Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Apple Mac kontra komputer z Windows - co lepsze?


  • This topic is locked This topic is locked
15 replies to this topic

#1 art.mariusz

art.mariusz
  • 1542 posts
  • SkądKatowice

Posted 02 September 2010 - 11:27

Taki artykuł, może kogoś zainteresuje:
Apple Mac kontra komputer z Windows - co lepsze? - Testy - NT w INTERIA.PL - nowe technologie, komputery, gadżety, wynalazki, technologia, telekomunikacja, testy, komputer, test

szczególnie posty są ciekawe.

#2 arturcisz

arturcisz
  • 10155 posts
  • SkądSzczecin

Posted 02 September 2010 - 11:30

Troche na forum juz na ten temat bylo, chcesz wywolac kolejna dyskusje na walkowany wielokrotnie temat?

#3 Damiankossek

Damiankossek
  • 142 posts
  • SkądBiałogard

Posted 02 September 2010 - 11:38

Artykuł ciekawy i prawie w 100% pokrył się z moją przesiadką na Mac :)

#4 macieks72

macieks72

  • 9873 posts

Posted 02 September 2010 - 13:52

Ciekawi mnie czy faktycznie te stare Maki tak się wieszały jak autor tam napisał?

#5 1084

1084
  • 495 posts
  • SkądWarszawa

Posted 02 September 2010 - 16:20

Aż z ciekawości przeczytałem i rzeczywiście dość rzetelny artykuł. Nawet komentarze pod nim jakieś takie... kulturalne :)

Autor popełnił tylko niewielką gafę bo zaznaczył że z komputerem otrzymujemy pakiet biurowy od apple co jest oczywiście nieprawdą. Pewnie chodziło mu o iLife.

Ciekawi mnie czy faktycznie te stare Maki tak się wieszały jak autor tam napisał?


No faktycznie bardzo ciekawe. Miałbyś w końcu solidne argumenty w swojej krucjacie przeciwko sprzętowi apple.

#6 macieks72

macieks72

  • 9873 posts

Posted 02 September 2010 - 16:23

No faktycznie bardzo ciekawe. Miałbyś w końcu solidne argumenty w swojej krucjacie przeciwko sprzętowi apple.


Ale dziwny jesteś.

#7 arturcisz

arturcisz
  • 10155 posts
  • SkądSzczecin

Posted 02 September 2010 - 16:25

Ale dziwny jesteś.


a znasz go?

#8 macieks72

macieks72

  • 9873 posts

Posted 02 September 2010 - 16:30

a co to ma do rzeczy? Pytałem z ciekawości, ale widać niektórzy muszą sobie teorię dorobić.

#9 arturcisz

arturcisz
  • 10155 posts
  • SkądSzczecin

Posted 02 September 2010 - 16:34

Z teorią masz rację. Pytałem, czy go znasz bo oceniłeś jego, a nie to co napisał.

#10 macieks72

macieks72

  • 9873 posts

Posted 02 September 2010 - 16:35

To co napisał oceniłem.

#11 Sgt Pepper

Sgt Pepper
  • 724 posts

Posted 02 September 2010 - 16:37

Z tą niestabilnością Classica to trochę przesada. Używałem i pamiętam doskonale systemy od wersji... 6.5 w górę. No, szału nie było, ale nie było też tak że trzeba było resetować komputer z byle powodu. Minusem było to, że można było sporo namieszać w systemie i wpłynąć na jego stabilność instalując popaprane wtyczki. To jednak wina użyszkodnika, a nie systemu samego w sobie. Wersję 9 na iMacu wspominam jak najbardziej mile.

#12 zbieraj

zbieraj
  • 1016 posts
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Posted 02 September 2010 - 23:01

1. Mówi, że tak często mu się Macintosh wieszał?! :D. Przecież wtedy powstała masa artykułów na temat tego, jak ciężko jest go zawiesić! :D

2. Zielone opływowe Maki? Pierwsze iMaki? I miał na nich Diablo 2? :D Przecież oficjalny port Diablo 2 pojawił się niecałe dwa lata temu! :D Nosz cholera, i po Diablo 2 "Podarowałem sobie "Maki" na blisko dekadę." :D

3. W iMaki faktycznie są droższe od "blaszaków", z racji microtechnologii i wsadzenia tego w monitor. Przecież żaden All-In-Wonder o tej konfiguracji (nawet tak mocnych nie robią, ale to szczegół), nie będzie tańszy, a za to prędzej zbliżony do ceny iMaka - Komputronik sam robił takie obliczenia!

4. Nie napisał jakiej aplikacji mu brakowało, a pewnie jak najbardziej jest jej odpowiednik dla Mac OS X.

Eh, co z tego, że na końcu ostatecznie mówi dobrze o iMaku, skoro artykuł jest tak nudny i źle napisany...

#13 _igi

_igi
  • 3154 posts
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Posted 02 September 2010 - 23:23

BTW, starsze maki lubiły się czasem zwiesić, tak, jak i nowe. Może nie total zwieszki, ale czasem trzeba powalczyć z zabiciem findera, czy przeboleć samoistne zamknięcie się którejś z aplikacji. No i znikająca myszka, ależ to wkurza! :))

#14 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8114 posts

Posted 20 October 2010 - 15:42

Ja napisze mały update moich przemyśleń co do tematu jak się ma PC do Maca a Mac OS X do Windowsa 7. Więc iMaca mam tak jak w opisie i3 3,06 GHZ, HD4670, 4GB 1333MHZ RAM - cena rynkowa - 5399zł oraz wczoraj nabyłem PCta dla rodziny i7 870, HD5770 1GB, 4GB 1333MHz RAM cena jaką za niego dałem - 2399zł. Teraz co do systemów nie odczuwam zasobożerności ani Windows 7 na PC, jak i Mac OS X na iMacu co ja bym zinterpretował że 7ka działa praktycznie bez zająknięcia razem z oglądaniem filmu 1080p na youtube generuje obciążenie procesora w postaci 3% także nie nazwał bym systemu zasobożernym. Nie będę porównywał działania Windows 7 na moim iMacu bo nie da się go tutaj zainstalować bo po pierwszym reboocie instalatora komputer zatrzymuje się na czarnym ekranie, oraz nie interesuje mnie testowanie OS X na PC. Nie interesuje mnie porównywanie benchmarków itd ..., ten post pisze tylko po to aby pokazać że równie dobrze działa OSX na Macu Mini jak i Windows 7 na relatywnie tanim PCie. Co chce udowodnić i komu tym postem, mianowicie to że nie ma sensu zestawiać Maca z PC, bo Maca kupujemy dla OS X a PC dla windows 7 jednak w jednym i drugim przypadku jeżeli tylko wiemy co robimy to uzyskamy sprawny i fajnie działający komputer pod warunkiem że będziemy umieli o niego zadbać.

#15 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24086 posts
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Posted 20 October 2010 - 15:50

Nie odgrzewaj kotletów :(

#16 krakers

krakers
  • 8135 posts
  • SkądNibylandia

Posted 20 October 2010 - 16:17

Bardzo ciekawe. Zapewne jeszcze takiego tematu na forum u nas nie było...




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users