Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jaki internet do iPada?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
111 odpowiedzi w tym temacie

#1 demandred

demandred
  • 305 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 września 2010 - 18:51

Hej, Pytanie moze i lamerskie ;) Zamowilem wlasnie iPada 3G i czekam na dostawe. W miedzyczasie staram sie ogarnac temat internetu 3G do niego. Dodam, ze jestem uzytkownikiem laptopa, mialem w nim rozne karty z Orange czy Plusa. Czego chcialbym sie dowiedziec, to jaka konkretnie oferta internetu interesuje mnie w chwili obecnej, bo nie biegam w tym totalnie. Rozumiem, ze nie jest mi potrzebny modem USB, tylko sama karta SIM? Oferte jakiego operatora polecacie, chodzi mi zeby of course placic jak najmniej za jak najwiekszy pakiet danych -moze byc abonement, moze byc na doladowanie. Super gdybyscie od razu napisali jak dana oferta nazywa sie u operatora, bo jak mowie nie łapie sie kompletnie w tym gaszczu nazw i ofert. Z gory dzieki!

#2 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 06 września 2010 - 18:55

Pierwsza sprawa, gdzie będziesz korzystał? W jakim mieście? Oferta, ofertą ale nie wszędzie każdy operator ma taki sam zasięg.

#3 Paprochwbody

Paprochwbody
  • 461 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 września 2010 - 19:10

Przy okazji dołączam się do pytania: który z operatorów oferujących bezprzewodowy internet związany z kartą sim ma największy zasięg? Jadąc z Warszawy do Wrocławia 3G występuje nader rzadko w Orange; czy np. Plus jest "lepszy" w tym względzie?

#4 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 06 września 2010 - 19:12

Porównanie na luty tego roku ale myślę, że dużo się nie zmieniło
•• Mobilny internet - poradnik jak wybrać najlepszą ofertę - jak działa mobilny internet - porównanie ofert - wszystko o iPlus, Orange Free, Blueconnect, Play Online - mobilny internet

#5 demandred

demandred
  • 305 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 września 2010 - 19:17

Korzystac bede glownie w Poznaniu.

#6 Skora

Skora
  • 70 postów
  • SkądŚwinoujście

Napisano 06 września 2010 - 19:59

Do czasu kiedy kupiłem ipada czyli 4 dni temu korzystałem w pracy z Play na kartę i modemu huaway co dawało mi internet w pracy ale i zero zasięgu w domu, na dzień dzisisiejszy do ipada kupiłem kartę orange (full zasięg) ale nie wiem jak będzie z kosztami. Podobno są bonusy GB przy doładowaniu ale na ile starczy karta 50 zł to nie wiem bo dopiero sprawdzam. W play nie byłem w stanie wykorzystać limitu danych ( przy moich potrzebach 5-8 godz. internetu co dwa dni) i nazbierało mi się kupa GB do wykorzystania. Wiec jeśli zasieg Play masz dobry to lepszego internetu na karte chyba nie ma.

#7 www007

www007
  • 408 postów
  • SkądPoznań

Napisano 06 września 2010 - 20:51

Mam karte orange, zasieg dobry w Poznaniu prawie zawsze 3g, a w domu w Kozich slabe 3g. Sprawdz jakiej sieci masz najlepszy zasieg w miejscu w ktorym bedziesz najwiecej uzywal internetu.

#8 martinex

martinex
  • 2 postów

Napisano 06 września 2010 - 21:24

Jesli bedziesz korzystal tylko w miescie to polecam oferte play na karte (sam posiadam taki zestaw z routerem huawei e5). Zasieg jest dosc ograniczony (glownie duze miasta), ale zawsze w 3G (tutaj znajdziesz mapke:[url=http://internet.playmobile.pl/maps/]Play Online - Zasięg[/url]). cenowo rowniez na plus- 4gb w doladowaniu za 50 zl (wazne przez 56 dni).

#9 seula

seula
  • 105 postów

Napisano 06 września 2010 - 22:37

Jedna z lepszych ofert to orange free na karte: Telefony komórkowe Orange - abonament, mix, karta i internet

#10 rysiu1234

rysiu1234
  • 160 postów

Napisano 08 września 2010 - 14:21

jeśli chcesz z netu korzystać w całej Polsce, czy jadąc w trasie, to tylko i wyłącznie plus, ma największy zasięg w Polsce.

#11 JAFO

JAFO
  • 50 postów
  • SkądWrocław

Napisano 08 września 2010 - 15:18

Witam To mój debiut na forum :) - osobiście korzystam i nie narzekam na Orange free na karte - płaci sie za doładowanie 100zł i mamy net coś koło 8GB na pół roku - jak dla mnie oferta idelana :). Za rok korzystania płacę więc 200zł - myśle, że to kwota do przełknięcia :).

#12 lookash

lookash
  • 401 postów
  • SkądPoznań

Napisano 08 września 2010 - 18:35

Czego mi brakuje w ofercie polskich operatorów to dłuższych terminów ważności limitu danych. Z internetu przez 3g w iPadzie korzystałbym jedynie tam gdzie nie mam wifi, a że wifi mam prawie wszędzie gdzie ide to korzystałbym z 3g niewiele. Takie 2gb starczy mi na więcej niż miesiąc. Niestety przy dzisiejszej ofercie niewykorzystane dane przepadałyby mi. Mam nadzieje że niedługo któryś z operatorów zrobi z internetem to samo co dzisiaj ma Play przy zwyczajnych doładowaniach na minuty - termin ważności 12 miesięcy.

#13 Pikorek

Pikorek
  • 83 postów

Napisano 08 września 2010 - 22:41

kupiłem wczoraj playa - w wawie ok ale w drodze do Gda zero - i jak się tylko skończy limit danych wymieniam na ere ze względu na hot spoty

#14 JAFO

JAFO
  • 50 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 września 2010 - 09:07

Ja na poczatku tez rzucielm sie na Play...i porazka - nie dziala nawet w Wroclawiu gdzie mieszkam, co chwile rozlacza a po 5 min wogole nie daje sie uzywac. Efekt koncowy jest taki taki ze po 2tyg. kupilem i uzywam Orange... Jak nie lubielm tego opa to jestem zaskoczony zasiegiem 3G, szybksocia i stabilnoscia lacza. Do tego w najwiekszysch dziurach jakich bywalem nie mialem probelmu z dostepnoscia netu. Czasem byl to tylko EDGE ale byl :) Telefon mam w Erze od 10 lat i przyznam ze Orange wygrywa z Era :(...

#15 wyspiarz

wyspiarz
  • 531 postów
  • SkądWolin

Napisano 10 września 2010 - 13:50

Dziś zakupiłem sobie kartę orange doładowałem konto za 100 i mam 7gb neta na poł roku, jak pisał ktoś wyżej to naprawdę, świetna oferta... :), kolejny plus, że udało się obejść bez rozlewu krwi :D pzdr. Łukasz

#16 crisco

crisco
  • 1 485 postów

Napisano 10 września 2010 - 16:08

A ja mam abonament Orange i tragedia. W Samsungu wave ma Era i tam chodzi szybciej.

#17 wyspiarz

wyspiarz
  • 531 postów
  • SkądWolin

Napisano 10 września 2010 - 16:12

Crisco myślę, że zależy gdzie jesteś, ja u siebie w wolinie to mam w domu wifi w pracy też, więc nie korzystam z orange w sumie wcale, głownie to duże miasta szkoła w katowicach i tam śmiga mi bdb, tzn smiga bdb na iphonie bo ipada mam od paru dni a orange free od dziś, ale nie widzę powodów, żeby miało smigać gorzej niż na iphonie. pzdr. Łukasz

#18 crisco

crisco
  • 1 485 postów

Napisano 10 września 2010 - 16:23

Szybkosc Orange i Ery rozpatruje w zasiego 3G w zasiegu roznych nadajnikow. I Era jest lepsza.

#19 www007

www007
  • 408 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 września 2010 - 16:41

Dla mnie orange i era maja podobny zasieg, raz w jednej sieci mam 3g raz w drugiej, wybralem orange ze wzgledu na ceny i super zasieg w mojej pracy, gdzie era czasami lapie 3g.

#20 ravenns

ravenns
  • 47 postów
  • SkądSosnowiec, Poland, Poland

Napisano 10 września 2010 - 17:10

@JAFO co ile kb jest naliczane w orange free na karte ?

#21 BlackBox

BlackBox
  • 1 026 postów
  • SkądToruń

Napisano 10 września 2010 - 22:34

Co 100kb

#22 qtylovsky

qtylovsky
  • 823 postów
  • Skądwołomin

Napisano 10 września 2010 - 23:06

no wlasnie, wszystkie sieci maja naliczanie co 100kb... kupilem sobie ere blueconect, 25 starter, 85mg na start i straczylo mi na..... jeden dzien! a w uzyciu 3g mialem odebrane 63mg... masakra, teraz kupilem sobie heyah za 40 zl uzywam juz 2 tyg i odebralem 130 mg i dalej hula, porownanie era i heyah wygrywa heyah, bo ma naliczanie co 1kb...

#23 szymonvader

szymonvader
  • 557 postów
  • SkądBędzin

Napisano 11 września 2010 - 07:47

Ja mam Orange 39,5 dokupiona do nr abonamentowego. Śmiało korzystam na iPhone oraz na ipadzie (mywi). Nie chciałem upada 3g bo niepotrzebne mi podwójne wydatki. Internetu mam 2,5 gb ale po przekroczeniu już nie płacę tylko ma spadać prędkość czego do tej pory nie zauważyłem. Poprosfu przychodzi mi SMS ze limit się skończył a Internet jak ciągnął tak ciągnie dalej. Zasięg bardzo dobry.

#24 wyspiarz

wyspiarz
  • 531 postów
  • SkądWolin

Napisano 11 września 2010 - 10:10

Mi net na ipadzie smiga jak lacze 2mb sciagania okolo 300kb/s, sam net niby jest w stanie chodzic do z7,2mb, nie wiem czy ograniczeniem nie jest sama modem w ipadzie, po wifi i 6 mb mi smiga bdb. Sprawdzalem 3g w szczecinie i katowicach, generalnie net chodzi przy takich parametrach bardzo dobrze. Pzdr. Lukasz

#25 DUCHOWNY

DUCHOWNY
  • 116 postów

Napisano 13 września 2010 - 08:34

Najtańsza opcja to zakupić sobie na allegro zużytą kartę za ok 40zł z niewykorzystanym netem i masz necik przez pół roku(7GB do wykorzystania) myślę ,że nikt nie oferuje tańszego internetu z tak dużym zasięgiem...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych