Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jakie głośniki 2:1


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rycerz

Rycerz
  • 271 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 03 lutego 2007 - 01:57

Witam, wiem że wątek już wałkowany wiele razy, dużo się naczytałem o Soundsticksach no ale cóż nie leży mi ich wygląd jakoś i mam prośbę w wyborze głośniczków. Interesują mnie głównie 2 modele a mianowice Logitech z2300 albo JBL Encoute Alien takie śmieszne jak statek kosmiczny... Te drugie bardziej pasowałyby mi do wystroju biurka w akademiku... Macbook, dok plus ipod video no ale z2300 niby są lepsze, tak ?? Proszę o radę... Głośniki będą wykorzystywane głównie do muzyki, sporadycznie do filmów, kolumienki z amplitunerem nie wchodzą w grę, bo pokój mały, chodzi mi raczej o przyjemne dla ucha dźwięki o niezbyt wysokim natężeniu siły głośności :) Pozdrawiam :)

#2 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 03 lutego 2007 - 11:35

Ja bym brał JBL. Nie masz możliwości posłuchania jednych i drugich?

#3 jac.zuz

jac.zuz
  • 231 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 03 lutego 2007 - 12:06

Ja szczerze polecam JBL Creature II. Mam takie w domu i jestem z nich bardzo zadowolony. Graja czysto, glosno i nie ma z nimi zadnego problemu.

#4 Rycerz

Rycerz
  • 271 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 03 lutego 2007 - 15:43

Jedyna moja możliwość odsłuchu to w MM, no a tam to raczej w takim szumie nic nie będzie słychać :> Tak więc muszę się zdać na dobre rady :)

#5 sham4n

sham4n
  • 274 postów
  • SkądŻary => Wrocław

Napisano 03 lutego 2007 - 21:25

ja mam z2300 i moja dziewczyna nie chce na innych oglądać filmów! :) Głośniki na prawdę generują porządny dźwięk! Ale dla Ciebie wadą może być rozmiar suba, bo do najmniejszych nie należy... ale za to bas jest mocno stroną tego zestawu! Reszta zresztą też! :) Myślę jednak, że JBL spełnią Twoje oczekiwania, a przy tym będą ładnie wyglądały i będą zajmowały dużo mniej miejsca! :) A jeśli chcesz dźwięk kinowej jakości to bierz Logitechy! :)

#6 Simborek

Simborek
  • 1 272 postów
  • SkądZewsząd. Obywatel Świata.

Napisano 03 lutego 2007 - 21:29

A jeśli chcesz dźwięk kinowej jakości to bierz Logitechy! :)


No tak, te "kinowe" podbicie basów o 20db :D Szczerze mówiąc u mnie zawsze, czy to w wieży, czy to w kompie, korektor jest ustawiony na 0 - i wszyscy kumple twierdzą, że mam kiepski zestaw...

Ale są tacy co wolą się delektować muzyką taką jaką fabryka dała, a nie dresiarsko-BMWiarsko przetworzoną :)


Polecam JBL - jak na takie maleństwa grają świetnie :D

#7 sham4n

sham4n
  • 274 postów
  • SkądŻary => Wrocław

Napisano 03 lutego 2007 - 21:47

No tak, te "kinowe" podbicie basów o 20db :D Szczerze mówiąc u mnie zawsze, czy to w wieży, czy to w kompie, korektor jest ustawiony na 0 - i wszyscy kumple twierdzą, że mam kiepski zestaw...

Ale są tacy co wolą się delektować muzyką taką jaką fabryka dała, a nie dresiarsko-BMWiarsko przetworzoną :)


Polecam JBL - jak na takie maleństwa grają świetnie :D


Po pierwsze to basu na pewno nie podbijam aby brzmiało "kinowo", bo certyfikat THX tych głośników(choć komercyjny) jednak jakość kinową za sobą niesie!
Po drugie zestawy z subami wielkości czajnika(nie mogłem znaleźć innego porównania) nie mogąsię równać z akurat tym modelem logitechów!
A jeżeli chodzi o tą "dresiarsko-BMWiarsko przetworzoną" muzykę to nie wiem o co Ci chodzi, bo ja np. słucham wielu gatunków muzy i np. nie wyobrażam sobie słuchania fusion(taki jazz :) ) bez na prawdę dobrego i miękkiego basu :) A gitarka basowa to podstawa w takiej muzie! :)

#8 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 03 lutego 2007 - 21:54

Klipsch

#9 Rycerz

Rycerz
  • 271 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 03 lutego 2007 - 23:14

Klipsch no tak ale tego w naszej kochanej Polsce nie dostanę... z2300 i do filmów ?? to chyba jednak najlepszy typ do filmów nie jest bo to w końcu takie ala stereo... Jeśli filmy to 5.1... Ja szukam czegoś jednak głównie do muzyki, już się nawet zastanawiałem czy nie lepszym wyjściem niż głośniki byłyby R140 słuchawki bezprzewodowe Sennheisera ??

#10 sham4n

sham4n
  • 274 postów
  • SkądŻary => Wrocław

Napisano 04 lutego 2007 - 11:38

Jeśli filmy to 5.1...


No w akademiku ciężko będzie porządnie rozstawić zestaw 5.1 :) Znam gościa, który trzyma wszystkie głośniki na biurku przed sobą... i jaki sens...
Aha i "jeśli filmy" to zestaw kina domowego, a nie głośniczki komputerowe :)

Myślę, że te JBL będą dla Ciebie dobre, w sumie widziałem je tylko w MM, ale JBL to dobra firma i raczej kitu nie robią... a co do słuchawek to ja mam to i to... Jeśli lubisz słuchać muzy przez słuchawki to ok. Ja tam wolę puścić wszystko na głośniki... :)

Tutaj masz test JBL creature II:
http://www.frazpc.pl...an/Kardon/i/JBL
http://hard-pc.pl/re...p?article_id=80

#11 turbofart

turbofart
  • 9 postów

Napisano 04 lutego 2007 - 11:56

Rycerz: zainteresuj się produktami firmy Altec Lansing.

Kilka lat temu wszedlem dosc przypadkowo w posiadanie zestawu:
[url]http://www.geeks.com/details.asp?invtid=ADA885XMG&sourceid=00384104774967759786[/url]
i gra rewelacyjnie. (Bezkonkurencyjnie w porównaniu z najwyższymi modelami Logitecha i Creativa).

#12 Simborek

Simborek
  • 1 272 postów
  • SkądZewsząd. Obywatel Świata.

Napisano 04 lutego 2007 - 15:52

np. nie wyobrażam sobie słuchania fusion(taki jazz :) ) bez na prawdę dobrego i miękkiego basu :) A gitarka basowa to podstawa w takiej muzie! :)


No tak to fakt, ale dobry bas, to niekoniecznie bas podbity :P

#13 Toszak

Toszak
  • 899 postów
  • SkądŁódź

Napisano 04 lutego 2007 - 16:06

Zdecydowanie JBL ... chociaż miałem okazje porównywać głośniki 2:1 i jeżeli zależy Ci na jakości i cenie to jest jeszcze Creative Inspire T3100 .... byłem troche zszokowany, bo jakością dorównują JBL, a i cena zupełnie inna...

#14 Rycerz

Rycerz
  • 271 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 04 lutego 2007 - 16:40

A jeżeli chodzi o różnicę między Soundsticks a Encounte Alien... ?? Cena nie gra większej roli chodzi mi o dobre brzmienie, co prawda Soundsticki mi się nie podobają zbytnio, no ale można się przyzwyczaić :) Macie jakieś opinie porównawcze tych dwóch zestawów ??

#15 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 05 lutego 2007 - 05:53

No, to jak nie Klipsch to cos z Logitecha z THX. Bedziesz zadowolony.

#16 vincevelux

vincevelux
  • 49 postów

Napisano 24 marca 2007 - 20:21

jbl encounter Witam Jestem posiadaczem JBL Encounter i przed zakupem udalo mi sie przetestowac JBL Encouter JBL Creature II oraz wspomnianego Harmana. Ja rowniez szukalem glosnikow do muzyki!!!! Wszystkie z wyzej wymienionych glosnikow sa bardzo do siebie zblizone. Wybor padl na Encouter - dlaczego? Mimo wszytko glosniki te maja mocniejsza i bardziej selektywna barwe niz Creature II tej samej marki. Harmany wydaja sie troszke cieplejsze w brzmieniu jednak nie az tak aby przeplacac 2x. Jestem naprawde zadowolony, Bas sie nie trzesie i nie buczy jak w wielu przypadkach zestawow logitecha. Wiadomo w przypadku utworow akustycznych przydaloby sie troszke wiecej naturalnosci np. kontrabasu ale Panowie rozmiawiamy o zestawie za 100 Euro. Warto skorzystac z okazji i zakupic je teraz. Ja kupilem je w Irlandii gdzie skorzystalem z promocji przy zakupie przez internet 30% (!!!!!!!!) Dlaczego nie Harman - design rewelacja ale policzylem ze za 250 euro to moge kupic na wyspach kilkuletni wzacniach np. NAD i uzywane minimonitory JPW a to juz maly zestaw hi-endowy i tym samym nie miec zadnego ale.. do dzwieku. Uwazam ze 107 euro (tyle z przesylka) to idealna cena w zamian za jakosc. Paczuszka dostalem w ciagu 3 dni UPS z Appla w Irlandii.

#17 ŁUKASZ1

ŁUKASZ1
  • 497 postów
  • SkądWARSZAWA

Napisano 25 marca 2007 - 00:15

Ja szczerze polecam JBL Creature II. Mam takie w domu i jestem z nich bardzo zadowolony. Graja czysto, glosno i nie ma z nimi zadnego problemu.


Podpisiuje sie pod zdaniem Kolegi. Ewentualnie Sound Stick II ale cena wyraznie wyzsza.

#18 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 28 marca 2007 - 06:37

Hej ty vincevelux ty nie przeginasz troszke? :P Co jak co ale dobry zestaw od Logitecha sie nie trzesie to raczej pokoj sie trzesie jak sub walnie :D Moje Z-5500 chcialy wysadzic moj pokój w powietrze pierwszego dnia :P

#19 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 28 marca 2007 - 08:03

"Pokój".
Ja swoją drogą w życiu nie kupiłbym głośników logitecha, dobre to oni mają tyko myszki ;)
Ja od prau lat posiadam zestaw creative 2.1 nie pamiętam ale chyba T2100 i gra bardzo przyjemnie, oczywiście nie będę porównywał zestawu za 150zł do zestawu za 150 euro bo to nie ma sensu ;)

#20 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 29 marca 2007 - 05:46

A wedlug mnie Logitech gra wspaniale! Porownywalem kiedys do Bose'a i L brzmial o wiele lepiej! Nie mowiac juz o jakichs Sound Stickach albo Kreaturach, co tylko strasznie wygladaja ;)

#21 kwieto

kwieto
  • 640 postów

Napisano 29 marca 2007 - 06:38

A wedlug mnie Logitech gra wspaniale! Porownywalem kiedys do Bose'a i L brzmial o wiele lepiej!


Nie bardzo chce mi się wierzyć. Zwłaszcza że sam mam "Companion" Bose'a i szczerze mówiąc niektóre rzeczy brzmią na tych głośniczkach lepiej niż na stojącej obok wieży Denona + głośnikach B&W.

No ale ja też jestem z tych co to basów nie podbijają, co prawda mam bi-wiring (zmiękcza i uprzestrzennia dźwięk), ale mój wzmacniacz nie ma nawet możliwości podłączenia czegoś takiego jak "korektor dźwięku" :"P

Sam poleciłbym właśnie Bose - firma specjalizuje się w niewielkich (nie mylić z biurkowymi) zestawach audio, w tym zwłaszcza w kinie domowym i robi rzeczy naprawdę świetnej jakości. Tyle że cena jest dość zaporowa.

#22 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 30 marca 2007 - 08:07

Bose sa bardzo dobre, ale za ta cene nie warto ich brac dlatego, ze brzmia tak samo jak dobre Logitechi.

#23 vincevelux

vincevelux
  • 49 postów

Napisano 02 września 2007 - 16:28

halo reRESERVEDFX - mialaem okazje posluchac Twoich logitechow i przepraszam ale roznimy sie tym ze ty lubisz sluchac (prawdopodobnie) glosno a ja lubie sluchac dobrze jakosciowo - jezeli uzywasz Logitechow wylacznie to beatowej muzyki elektronicznej to super starczy na pewno ale w przypadku akustycznych brzmien zarowno JBl jak Bose wypadaja nieporownywalnie. Nie sa to kolosalne roznice bo caly czas dyskutujemy na temat taniego sprzetu 100-250 euro ale wprawne ucho a takie mam wychwytuje ta roznice. Ja nie mowie ze moj JBL Encounetr jest niewiarygodny - on jest po prostu tanim i dobrym rozwiazaniem dla mnie na emigracji. ale to nie znaczy ze nie slysze detali w roznicach porownujac Jbl i Logitech. A jezeli ktos ma wiecej piezniazkow to Bose kolegi "kwieto" brzmia rzeczywiscie bardzo dobrze. Dodam tylko ze tak jak "kwieto" nie uzywam korektorow i innych upiekszaczy dzwiekow a balance niskich i wysokich tonow mam ustawiony na "0"

#24 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 05 września 2007 - 05:19

Dokladnie sie z Toba zgadzam. Ja mam Bose'y Companion 5 i wedlug mnie sa o wiele lepsze niz Logitechi, chociaz za takie pieniadze, Logitech to chyba najlepsza firma z glosnikami.

#25 maslaq

maslaq
  • 2 389 postów
  • SkądTychy

Napisano 05 września 2007 - 07:57

powtorze sie JBL creature II




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych