Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Paint na Maca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 michaju

michaju
  • 34 postów

Napisano 30 września 2010 - 10:42

Witam Chcialem sie zapytac czy jest jakis normalny paint na maca, nie taki jak paintbrush w ktorym nie moge powiekszyc ani zmniejszyc zaznaczonego miejsca. Pozdrawiam

#2 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 30 września 2010 - 10:46

inkscape

#3 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 30 września 2010 - 10:58

Inskape to wektory, a autorowi chodzi o bitmapy czyli jak już to Gimp.

Ale pytanie: chodzi Tobie o dokładny klon painta czy niekoniecznie? Może np. Pixelmator?

#4 mld80

mld80
  • 92 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 września 2010 - 11:03

Paintbrush

oj nie zauważyłem, że ten ci nie pasuje

#5 michaju

michaju
  • 34 postów

Napisano 30 września 2010 - 11:05

no najlepiej zeby byl podobny do painta zeby byl prosty, chyba ze powiecie mi czy w paintbrushcie da rade powiekszyc i zmmiejszyc zaznaczone miejsce. poniwaz mozna dostac fiola zeby nie mozna bylo zrobic tak prostej rzeczy :P

#6 kugi

kugi
  • 315 postów
  • SkądWilanów, Warszawa, Poland, Poland

Napisano 30 września 2010 - 11:11

Skitch

#7 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 30 września 2010 - 11:11

Jak powiększyć? Raczej się nie da bo by musiało być na warstwach, albo ja nie rozumiem o co chodzi. W Paincie tym windowsowym się da? A może chodzi o powiększanie całości, bo jakoś na jednej wartwie powiększania zaznaczonego miejsca nie bardzo widzę. shift+cmd+> lub < w Paintbrushu? Nie wiem o co chodzi z tym powiększaniem.

#8 michaju

michaju
  • 34 postów

Napisano 30 września 2010 - 11:19

w toolboxsie w paintbrushcie jest taki prostakacik z przerywanymi liniami pod pedzlem, dalej jak to klikam zaznaczam sobie powiedzmy kawalek zdjecia i normalnie w windowsie bym sobie przeciagnal i by sie zmniejszylo a tutaj jest jakos zablokowane

#9 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 30 września 2010 - 11:23

to tobie chodzi o wytnij, wklej? Czyli w Painbrush: 1. zaznaczasz, 2. cmd+x, 3. potem cmd+v, 4. przenosisz gdzie chcesz O to chodzi?

#10 michaju

michaju
  • 34 postów

Napisano 30 września 2010 - 11:26

chodzi o to ze mam powiedzmy zaznaczenie takie jak tu http://img441.images.../208/jhhjjh.png (w windowsie jakbyl najechal na róg tego zaznaczenia normalnie bym mogl sobie powiekszyc lub zmniejszyc (przeciagajac w dol lub gore))

Nie chodzi o wytnij wklej tylko o powiekszanie i zmniejszanie zaznaczonego miejsca.

#11 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 30 września 2010 - 11:34

No fakt, specjalnie odpaliłem windowsowego Painta bo nie wiedziałem o co chodzi i faktycznie można tam powiększać w ten sposób. Szkoda że nie napisałeś że łapiąc za rogi, wtedy bym zaczaił od razu ;)

#12 michaju

michaju
  • 34 postów

Napisano 30 września 2010 - 11:35

no wlasnie czy dalo by sie w tym programie (dzieki za poswiecenie :) )

#13 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 30 września 2010 - 11:47

123 usunąć

#14 michaju

michaju
  • 34 postów

Napisano 30 września 2010 - 12:37

to jak inny program jest moze podobny do paint

---------- Wpis dodano o 13:37 ---------- Poprzedni wpis dodano o 13:21 ----------

wiedzialem ze nic nie da sie zrobic tak bylo z graniem cs i brakiem przesylania obrazkow z adium na gg powoli mam dosc systemu mac os x, sorki musialem sie wyzalic.

#15 mantis30

mantis30
  • 1 386 postów
  • Płeć:
  • SkądBydgoszcz

Napisano 30 września 2010 - 12:41

Z tego co pamietam to jest jakiś klon najlepszego IMHO swego czasu programu do malowania grafik bitmapowych - DeLuxe Paint (znany głównie z Amigi), niestety nazwy nie pomnę...
Polecam jeszcze open sword - pixen

#16 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 30 września 2010 - 12:45

Tak przy okazji, to jest jak dla mnie wyjątkowo debilna opcja w windowsowym Paincie, normalnie to powinno zwiększać tylko obszar zaznaczania, a nie powiększać to co w środku. Chyba nic innego nie znajdziesz żeby dokładnie tak działało.

#17 michaju

michaju
  • 34 postów

Napisano 30 września 2010 - 13:23

w mirosoft wordzie tez to jest normalnie, w paincie tylko sie zmienia rozdzielczosc jak kilkakrotnie zwiekszymy i zmniejszymy no ale pomimo tego to powinna byc podstawowa opcja bez tego nic nie zrobie. Pozdrawiam.

#18 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 30 września 2010 - 17:58

Ale co ty tam robisz? Takie programy to dla dzieci są żeby sobie pobazgrały w nim ;) Weź chociażby Gimpa do tego, a nie jakieś Painty. No sorry, ale nie jestem wstanie zrozumieć dlaczego się na taki program uparłeś. Przecież jak w ten sposób powiększasz to pikseloza wychodzi.

#19 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 30 września 2010 - 20:00

może interesuje go pixelart - a w paincie jak nic je widać :D

#20 su-1

su-1
  • 24 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 11 lutego 2011 - 19:32

podbijam temat. Mi też zależy na programie maksymalnie podobnym do Painta i co najważniejsze - by była opcja otworzenia i zapisu jpg. Ściągnęłam kilka polecanych na forum, jednak w żadnym jpg otworzyć się nie da. Przy okazji: jak zrobić print screen? I polećcie mi jakąś przeglądarkę obrazów max podobną do tej standardowej windowsowskiej.

#21 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 11 lutego 2011 - 19:39

podbijam temat. Mi też zależy na programie maksymalnie podobnym do Painta i co najważniejsze - by była opcja otworzenia i zapisu jpg. Ściągnęłam kilka polecanych na forum, jednak w żadnym jpg otworzyć się nie da.
Przy okazji: jak zrobić print screen? I polećcie mi jakąś przeglądarkę obrazów max podobną do tej standardowej windowsowskiej.


Nie spodziewaj się czegoś podobnego do Windowsowego na OS X. Użytkownicy Apple są z reguły uczuleni na Windę i unikają wszystkiego, co przypomina okno ;)

SketchBook ma przecież otwieranie, edycję i zapis JPG.

Do robienia zrzutów ekranu masz systemowe narzędzie.

Co to znaczy "max podobną do standardowej windowsowej", o jakie funkcje chodzi?

#22 master13007

master13007
  • 21 postów

Napisano 11 lutego 2011 - 19:44

Polecam skechbook wersje darmowa expres lub pro. Prosty w obsłudze wprawdzie wersja ekspress mocno okrojna ale daje wierne owzorowanie czego można spodziewac sie po wersi pro w która warto zainwestować. Do pobrania z app store. Leszego programu do rysowania na mac nie znam, owego wykorzystuje do rysunków wykonywanych przy urzycu tabletu co ciekawe program daje mozliwosc zapisu do formatu photoshop gdzie mozna dokonć ostatecznych poprawek lub korzystac z funkcji nie obecnych w skechbook.

#23 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 12 lutego 2011 - 05:18

@renqien - to mówisz o fanatykach - ja bym z chęcią zobaczył sub-edit na mac os... i kilka innych...

#24 rad3ks

rad3ks
  • 353 postów
  • SkądOberschlesien

Napisano 12 lutego 2011 - 11:48

Jak chcesz komuś coś pokazywać na rysunkach, tlumaczyć (np.: zagadnienia z wykladow na studiach) czy inne tego typu, to korzystaj z Google Rysunki. http://docs.google.com

To jest OS X. Inny styl, inna organizacja. To tak jakbym wszedł na okienkowe forum i pytał o coś podobnego do QuickLook (choć pewnie jeszcze by się znalazło)

#25 su-1

su-1
  • 24 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 12 lutego 2011 - 19:07

Skechbook byłby idealny, jednak nie mogę go znaleźć na Tigera ;( Program nie jest mi potrzebny do jakiś wyższych celów, chodzi głównie o dorysowanie dla beki czegoś na zdjęciu, przycięcie obrazka itp.

Co do przeglądarki obrazów - aktualnie korzystam z Preview i z Xee. Pierwsza mi nie podchodzi, natomiast Xee jest OK, jedynym minusem jest to, że aby przejść do następnego obrazka muszę wciskać strzałkę + command, no albo włączyć sobie pokaz slajdów :P
I rzecz do której nie mogę się przyzwyczaić - zaznaczanie ikonek obrazów które chcę obejrzeć, w Windowsie z marszu cały folder leci. To zależy od przeglądarki, czy taki urok systemu?

Do robienia zrzutów ekranu masz systemowe narzędzie.

czyli jak? :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych