Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

iphonografia


  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 dirk.diggler

dirk.diggler
  • 2464 posts

Posted 25 September 2010 - 10:14

Słuchajcie, piszę do tych którzy bawią się fotograficznie iPhone'ami (i teraz iPodami Touch) przy zastosowaniu różnych wtyczek foto z AppStore jak i do tych którzy lubią fotografię:) Otworzyliśmy nowy projekt iphonografia. Na chwile obecną (ruszył wczoraj) opierać się będzie na Facebooku, Twitterze i Flickr. W przyszłości (czasu niewiele więc trzeba robić to na raty:) powstanie oddzielny serwis.

Zapraszam:
iphonografia.pl - fotografia z iPhone'a/iPoda Touch

btw. mam nadzieję że nie łamię jakiegoś regulaminu:) Projekt jest nie komercyjny.

#2 _igi

_igi
  • 3154 posts
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Posted 25 September 2010 - 10:41

Pomysł staaaary jak świat. Efekty fajne wychodzą mi bardzo przeszkadzał brak korekty ekspozycji w iP 3G.

#3 dirk.diggler

dirk.diggler
  • 2464 posts

Posted 25 September 2010 - 17:52

@up e tam, 3G spokojnie da sie robic fajne rzeczy. Znam ludzi ktorzy przy pomocy np. Hipstamatica i 3G robia naprawde fajne rzeczy:)

#4 Ka

Ka


  • 6050 posts
  • SkądKraków

Posted 25 September 2010 - 17:57

I co, tak po prostu wrzucacie linki do zdjęć?

_igi: korektę ekspozycji uzyskasz, tylko nie na żywo: [się iFoci] Ajfonowy niezbędnik fotograficzny - 04 - Perfectly Clear - Ka.

A propos ajfonogrtafii: zerknij na strone w moim podpisie ;P

#5 Dawid Szypulski

Dawid Szypulski

  • 5535 posts
  • Płeć:
  • SkądBiałystok

Posted 25 September 2010 - 19:12

@insider
Z jakich programów korzystasz przy robieniu swoich zdjęć telefonem? Tylko Perfectly Clear?

---------- Wpis dodano o 20:12 ---------- Poprzedni wpis dodano o 20:10 ----------

Zresztą, po prostu poczytam resztę bloga

#6 _igi

_igi
  • 3154 posts
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Posted 25 September 2010 - 21:01

insider - fajne foty, serio. Na poczatku mialem napisac ze przydaje sie korekta w trakcie robienia foto, ale w sumie, i tak jakosc bedzie podla i to jest jedno z zalozen, wiec mozna cisnac to w procesie ;)

#7 macieks72

macieks72

  • 9873 posts

Posted 25 September 2010 - 21:52

ehh, a ja myślałem że ta zabawa polega na robieniu fajnych zdjęć prosto z aparatu, a nie ich późniejsze obróbce ;)

#8 Ka

Ka


  • 6050 posts
  • SkądKraków

Posted 25 September 2010 - 22:29

insider - fajne foty, serio.


Dzięki :)

Na poczatku mialem napisac ze przydaje sie korekta w trakcie robienia foto


Bo się przydaje :) Fotografia ma wiele gatunków, w tej, powiedzmy, tradycyjnej przydaje się jak najbardziej. Zdjęcia telefonem to już fotografia "partyzancka", nieprzewidywalna, oparta m.in. na błędach. Tu już w sumie ciężko robić korekcję ekspozycji skoro i tak się ma znikomy wpływ na parametry rejestracji zdjęcia. Ale jest aplikacja do korekcji, chyba Camera +. Mówię chyba, bo nie używam.


ale w sumie, i tak jakosc bedzie podla i to jest jedno z zalozen, wiec mozna cisnac to w procesie ;)


Myślę, że na tym zabawa polega: z jednej strony mamy telefon zawsze i wszędzie. Z drugiej można go traktować jako szkicownik do pomysłów. Stąd taki graficzny, "plamowy" charakter zdjęć z ajfona. Coś jak szkice malarskie - niby wprawka przed prawdziwym dziełem, z drugiej strony coś samoistnego, często ciekawszego niż gotowe obrazy.

W sumie to nienajlepsza jakość dotyczyła iPhone 3G. Wraz z nadejściem 4 dużo się zmieniło. Nie tyle rozdzielczość tu gra role, co zdecydowanie lepsza dynamika matrycy.

---------- Wpis dodano o 00:28 ---------- Poprzedni wpis dodano o 00:24 ----------

ehh, a ja myślałem że ta zabawa polega na robieniu fajnych zdjęć prosto z aparatu, a nie ich późniejsze obróbce ;)


Na jednym i drugim :) Wydaje mi się, że jeśli na samym początku zrobisz kiepskie zdjęcie, to nic już Cię nie wyratuje...

Zerknij na tego gościa:

Misho Baranovic Photography

On ta naprawdę poza konwersją do b/w i perfectly clear niewiele robi. A ten:

Dixon Hamby iPhoneography

wrecz przeciwnie, bez aplikacji dodajacych efekty zyc nie moze ;))) Kazdy z nich ma wielce ciekawe prace.

---------- Wpis dodano o 00:29 ---------- Poprzedni wpis dodano o 00:28 ----------

@insider
Z jakich programów korzystasz przy robieniu swoich zdjęć telefonem? Tylko Perfectly Clear?

---------- Wpis dodano o 20:12 ---------- Poprzedni wpis dodano o 20:10 ----------

Zresztą, po prostu poczytam resztę bloga



Właśnie po to zacząłem ten cykl: zajmuję się już chwilę tą tematyką, przetestowałem sporo aplikacji. Zapraszam na bloga (Ka. - misz-masz myślowy. o prostocie i funkcjonalności. tworzeniu. i apple.), 5 odcinków to jeszcze nie koniec. Omówię tzw. wiodące aplikacje z tej dziedziny.

#9 Laupheer

Laupheer
  • 1034 posts
  • SkądWrocław, PL

Posted 25 September 2010 - 22:38

Mi jakoś iPhonografia kojarzy się z dźwiękiem – liczyłem na to, że udało Wam się podłączyć zewnętrzny mikrofon pod iPhone'a, a tu lipa ;)

#10 _igi

_igi
  • 3154 posts
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Posted 26 September 2010 - 00:00

a tak na marginesie, insider, zajmujesz sie jakos na powazniej fotografia, czy tylko iphoneografia? ;)

#11 dirk.diggler

dirk.diggler
  • 2464 posts

Posted 26 September 2010 - 09:29

I co, tak po prostu wrzucacie linki do zdjęć?

A propos ajfonogrtafii: zerknij na strone w moim podpisie ;P


Na chwile obecna tak. Jak pisalem, za jakis czas bedzie oddzielny serwis:)

A blog bardzo fajny:) Ja sam tez fotografuję iP juz jakis czas (sporo właśnie przy użyciu różnych wtyczek foto):
daily fotoblog - iphone

#12 Ka

Ka


  • 6050 posts
  • SkądKraków

Posted 26 September 2010 - 11:09

a tak na marginesie, insider, zajmujesz sie jakos na powazniej fotografia, czy tylko iphoneografia? ;)


Zajmuję się.




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users