.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych