Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wysyłka z Apple Store Hong Kong


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 wczekalski

wczekalski
  • 121 postów
  • SkądPoznań, Polska

Napisano 15 września 2010 - 15:22

Witam Chciałbym kupić sprzęt apple w Apple Store Hong Kong. Załóżmy, że udało mi się go kupić i co dalej. Przesyłka jest darmowa do krajów gdzie jest apple store. Więc wysyłam do niemiec i jak z tamtąd przesłać do Polski.Chodzi mi o np. firmę która przewozi paczki, gdzie mógłbym podać jako adres ich magazyn, a oni dalej do mnie, albo czy jest możliwość zaadresowanie czegoś na pewnego człowieka i zrobić przekierowanie do mnie jeśli to idzie od danego nadawcy. Czy jest w ogóle możliwa taka przesyłka? Pozdrawiam

#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 069 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 15 września 2010 - 16:56

A po co tak kombinować? Nie lepiej kupić od razu z Niemiec?

#3 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 15 września 2010 - 16:58

Pewnie chodzi o simlock...

#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 069 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 15 września 2010 - 16:59

Potrzebuje tego z Hong Kongu? :P

#5 wczekalski

wczekalski
  • 121 postów
  • SkądPoznań, Polska

Napisano 15 września 2010 - 17:41

Spójrzcie na ceny i was oświeci :)

#6 TTomekk

TTomekk
  • 1 741 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 15 września 2010 - 17:54

Oświeciło Macbook white za 2965zł!!!! iPod Touch 698zł Facet nie zastanawiaj się tylko ściągaj z tego Hong Kongu co się da :D

#7 TigerStyle

TigerStyle
  • 1 385 postów
  • SkądBournemouth / Łódź / Planeta

Napisano 15 września 2010 - 17:56

Przypuszczam, że może wejść w równanie cło i cena będzie wyglądała inaczej.

#8 TTomekk

TTomekk
  • 1 741 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 15 września 2010 - 17:59

Przypuszczam, że może wejść w równanie cło i cena będzie wyglądała inaczej.

Przy większych zakupach i tak "wyjdzie na swoje".

Edit.: A jak ma się sprawa klawiatury?

#9 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 069 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 15 września 2010 - 18:04

Cło, przesyłka... Ech, kombinowanie dla małych sum, bez sensu.

#10 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 15 września 2010 - 18:11

Jeszcze VAT 22%

#11 TTomekk

TTomekk
  • 1 741 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 15 września 2010 - 18:51

Wojtas bo teraz się pokapowałem. Ty szukasz jak najtańszej waluty? BTW. Najtańszy jest "dong wietnamski" :D

#12 wczekalski

wczekalski
  • 121 postów
  • SkądPoznań, Polska

Napisano 16 września 2010 - 06:55

Naprawdę ja chce się tylko dowiedzieć jak to dosłać, a nie słuchać "dobrych rad"

#13 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 września 2010 - 07:33

Nie wysylaja za granice, wiec musisz wyslac do znajomego a on wysle Tobie kurierem. A dobrych rad warto sluchac ;)

#14 tom_zak

tom_zak
  • 288 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 16 września 2010 - 17:44

Przypuszczam, że może wejść w równanie cło i cena będzie wyglądała inaczej.


HłeHłe :D Chińczyk to chińczyk, mogą wystawić drugi (mniejszy) rachunek do pokazania na lotnisku ;)
Mój tata leci w październiku i będzie próbował, tam Mac Mini kosztuje 2200PLN. A na lotnisku można pokazać, że się kupiło Shuffle, pokazać rachunek i nie powinni przeszukiwać toreb ;D
Mogę załatwić iPoda (z małym zyskiem 4me)

#15 TigerStyle

TigerStyle
  • 1 385 postów
  • SkądBournemouth / Łódź / Planeta

Napisano 16 września 2010 - 18:02

HłeHłe :D Chińczyk to chińczyk, mogą wystawić drugi (mniejszy) rachunek do pokazania na lotnisku ;)
Mój tata leci w październiku i będzie próbował, tam Mac Mini kosztuje 2200PLN. A na lotnisku można pokazać, że się kupiło Shuffle, pokazać rachunek i nie powinni przeszukiwać toreb ;D
Mogę załatwić iPoda (z małym zyskiem 4me)


Jak wieziesz dla siebie to chyba nie przyczepiają się o nic. A swoją drogą Chiny to nie to co Hong Kong i też trzeba pomiędzy granicami towar przenieść, mogą być problemy z tego co słyszałem towar z Hong Kongu do Chin transportować

#16 tom_zak

tom_zak
  • 288 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 16 września 2010 - 18:08

Jak wieziesz dla siebie to chyba nie przyczepiają się o nic. A swoją drogą Chiny to nie to co Hong Kong i też trzeba pomiędzy granicami towar przenieść, mogą być problemy z tego co słyszałem towar z Hong Kongu do Chin transportować

O aparat Nikon D60+obiektyw się przyczepili.
Podróż jest bezpośrednio z HK, cło liczą w Berlinie na lotnisku.

#17 TigerStyle

TigerStyle
  • 1 385 postów
  • SkądBournemouth / Łódź / Planeta

Napisano 16 września 2010 - 18:17

O aparat Nikon D60+obiektyw się przyczepili.
Podróż jest bezpośrednio z HK, cło liczą w Berlinie na lotnisku.


Pochować pudła po walizkach albo nie brać w ogóle :-)

#18 tom_zak

tom_zak
  • 288 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 16 września 2010 - 18:21

Taaa... "Dziadostwo" (celnicy) przeszukują torby, szczególnie osób wracających z dalekiego wschodu.

#19 TigerStyle

TigerStyle
  • 1 385 postów
  • SkądBournemouth / Łódź / Planeta

Napisano 16 września 2010 - 19:48

Taaa... "Dziadostwo" (celnicy) przeszukują torby, szczególnie osób wracających z dalekiego wschodu.


Więc pojawia się pytanie: czy warto? Mnie osobiście tego przygody przyprawiają o mdłości i ich unikam :-)

#20 tom_zak

tom_zak
  • 288 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 16 września 2010 - 20:23

Raczej nie powinni szukać niczego więcej jak usłyszą "zobaczcie, kupiłem ipoda, chcę zapłacić cło" ;D Ale rachunki w razie czego też się przydadzą, tak z połowa ceny ;)

#21 TigerStyle

TigerStyle
  • 1 385 postów
  • SkądBournemouth / Łódź / Planeta

Napisano 16 września 2010 - 20:28

Raczej nie powinni szukać niczego więcej jak usłyszą "zobaczcie, kupiłem ipoda, chcę zapłacić cło" ;D Ale rachunki w razie czego też się przydadzą, tak z połowa ceny ;)


No właśnie takie przeprawy to dla mnie koszmar. Jednak niektórzy to lubią (czyt. HaMac :-)

#22 tom_zak

tom_zak
  • 288 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 16 września 2010 - 21:42

No pewnie... Lepiej zapłacić za coś wiecej, nawet jeśli można mieć za mniej -.- Dla mnie ma to znaczenie.

#23 TigerStyle

TigerStyle
  • 1 385 postów
  • SkądBournemouth / Łódź / Planeta

Napisano 17 września 2010 - 11:50

Można też ukraść, wtedy jest darmo -.- Koniec OT z mojej strony.

#24 wujek_zed

wujek_zed
  • 391 postów

Napisano 22 października 2010 - 13:57

Hello, chciałem pociągnąć temat Hong kongu - moja kobitka jedzie tam w poniedziałek i napaliła się na macbooka air. 11'' wychodzi tam troche ponad 2700 PLN więc jest miło. Boję się jednak o te przeloty - najpierw z hong kongu udaje sie do Chin a potem z Chin do Amsterdamu. Plan ma taki, żeby wywalić całe pudło, na miejscu powgrywac różne pierdoły na komputer - czyli zrobic używanym, prywatnym. Jaka jest szansa, że na lotnisku w amsterdamie się doczepią (niestety będzie miała jeszcze jakiegoś starego firmowego lapka). Dał bym jej europejskie wtyczki do zasilacza w celu uwiarygodnienia, że sprzęt jest z europy. Jak to jest z tym trzepaniem? Ja leciałem z Malezji przez Amsterdam i nic mnie nieciekawego nie spotykało mimo, że miałem ze sobą MacBooka. Nie pamiętam nawet czy ktos go oglądał w Amsterdamie ale nawet jesli to sprawdzali jakimś bajerem do laptopow co robią zawsze na lotniskach (nie wiem co to jakiś wykrywacz ładunków wybuchowych czy co - przejeżdzaja po laptopie i to wszystko). bedę wdzięczny za jakieś informacje bo moja mała jest lekko zestresowana i nie wie czy sie w to pakować. pozdro

#25 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 października 2010 - 14:39

A Twoje pytanie brzmi?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych