Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Pytanie o wirusy winda na macu.


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 Remik

Remik
  • 758 posts
  • SkądDortmund/Germany

Posted 10 February 2007 - 15:57

Witam. juz niedlugo w moim domku bedzie stal na biurku wymarzony iMac 20" lub 24". Moje glowne pytanie brzmi: czy majac na macu winde np pod bootcamp musze intalowac antyvirusa? Bo co do tego to nie wiem jak to jest. Prosze o odpowiedz. Z gory dzieki. P.S. a moze ktos cos wie czy moze nie wyjdzie nowy iMac? Wiem, ze w swiecia Apple nic do konca nie jest pewne ale liczac lata od wypuszczenia iMaca po "lampce" to patrzac na historie apple cos w tym lub przyszlym roku powinno sie pojawic. Czy moze sie myle. Pozrawiam. Z gory dziei za odpowiedzi.

#2 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1852 posts
  • SkądOstrów Wielkopolski

Posted 10 February 2007 - 16:32

Windows bedzie tak samo narazony na wirusy/trojany/i inne jak na PC wiec jakis antywirus/firewall sie przyda. Moze jak juz zapoznasz sie z OS X to okaze sie, ze Win jest zbedny? :)

#3 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1574 posts
  • SkądMars

Posted 10 February 2007 - 18:31

"iMac 202" Wow 202 ale gigant. Pracować przy nim trzeba pewnie z 20 metrów ;-) Instalując windows na macu zmieniasz go w zwykły syfiasty pecet. Jak już tak bardzo niezbędnym jest Tobie windows to najlepiej nie łączyć się z internetem pod windowsem nie będzie wtedy potrzebne oprogramowanie zabezpieczające. Zablokować pod windowsem internet całkowicie. Łączyć się tylko spod MacOS-a.

#4 clr

clr
  • 1326 posts

Posted 10 February 2007 - 19:02

"iMac 202"

Wow 202 ale gigant. Pracować przy nim trzeba pewnie z 20 metrów ;-)
Instalując windows na macu zmieniasz go w zwykły syfiasty pecet. Jak już tak bardzo niezbędnym jest Tobie windows to najlepiej nie łączyć się z internetem pod windowsem nie będzie wtedy potrzebne oprogramowanie zabezpieczające. Zablokować pod windowsem internet całkowicie. Łączyć się tylko spod MacOS-a.


dokladnie tak samo robie, zaistalowalem winxp przez bootcamp i wykonuje w nim tylko prace na programach nie obecnych w macosx albo na te ktore mam licencje w win, nie laczac sie z netem..bo wiadomo.....osx tiger do zastosowan pozostalych z naciskiem na muze :D

#5 Remik

Remik
  • 758 posts
  • SkądDortmund/Germany

Posted 10 February 2007 - 20:29

OK. Wielkie dzieki. A ja myslalem ze to macowi nie zaszkodzi. Chmmm.... chyba nie bede instalowac wiec tego syfu.Dzieki za opowiedzi. Pozdrawiam. iRemik




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users