Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jabłko, językiem i wiśnią


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 horyzont

horyzont
  • 1 345 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 września 2010 - 22:22

Moja fascynacja krajem kwitnącej wiśni, zaczęła się ciut wcześniej niż powstał pierwszy Mac na Intelu, a wszystko za sprawą filmu "Zatoichi", pierwszych domowych prób z Sushi i odkrywaniem Japońskiej elektroniki. O ile oglądanie filmu i przesłuchiwanie kolejnych pozycji japońskich twórców nie należało do trudnych zadań, o tyle wymowa dań japońskiej kuchni przyprawiała mnie o zawrót głowy ale i potęgowała pewną ciekawość. Na pierwszym Jabłku używając Google! zgłębiłem kilkaset stron - od informacji turystycznych po sklepy internetowe - aby jak najwięcej dowiedzieć się o odległym o kilka godzin kraju. Kilkanaście dni temu moja pasja rozszerzyła się o tajniki języka, używając kilku programów:

- Rosetta Stone 4 na Mac'a
Learn Japanese | Japanese Language Learning | Rosetta Stone

a na iPhona:

- Japanese Phrases Lessons - kurs języka dla początkujących
Japanese Phrases & Lessons for iPhone, iPod touch and iPad on the iTunes App Store

- iKanji Touch - nauka rysowania alfabetu Kanji
iKanji touch for iPhone, iPod touch and iPad on the iTunes App Store

- Human Japanese - kurs języka z naciskiem na wymowę
Human Japanese for iPhone, iPod touch and iPad on the iTunes App Store

po takiej baterii i sporej dawce coca coli przystąpiłem do testowania wszystkich aplikacji. Po mimo braku komentarzy w przypadku niektórych programów, pierwsze wrażenia były bardzo pozytywne. Z małymi przerwami bawiłem się z Rosettą - ten format nauki przypadł mi najbardziej do gustu. Obecnie jestem gdzieś w połowie, proste zdania rozumiem :) i ćwiczę wymowę czasami wpadając w lekki szał, że program bezlitośnie kasuje mnie w wymowie. Dużym minusem jest brak możliwości nauki pisania w języku Kanji, co prawda program pokazuje litery i ich odpowiedniki, lecz w dzisiejszych czasach oszczędzania papieru, brak skorzystania z urządzeń wejścia jakim są myszka, touchpad czy tablet w tak dobrym programie woła o pomstę do nieba.

Tutaj z pomocą przychodzi iPhone. Zainstalowany w nim iKanji Touch świetnie nadaje się jako uzupełnienie zestawu do nauki języka japońskiego. Dotykowy ekran przykuł mój palec na długi czas. Poprzez taką zabawę o wiele łatwiej uczyć się liter dialektu dalekich wysp.

Japanese Phrases Lessons i Human Japanes to miłe dodatki ćwiczące poprawność wymowy, z których korzystam podróżując autobusem i metrem. To mobilne uzupełnienie całkiem nieźle sprawdza się w domu jak i w terenie.

Jest to mój jeden z wielu moich przykładów wykorzystania produktów ugryzionego jabłka w symbiozie. Pomimo nie najlepszej matury z języka ojczystego, mam nadzieje że powyższe rozwiązanie zda egzamin i nauczę się do tego stopnia aby podyskutować z Japończykiem.

#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 072 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 27 września 2010 - 23:21

Super. Cieszymy się razem z Tobą. ps. Miałem ochotę od razu napisać swoje ulubione
Spoiler
, ale obiecałem być grzeczny :P

#3 horyzont

horyzont
  • 1 345 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 września 2010 - 07:08

Myślę ftpd, że jest to ciekawszy temat niż kolejne "pomocy" w dziale iPhone. Chciałem pokazać, że ten telefon nie służy tylko do zaciągania gier z serwisu na h. A zaspokajam się w ciekawszy sposób ;)

#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 072 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 28 września 2010 - 07:22

Ciekawszy z pewnością, tylko imho jak się chce takie rzeczy opisywać i nimi dzielić, to cały czas jest nabór na blogerów/redaktorów. Bez złośliwości akurat, po prostu nie jestem fanem 'opisywania' w części forumowej.

#5 stojak1030

stojak1030
  • 2 186 postów
  • SkądŻary, Poland

Napisano 28 września 2010 - 07:26

To się nadaje do tematu "Najlepsze tematy na MyApple"

#6 horyzont

horyzont
  • 1 345 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 września 2010 - 07:47

nie wiem czy się nadaje na blogera, chciałbym poruszać rzeczy nietypowe, ale jak napisałem orłem z Polskiego nie byłem ;) ale zastanowię się nad tym

#7 Riddle

Riddle
  • 1 631 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 września 2010 - 18:10

Japonia, kraj mangą i arcade'ami płynący. Tylko ten język jakiś taki nieludzki.

#8 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 29 września 2010 - 18:12

Super. Cieszymy się razem z Tobą.

ps.
Miałem ochotę od razu napisać swoje ulubione

Spoiler
, ale obiecałem być grzeczny :P


Zwykła ciekawość. Komu obiecałeś?

#9 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 072 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 01 października 2010 - 00:33

orłem z Polskiego nie byłem ;)


No tak, skoro piszesz przymiotniki wielką literą... ;-) A poważniej, nie jest tragicznie - ludzie tutaj robią takie błędy, że szok.

Zwykła ciekawość. Komu obiecałeś?


Administracji ;-) Przecież miałem już perm-bana, nie?

#10 Gość_soyerski_*

Gość_soyerski_*

Napisano 03 października 2010 - 15:35

korzystałem z human japanese. bardzo przyjemna aplikacja do nauki japańskiego.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych