Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Windows XP/Vista na Maku na jedyny system - jak to będzie działać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 woojt

woojt
  • 300 postów
  • SkądWuWuA --> The Right Side

Napisano 09 lutego 2007 - 00:47

czy ktos z Was uzywa tylko i wylacznie Windowsa na maku? jak wyglada sprawa ze sterownikami do urzadzen (tu macbook), kwestia klawiatury itp. czy jak pozbede sie mac os'a (wiem ze to pewnie herezja na tym forum) to bede mogl bez problemu korzystac z macbooka pod windowsem. i nie myslcie ze tu chodzi o niechec do tego sytemu tylko wielosc programow z ktorych musze kzystac na codzien, a chodza tylko pod windowsem...

#2 sokl

sokl
  • 209 postów
  • SkądSzklarska Poręba

Napisano 09 lutego 2007 - 01:12

ta...będzie działać-sterownik z bootcampa weź - ale, kurczęce flaki jeśli kupiłeś macbooka, tylko po to żeby hulał na nim windows to przepłaciłes - mogłeś wybrać sporo tańszego PC i nawet o sterowniki byś się nie musiał pytać...

#3 woojt

woojt
  • 300 postów
  • SkądWuWuA --> The Right Side

Napisano 09 lutego 2007 - 01:41

ta...będzie działać-sterownik z bootcampa weź - ale, kurczęce flaki jeśli kupiłeś macbooka, tylko po to żeby hulał na nim windows to przepłaciłes - mogłeś wybrać sporo tańszego PC i nawet o sterowniki byś się nie musiał pytać...

co to znaczy: sterownik z bootcompa weź - sorry ale nie jestem obeznany;
a ze wzialem macbookka? ujela mnie stylistyka, ale nie moge przeskocczyc problemow komatybilno-lokalizacyjnych = wole powolengo windowsa z wirusami niz mac os;a przy krtorym szlak mnie trafia,,,l(((

#4 sokl

sokl
  • 209 postów
  • SkądSzklarska Poręba

Napisano 09 lutego 2007 - 02:29

Co do sterowników - ściągasz aplikacje BOOTCAMP ze strony apple'a (po za tym użyj funkcji SZUKAJ na forum...) w tej aplikacji wybierasz opcje wypalenia płytki ze sterownikami.. Co do MAC OS X - opisz swoje problemy -może znajdzie się rozwiązanie - jakich programów używasz, opisz problem lokalizacji itp. Ile dni obcujesz z Tigerem?

#5 woojt

woojt
  • 300 postów
  • SkądWuWuA --> The Right Side

Napisano 09 lutego 2007 - 03:56

z tigerem jestem ot ok, tygodnia. problem mam z tzw. office glownie. ms word zajmuje cała pamiec i zle chodzi \\\pisze szybciej niz on\\ w neo office nie moge zaintalowac slonikow bo sie wykrzacza, nie ma acdsee na mac os x - wszystko inne typu coco, clicknview, graphic converter, x view, cokolwiek jest do bani w porównaniu - iphoto to totalna porażka. wciąż instalowanie jakiś łatek, dodatków, polonizatorow mnie wykańcza - naprawdę, jak byłem chętny na mac os'a to mi przeszło po paru dniach obcowania....

#6 whateverman

whateverman
  • 233 postów
  • SkądEdynburg, UK

Napisano 09 lutego 2007 - 07:33

z tigerem jestem ot ok, tygodnia. problem mam z tzw. office glownie. ms word zajmuje cała pamiec i zle chodzi \\\pisze szybciej niz on\\ w neo office nie moge zaintalowac slonikow bo sie wykrzacza, nie ma acdsee na mac os x - wszystko inne typu coco, clicknview, graphic converter, x view, cokolwiek jest do bani w porównaniu - iphoto to totalna porażka. wciąż instalowanie jakiś łatek, dodatków, polonizatorow mnie wykańcza - naprawdę, jak byłem chętny na mac os'a to mi przeszło po paru dniach obcowania....



ooooo..... aż tydzień z Tiger'em?? i już taki osąd??

A poważnie. Może jednak warto dać OS X szanse? Wiesz - większość problemów o których piszesz da się do

---- Dodano 09-02-2007 o godzinie 06:41 ----
sorry się mnie nadusiło enter ;-)
cd:
dość łatwo rozwiązać. A programy z win mają swoje (zazwyczaj lepsze - moim zdaniem) dpowiedniki napisane pod os x. iPhoto - porażka? chmm... ciekawy punkt widzenia... a próbawałes poznac ten program? czy od razu powiedziałeś: o jezu jaki on inny od Acdsee...
Moja rada więc - spróbuj, zadawaj pytania na forum jeśli czegos nie wiesz (znam myapple.pl od jakiegoś czasu i ręczę głową, że ludzie tutaj Ci pomogą), zrozum że mac os x ma ZUPEŁNIE inna filozofię działania niż windows. Zmień troszeczkę przyzwyczajenia. A po jakimś czasie zobaczysz sam, że coraz więcej czasu / coraz więcej zadań bedzięsz spędzał/wykonywał używając Tiger'a. I jeszcze będziesz się z tego cieszył. I jeszcze odpowiem na Twoje pytanie: Nie sądzę, żeby ktokolwiek na tym forum (o ile wogóle) używał tylko windy na maku. My po to wydajemy ciężkie pięniądze, żeby jej nie używać ;-)


Powodzenia i miłej zabawy w odkrywaniu os x.

#7 binio

binio
  • 155 postów
  • SkądJastrzębie Zdrój

Napisano 09 lutego 2007 - 08:07

Posłuchaj tego, whateverman dobrze Ci radzi. Daj szansę temu systemowi (do czego to doszło :roll: ) OS X to naprawdę bardzo przyjazny i wygodny system. Troszkę cierpliwości, kilka pytań lub szukanie na tym forum i będziesz zachwycony. Daj się przekonać. _____________________________________________________________________________________ Teraz już poza tematem. Bez urazy woojt, Twój wybór, ale aż mnie ciarki przeszły jak przeczytałem twego posta. Świat staje na głowie :shock: Ja stawałem na głowie źeby kupić swojego Maka, a nie tylko oglądać go w pracy. Jeszcze raz, bez urazy, Twoja decyzja woojt. Dla mnie to szok :shock: ...

#8 Marcin1979

Marcin1979
  • 249 postów

Napisano 09 lutego 2007 - 08:23

Daj szanse Tigerowi? A to dziewczyna? Zona? :D Chlopak sie naczytal, napalil, wydal kase i zaluje - normalny objaw jak sie przeplaci za cos przereklamowanego.

#9 whateverman

whateverman
  • 233 postów
  • SkądEdynburg, UK

Napisano 09 lutego 2007 - 08:43

Daj szanse Tigerowi? A co to? Dziewczyna? Zona? :D

Chlopak sie naczytal, napalil, wydal kase i zaluje - normalny objaw jak sie przeplaci za cos przereklamowanego.



Ale po co ten post? Przypominam,że jest to forum dotyczące (głownie) produktów Apple. Prowadzone przez użytkowników produktów w/w firmy, ludzi, którzy komutery i system znają i lubią. Czego się spodziewasz? Jakiego odzewu? Apple przereklamowane? A windows nie? A np. toyota? Czy firma budowlana kazex z Pcimcia Górnego co ma foliową reklame od domu sołtysa po remizę? A jeśli nawet "kupił kota w worku" to za tego "kota" zapłacił i fajnie jest jakby dostał pomoc w pogłaskaniu tego "kota" tak, żeby go zwierzak nie podrapał. Prawda? A może zacznie "kociak" mruczeć i każdemu będzi miło?? Pozdr.

#10 lathander

lathander
  • 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 lutego 2007 - 09:22

nie rozumiem skad te wszystkie problemu z officem i neo officem? osobiscie uzywam neo i jestem zadowolony, lekki szybki, co do slownikow nie bylo zadnych problemow z instalacja. jezeli chodzi o slowniki pl to jest tez cos takiego jak cocoaspell i wtedy masz pl slownik w calym systemie i kazdej aplikacji :) (tak mi sie wydaje bo ja tak mam :) ) a iphoto jest naprawde niezle. kiedys tez mialem taka manie na acdsee ze tylko on tyle jego chce, ale stwierdzilem ze sprobuje czegos innego, infran hmm taki sobie choc nie jest zly, potem byl zwykly podglad z windowsa, ktory w sumie do tej pory mi starcza w domu. ale jak zobaczymel iphoto to bardzo chcialem poznac jego mozliwosci bo sa one naprawde duze i potrafi on w napewno w 99% zastapic acdsee tylko trzeba chwile poswiecic cierpliwosci i czasu, to tak jak z kobieta :) co do latek to nie wiem czy jest ciagle ich az tak duzo, moze na poczatku musialem pare sciagnac bo to normal, ale jak zassiesz do ver 8 tigera to potem juz nic nie ma :) a programy sa czesto aktualizowane na mac osx ale to chyba dobrze? nie? moja przesiadka na maca bardzo sie udala i gdyby nie to ze nie mam za duzo kasy to bym juz dawno sobie kupil do domu.

#11 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 09 lutego 2007 - 10:29

komiczna sytuacja jak dla mnie ;) cos w stylu: kupilem porshe do ciagniecia przyczep bo urzekla mnie jego stylistyka, tylko mam problem z zamocowaniem haka - pomozcie? ;) komputery apple nigdy nie byly, nie sa i nie beda przystosowane do pracy pod windowsem w sensie ergonomicznym ...a to ze mozna na nich instalowac? to coz, jak ktos musi. woojt, olej te windowsowe przyzwyczajenia, zapoznaj sie z OS X a Twoje problemy znikna.

#12 tejot

tejot
  • 28 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 09 lutego 2007 - 10:54

Powiem tak - ja właściwie kupiłem OS X a że sprzedawali tylko w komplecie to dostałem fajny markowy komputer (jak dla mnie gratis do systemu operacyjnego) :-)

#13 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 lutego 2007 - 11:02

...nie ma acdsee na mac os x ....

Jak nie ma, jak jest... :)
http://www.versiontr...nfo/macosx/8020

#14 yezooz

yezooz
  • 85 postów
  • SkądGdansk, PL

Napisano 09 lutego 2007 - 11:10

Jak nie ma, jak jest... :)
http://www.versiontr...nfo/macosx/8020


ale ta wersja chyba sie nie umywa do tych najnowszych w win'a, a pewnie o to chodzi... tak czy inaczej kolega przesadza i chyba napisal tylko po to, zebysmy go przekonywali :D
ja osobiscie pracuje na MAC OS'ie od ok. 20 dni i jestem zachwycony, nieczego mi nie brakuje (a uzywam roznorodnego softu) i nie wyobrazam juz sobie powrotu. zreszta nawet jak musze cos zrobic u zony na laptopie (jeszcze XP :P ) to juz odruchowo szukam przycisku do zamkniecia okna po lewej stronie. zreszta postaram sie niedlugo napisac jakies sprawozdanie miesieczne dla switcherow i potomnych.

pozdrawiam

#15 koolavy

koolavy
  • 628 postów
  • SkądKrosno, Poland

Napisano 09 lutego 2007 - 12:07

A ja się tak zapytam ile kolega woojt ma pamięci w tym macbook'u? Jeśli 512MB to niestety MS Office, który działa przez Rosettę będzie mulił - w tym roku ma wyjść wersja uniwersalna i problem z głowy. Osobiście z NeoOfficem nie miałem jakichś przykrych doświadczeń ;) ale teraz używam praktycznie tylko Pages. I jeszcze jedno pytanie - ludzie co wy robicie z tym acdsee, skoro jego brak może być powodem rezygnacji z Tiger'a? Zastanawiam się jakie "cuda" można robić ze swoją kolekcją zdjęć... hmm kurde nie wiem czego może brakować iPhoto (do zastosowań domowych oczywiście) :)

#16 Adler

Adler
  • 572 postów
  • Skądznad Czeskiej hranicy

Napisano 09 lutego 2007 - 13:55

(...) kurde nie wiem czego może brakować iPhoto (do zastosowań domowych oczywiście) :)


Nie ma tej "czadowej" ikonki z oczkiem ;) Nie nazywa się tak samo i wszystko jest za łatwe :cool:

#17 koolavy

koolavy
  • 628 postów
  • SkądKrosno, Poland

Napisano 09 lutego 2007 - 13:56

Nie ma tej "czadowej" ikonki z oczkiem ;) Nie nazywa się tak samo i wszystko jest za łatwe :cool:

No i teraz już wszystko jasne :) dzięki Adler

#18 woojt

woojt
  • 300 postów
  • SkądWuWuA --> The Right Side

Napisano 09 lutego 2007 - 16:06

A ja się tak zapytam ile kolega woojt ma pamięci w tym macbook'u? Jeśli 512MB to niestety MS Office, który działa przez Rosettę będzie mulił - w tym roku ma wyjść wersja uniwersalna i problem z głowy. Osobiście z NeoOfficem nie miałem jakichś przykrych doświadczeń ;) ale teraz używam praktycznie tylko Pages.
I jeszcze jedno pytanie - ludzie co wy robicie z tym acdsee, skoro jego brak może być powodem rezygnacji z Tiger'a? Zastanawiam się jakie "cuda" można robić ze swoją kolekcją zdjęć... hmm kurde nie wiem czego może brakować iPhoto (do zastosowań domowych oczywiście) :)

w acdsee sa mozliwosci szybkiej edycji zdjec, jest ona intuicyjna. w iphoto nie ma nawet mozliwosci korekcji poziomow, nie mowiac o krzywych, zapominajac o jakichkolwiek filtrach. na mac osie musze co chwile odpadalc photoshopa zeby ckolwiek zrobic ze zdjeciem, chociazby madrze skadrowac.

---- Dodano 09-02-2007 o godzinie 16:07 ----

A ja się tak zapytam ile kolega woojt ma pamięci w tym macbook'u? Jeśli 512MB to niestety MS Office, który działa przez Rosettę będzie mulił - w tym roku ma wyjść wersja uniwersalna i problem z głowy. Osobiście z NeoOfficem nie miałem jakichś przykrych doświadczeń ;) ale teraz używam praktycznie tylko Pages.
I jeszcze jedno pytanie - ludzie co wy robicie z tym acdsee, skoro jego brak może być powodem rezygnacji z Tiger'a? Zastanawiam się jakie "cuda" można robić ze swoją kolekcją zdjęć... hmm kurde nie wiem czego może brakować iPhoto (do zastosowań domowych oczywiście) :)

tak ma 512mb, ale pod windows xp na toszibie nie bylo to zadnym problemem - word odpalalem przy dwoch klientach dc w tle i winapmie z wlaczonym radiem internetowym etc zawsze dzialal elegancko ;)

---- Dodano 09-02-2007 o godzinie 16:08 ----

Jak nie ma, jak jest... :)
http://www.versiontr...nfo/macosx/8020

wersja 1.6 a.d.2001 hmm to chyba dla zartu ;)

---- Dodano 09-02-2007 o godzinie 16:10 ----

komiczna sytuacja jak dla mnie ;) cos w stylu: kupilem porshe do ciagniecia przyczep bo urzekla mnie jego stylistyka, tylko mam problem z zamocowaniem haka - pomozcie? ;)
komputery apple nigdy nie byly, nie sa i nie beda przystosowane do pracy pod windowsem w sensie ergonomicznym ...a to ze mozna na nich instalowac? to coz, jak ktos musi.

woojt, olej te windowsowe przyzwyczajenia, zapoznaj sie z OS X a Twoje problemy znikna.

kuilem maka ze wzgledu na jego ladna stylistyke i bialy kolor (co w tym dziwnego?). skoro to moj pierwszy mac to chyba nie dziwne ze nie kupilem go ze wzgledu na tigera - nie znalem wczesniej tego systemu, wiec kupilem go "w worku".


DZIEKI ZA PROBY PRZEKONANIA ALE TEMAT POSTU OPIEWAL NA INNY...TEMAT ;/

#19 koolavy

koolavy
  • 628 postów
  • SkądKrosno, Poland

Napisano 09 lutego 2007 - 16:18

tak ma 512mb, ale pod windows xp na toszibie nie bylo to zadnym problemem - word odpalalem przy dwoch klientach dc w tle i winapmie z wlaczonym radiem internetowym etc zawsze dzialal elegancko

Poczytaj troszkę o Rosetcie i będziesz wiedział dlaczego starsze aplikacje pisane pod PowerPC pracują wolno na intelomakach. Do momentu wyjścia nowych uniwersalnych wersji nic na to nie poradzisz - chyba że dołożysz pamięci - będzie muliło mniej ;)

---- Dodano 09-02-2007 o godzinie 16:21 ----
taaa kadrować się też nie da ;) ehhhh tak to właśnie w Polsce jest, że do napisania notki ludzie muszą mieć MS Worda... itp.
  • woojt lubi to

#20 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 lutego 2007 - 17:48

Do madrego skadrowania zdjecia to systemowy Preview wystarczy. Korekcja poziomow? Heh... Prosciej opanowac swiatlomierz w aparacie niz zmusic MacBooka do Windy jako jedynego systemu :> p.s. zawsze mozna zaladowac triala Aperture , w razie czego kupic sobie po miesiacu.

#21 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 09 lutego 2007 - 18:05

w acdsee sa mozliwosci szybkiej edycji zdjec, jest ona intuicyjna


JAKA?!?!? i... co?

tak ma 512mb, ale pod windows xp na toszibie nie bylo to zadnym problemem - word odpalalem przy dwoch klientach dc w tle i winapmie z wlaczonym radiem internetowym etc zawsze dzialal elegancko ;)


to trzeba było zostać na toshibie a tak widzisz jak przepłaciłeś w dodatku z taką małą matrycą ;)

wersja 1.6 a.d.2001 hmm to chyba dla zartu ;)


no tak bo pecetowiec to musi mieć od razu wersje 8.0 bo inaczej duma choruje...
A miałeś to acdsee choćby legalne czy może z crackiem od kolegi???

kuilem maka ze wzgledu na jego ladna stylistyke i bialy kolor (co w tym dziwnego?). skoro to moj pierwszy mac to chyba nie dziwne ze nie kupilem go ze wzgledu na tigera - nie znalem wczesniej tego systemu, wiec kupilem go "w worku"


no popatrz i tak samo jak nas wszystkich nabili Cię w butelkę. DO SĄDU Z NIMI!!!

#22 psajcho

psajcho
  • 1 212 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 09 lutego 2007 - 18:48

chyba nie ma co kontynuować. kolega jest juz stracony :P żeby zainstalować viśtę nie potrzebujesz nawet boot campa... tu masz cały temat http://forums.applei...ead.php?t=68091
  • woojt lubi to

#23 woojt

woojt
  • 300 postów
  • SkądWuWuA --> The Right Side

Napisano 09 lutego 2007 - 19:04

Do madrego skadrowania zdjecia to systemowy Preview wystarczy.

Korekcja poziomow? Heh... Prosciej opanowac swiatlomierz w aparacie niz zmusic MacBooka do Windy jako jedynego systemu :>

p.s. zawsze mozna zaladowac triala Aperture , w razie czego kupic sobie po miesiacu.

madre kadrowanie - mialem na mysli np.uzywanie predefiniowanych proporcji kadrow np.4:3, 3:5 etc. preview to ma? nie doszukalem sie... a aperature kosztuje 300usd i wymaga 1gb ramu a ja mam 2x512 czyli w sumie dodac jakies 400-500zl min na pamiec - a i w sumie nie wiem jak to dziala wiec moze kupie kolejnego kota w worku do tego ktorego juz nabylem (macbook)..

---- Dodano 09-02-2007 o godzinie 19:05 ----

chyba nie ma co kontynuować. kolega jest juz stracony :P żeby zainstalować viśtę nie potrzebujesz nawet boot campa... tu masz cały temat http://forums.applei...ead.php?t=68091

dziękuję

---- Dodano 09-02-2007 o godzinie 19:06 ----

JAKA?!?!? i... co?



to trzeba było zostać na toshibie a tak widzisz jak przepłaciłeś w dodatku z taką małą matrycą ;)



no tak bo pecetowiec to musi mieć od razu wersje 8.0 bo inaczej duma choruje...
A miałeś to acdsee choćby legalne czy może z crackiem od kolegi???



no popatrz i tak samo jak nas wszystkich nabili Cię w butelkę. DO SĄDU Z NIMI!!!

acdsee mailem legalny - wersja 6.0 czyli nie najnowsza. system operacyjny tez mialem legalny - to ze nie podoba mi sie tiger musi oznaczac ze uzywam kradzionego oprogramowania??

#24 sokl

sokl
  • 209 postów
  • SkądSzklarska Poręba

Napisano 09 lutego 2007 - 19:30

piszesz o tym, że kupiłeś macbooka jakoby kota w worku z pretensjami - nie należało posiedzieć trochę i poczytać o systemie itp.? Z twoich wypowiedzi wynika, że iphoto to ty raczej tylko po ikonce znasz - moim zdaniem duet preview + iphoto sprawdza sie 100 lepiej niż acd - szybsze i więcej możliwości nie okupionych trudnym interfejsem... Co do office - pracując na wersjach PC i MAC mam nieodparte wrażenie że wersja na maca jest po prostu lepsza niż wersja pc...(oczywiście na PPC bo na intelach to edycja 2007 będzie działać natywnie..) Po za tym z tego co wiem jeśli będziesz używać tylko windows to apple nie wesprze Cię technicznie...

#25 Marcin_G

Marcin_G
  • 892 postów
  • Płeć:
  • SkądRumia

Napisano 09 lutego 2007 - 20:33

madre kadrowanie - mialem na mysli np.uzywanie predefiniowanych proporcji kadrow np.4:3, 3:5 etc. preview to ma?

Może Preview nie ma, ale iPhoto na pewno. Odkąd ma Maca tylko w tym programie kadruję zdjęcia.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych