Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Audio] M-Audio Interface


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 16 września 2005 - 10:43

Digiface - to pytanie kieruje w zasadzie do fachowca czyli ciebie ;) ale moze ktos bedzie zainteresowany, wiec pisze na forum. Mysle powaznie nad zakupem M-Audio firewire i tutaj mam problem. Czy wiesz, moze, ktory z modeli ma konfigurowalne wyjscie sluchawkowe? Chcialbym moc miec w nim np. metronom i nieco "calosci" (main) a poprzez glowne outputy puscic sygnal na konsolete. Ewewntualnie inna mozliwosc to zdefiniowanie oddzielnego wyjscia (jednego z dodatkowych outsow) i poslanie sygnalu na wzmacniacz sluchawkowy - to jak rozumiem, moze kazdy z nich - kwestia ilosci wyjsc zalezna od modelu. Ktory z modeli polecasz majac to powyzsze na wzgledzie? Solo? Audiophile? hmm.. na 410 moze byc mnie juz nie stac ale jak mus to mus - raz a porzadnie ;) dla zainteresowanych: interface pracowac bedzie z ibook 1,33ghz, 512 ram (na razie;) i najprawdopodobniej na scenie z Abelton Live

#2 ekonom

ekonom
  • 76 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 16 września 2005 - 17:18

witam! Ja od ponad miesiaca jestem uzytkownikiem M-Audio Audiophile FireWire. Nie mam z nim najmniejszych problemow. Co do konfigurowalnosci wyjscia sluchawkowego to raczej nie jest to mozliwe aczkolwiek nigdy nie probowalem tego robic ale szczerze mowiac nie sadze zeby bylo to mozliwe...Ogolnie interface nie sprawia zadnych problemow , M-Audio bardzo szybko wypuszcza co raz to nowsze wersje sterownikow i wszystko gra i buczy :D Z czystm sumieniem polecam! Przed zakupem mialem pewno obawy bo na wielu forach czytalem o problemach nawet z odtwarzaniem dzwieku bez zadnych zaklocen ,bzyczen itd itp... u mnie wszystko OK! Teraz przymierzam sie do Pro Tools M-Powered! :D

#3 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 16 września 2005 - 20:04

Digiface - to pytanie kieruje w zasadzie do fachowca czyli ciebie ;) ale moze ktos bedzie zainteresowany, wiec pisze na forum.

Mysle powaznie nad zakupem M-Audio firewire i tutaj mam problem.
Czy wiesz, moze, ktory z modeli ma konfigurowalne wyjscie sluchawkowe? Chcialbym moc miec w nim np. metronom i nieco "calosci" (main) a poprzez glowne outputy puscic sygnal na konsolete. Ewewntualnie inna mozliwosc to zdefiniowanie oddzielnego wyjscia (jednego z dodatkowych outsow) i poslanie sygnalu na wzmacniacz sluchawkowy - to jak rozumiem, moze kazdy z nich - kwestia ilosci wyjsc zalezna od modelu.
Ktory z modeli polecasz majac to powyzsze na wzgledzie? Solo? Audiophile? hmm.. na 410 moze byc mnie juz nie stac ale jak mus to mus - raz a porzadnie ;)

dla zainteresowanych:
interface pracowac bedzie z ibook 1,33ghz, 512 ram (na razie;) i najprawdopodobniej na scenie z Abelton Live


Tak mozesz sobie skonfigurowac zeby co innego lecialo w sluchawkach (monitoring) , a co innego na OUT (przody , na scene). Przy pomocy Pro Tools/Logic Pro/Expres i Audio Interface ktory ma conajmniej dwa wyjscia.
Przyklad Pro Tools np. z M-Audio firewire Solo ( w tym przypadku jest to Digi 002, ale to nie ma znaczenia)

Opis: Maly podstawowy Setup Live.
Osobny sygnal masz w sluchawkach i osobny sygnal idzie na wyjscie np. na scene.
Podobny setup mozna zastosowac np. przy nagrywaniu voclu gdzie vocalista chce slyszec tylko wybrane rzeczy i z rozna glosnoscia, a ty np. wszystko co jest w mix-sie.

1.Track Audio stereo :DrmS(Smample Drums) >Out3-4(OUT2 sygnal na "przody")>Bus 1-2
2.Track Audio mono :Pilot (Drums Groov)>Out 3-4>Bus 1-2
3.Track Aux stereo :MnSc ( odsluchy z sygnalem innych muzykow)IN 1 >5-6 (IN1-2)>Out 1-2
4.Track Master 1 stereo :Mstr 1 (Master Out 1-2 -sluchawki- OUT1)
5.Track Master 2 stereo :Mstr2 ( Master Out 3-4 -sygnal na "przody" OUT2)
6.Track Aux stereo :Monitor (Monitor, mix sygnalow dla Twojego odsluchu w sluchakach) >In Bus 1-2> Out Mstr1

Dołączona grafika

(Dokladnie tak samo to wyglada jak bys uzyl Hardware mixera)

Metronom:
Na scenie raczej sie tego nie uzywa. Czesto sa jaja z tym pikaniem, a pozatym to tak rowno wali !!

Na sluchwaki wrzucasz sobie wczesniej nagrany Track z jakims groovem ktory Ci tempo podaje i np w pauzach cos tam stuka. Ten Track leci tylko na sluchwki dodatkowo mozesz wyslac go na OUT 1 np. (monitorig czyli odsluch na scenie jesli muzycy chca tez slyszec co w pauzach gra zeby rowno wejs i dalej grac). Z OUT 2 wysylasz wszystko co idzie na "przody" Bez naturalnie dodatkowego traku czesto nazywa sie go "Pilotem"
Na IN 1 dostajesz odsluch z monitorwo (reszta muzykow) oczywisciew bez Twoich trackow. Wrzucasz go oczywiscie tylko na Monitorig sluchawkowy.
To jeden z przykladow i mozliwosci na scenie. Takich Setup mozesz sobie wiele i w roznych konfiguracjach przygotowac w zaleznosci od sytuacji i mozliwosci na scenie , klubie itd. Rozne ewentualne opoznienia mozna np. Delay-em zniwelowac itd itd.

ekonom na swoim M-Audio Audiophile FireWire mozesz tak samo to zrobic.

Zycze powodzenia. 8)

#4 ekonom

ekonom
  • 76 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 17 września 2005 - 06:57

a widisz.. :) Mi akurat nie bylo to jeszcze potrzebne ale moze kiedys sie przyda.. Dzieki w kazdym badz razie ! Ja narazie zbieram na M-Powered bo doszedlem do wniosku ze chce sie nauczyc tego programu a poza tym kwestia Midi sie w nim wciaz rozwija, audio to wiadomo na jakim jest tam poziomie 8) i do tego sporo pluginow jest w zestawie. Decyzja podjeta...czekam na kase :D

#5 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 18 września 2005 - 23:28

dzieki za pomoc! z doswiadczen moich wiem, ze najlepiej pracuje mi sie z metronomem - jestem perkusista - kombinowalem tez kiedys z jakims prostym groovem (jeszcze na akai mpc czy pozniej korgu esx) - metronomem, ktory nie pika ohydnie "klikowo" ale zastapiony jest jakims "cowbellowym" brzmieniem - mozna go nieco "zeswingowac" i wtedy fajnie wszystko siedzi. wazne dla mnie, ze da sie zdefiniowac sygnaly, ktore sa kierowane do odpowiednich wyjsc - w tym do sluchawek - szkoda miec takie wyjscie (z mozliwoscia, jak juz widzialem po zdjeciach i opisach) regulacji glosnosci (czyli wolnosc od dodatkowego sluchawkowego wzmacniacza!). dzieki jeszcze raz.. pozdrawiam z trasy (dzisiaj wloclawek, od wtorku francja - docelowo dunkierka)!

#6 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 18 września 2005 - 23:45

dzieki za pomoc!
z doswiadczen moich wiem, ze najlepiej pracuje mi sie z metronomem - jestem perkusista - kombinowalem tez kiedys z jakims prostym groovem (jeszcze na akai mpc czy pozniej korgu esx) - metronomem, ktory nie pika ohydnie "klikowo" ale zastapiony jest jakims "cowbellowym" brzmieniem - mozna go nieco "zeswingowac" i wtedy fajnie wszystko siedzi.
wazne dla mnie, ze da sie zdefiniowac sygnaly, ktore sa kierowane do odpowiednich wyjsc - w tym do sluchawek - szkoda miec takie wyjscie (z mozliwoscia, jak juz widzialem po zdjeciach i opisach) regulacji glosnosci (czyli wolnosc od dodatkowego sluchawkowego wzmacniacza!).
dzieki jeszcze raz..
pozdrawiam z trasy (dzisiaj wloclawek, od wtorku francja - docelowo dunkierka)!


Oczywiscie jest to najlepsze rozwiazanie wsadzc sobie brzmienie w matronomie takie ktore bedzie przyjemne dla ucha. Kwestia preferencji i przyzwyczajenia.

Druga czesc nie bardzo rozumiem. Jesli Ci chodzi o to zeby jeszcze druga pare sluchawek wloczyc to potrzebne jest poprostu jeszcze jedno wyjscie sluchawkowe albo Line OUT z inreface. No ale taki interface juz troche wiecej kosztuje. Soft oczywiscie nie gra roli. Da sobie rade ze wszystkim.
Poziomy i co ma sie w nich znalez jest oczywiscie Free.

Jakbys byl u "niemiaszkow" to daj znac, odwiedze. (Koeln... okolice)
Powodzenia na trasie i sukcesow. :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych