Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Audio] Sekwencer MIDI free ???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sisar

Sisar
  • 253 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 września 2005 - 07:49

Czy ktoś z kolegów zna moźe jakiś sekwencer MIDI na maczka, który jest za free ? Coś tak jak MUSE lub Rosegarden na LINUXA czy tez płatny stary ale jary Sound Studio Pro na Peceta ? Chodzi mi o to aby mozna było tworzyć muzyczki midi wykorzystując syntezator wewnętrzny maczka, bez konieczności podłączania "klawiszy" do kompa.

#2 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 16 września 2005 - 15:49

Midi Apps
Mac OS X Audio

#3 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 16 września 2005 - 17:49

Re: Sekwencer MIDI free ???

Czy ktoś z kolegów zna moźe jakiś sekwencer MIDI na maczka, który jest za free ? Coś tak jak MUSE lub Rosegarden na LINUXA czy tez płatny stary ale jary Sound Studio Pro na Peceta ? Chodzi mi o to aby mozna było tworzyć muzyczki midi wykorzystując syntezator wewnętrzny maczka, bez konieczności podłączania "klawiszy" do kompa.


GarageBand oczywiscie. Jesli masz Tigera np.
Nie potrzeba zadnego MiDI, Audio interface oraz MIDI "klawiszy".
Jesli nie masz to nastepnym razem prosze wpisz swoja konfiguracje sprzetowa ulatwia to odpowiadanie

#4 Sisar

Sisar
  • 253 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 września 2005 - 08:31

Ale GarageBand jest płatny......?!

#5 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 18 września 2005 - 14:51

Darmowy, dołączany do systemu :)

#6 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 września 2005 - 15:12

Niezupełnie. GarageBand jest częścią pakietu iLife, który jest dołączany do nowych komputerów. Jeżeli kupi się komputer bez płyt (częste na Allegro) lub System w wersji pudełkowej to GarageBand się nie znajdzie.

#7 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 18 września 2005 - 23:13

Niezupełnie. GarageBand jest częścią pakietu iLife, który jest dołączany do nowych komputerów. Jeżeli kupi się komputer bez płyt (częste na Allegro) lub System w wersji pudełkowej to GarageBand się nie znajdzie.

Oczywiscie Heidi ma racje.
Pozostaje: http://www.versiontracker.com/ i klikniecie w wyszukiwarce MIDI znajdziesz tam sporo aplikacji np. "MidiKeys 1.6b3", "PlayerPRO 5.9.8" itd.
Poprostu przetestuj i poczytaj ktorys napewno okarze sie pomocny i skutecznny.
Najlepszym rozwiazaniem bylo by dokupienie iLife w pakiecie bedziesz mial inne aplikacje, ktore napewna za chwile bedziesz tez potrzebowal. Wiec moze za jednym razem wszystko?
Oczywiscie pod warunkiem ze nie masz doloaczonego do zakupionego compa iLife. 8)

ps. Strasznie trudno cos doradzac nie znajac Twojej konfiguracji sprzatowej !!!! :(
Wszystko jedno co masz, zawsze lub prawie zawsze jest jakies rozwiazanie.
Ja naprzyklad sobie doradzil by Apple Logic Pro. Wszystko mozna zrobic i to bez dodatkowych urzadzen. Wyjatek nie mozna nagrac np. vocalu potrzebny mikrofon i przedwzmacniacz. Cala reszta super. W samolocie mozna pisac muzyke np. sposobem zapisu nutowego lub MIDI wykozystujac klawiature computera. :roll:

#8 Sisar

Sisar
  • 253 postów
  • SkądKraków

Napisano 19 września 2005 - 09:21

ok. dzieki bede szukal...tylko juz mi galki na wierzch wychodza bo odkad przesiadlem sie na maca to malo sypiam....bo jest z a j e b . . . y ! I dlatego duzo pytam a nie szukam sam....A tak swoja drogą to czym różni się iLive 05 od iLive 04 bo ten pierwszy w SADzie kosztuje kilka stówek a ten drugi "tylko" ok. 100 zł ? PS: A moja konfiguracja jest rozpisana w stopce :) moich postów.

#9 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 września 2005 - 09:49

iLife '04 to starsza wersja iLife '05 oczywiście, czyli programy są w niższych wersjach i mają w związku z tym trochę mniej możliwości.

#10 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 19 września 2005 - 12:08

ok. dzieki bede szukal...tylko juz mi galki na wierzch wychodza bo odkad przesiadlem sie na maca to malo sypiam....bo jest z a j e b . . . y ! I dlatego duzo pytam a nie szukam sam....A tak swoja drogą to czym różni się iLive 05 od iLive 04 bo ten pierwszy w SADzie kosztuje kilka stówek a ten drugi "tylko" ok. 100 zł ?

PS: A moja konfiguracja jest rozpisana w stopce :) moich postów.


Jesli masz juz OS 10.4.2 to oczywiscie iLive 05 !!
Twoj komputer jest zakawalifikowany do wszystkich nowosci Mac-owych.
To fajny model iMac ma wej. i wyj. audio itd.
A wiec najlepsza inwestycja jest po prostu iLive 05 !! Chyba ze w najblizszym czasie planujesz zakup nowego Mac.

#11 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 września 2005 - 12:21

Twoj komputer jest zakawalifikowany do wszystkich nowosci Mac-owych.

Z drobnym zastrzeżeniem, iż choć wymagania iLife '05 jako takiego głoszą "procesor 400 MHz", to wymagania GarageBand żądają megaherców 600 lub więcej - że nie wspomnę o innych makowych nowościach dostępnych w tym pakiecie, jak chociażby Video HD, które wymaga 1 GHz w procesorze.

#12 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 19 września 2005 - 12:38

Twoj komputer jest zakawalifikowany do wszystkich nowosci Mac-owych.

Z drobnym zastrzeżeniem, iż choć wymagania iLife '05 jako takiego głoszą "procesor 400 MHz", to wymagania GarageBand żądają megaherców 600 lub więcej - że nie wspomnę o innych makowych nowościach dostępnych w tym pakiecie, jak chociażby Video HD, które wymaga 1 GHz w procesorze.


No zgadza sie ....Troche ten procesor za slaby :( nie pociagnie virtualnych instrumentow itd.
Hym ...moze jednak jakis soft darmowy do MIDI i w przyszlosci z nowym kompem bedzie iLife '05 a moze i juz iLife '06.

#13 Sisar

Sisar
  • 253 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 października 2005 - 13:54

A czy ktoś próbował praktycznie uruchomić GARAGEBAND na procesorze słabszym niz 600 Mhz ? Normalnie inne wirtualne MIDI instrumenty mi chodzą..czym różnia sie te z GARAGEBAND od innych szerokodostępnych banków brzmień ? W sklepie apple jest iLife 03 z upgradem do 04 za 56 zł brutto, pomyślałem że sobie kupie ale czy na moim macu będzie to działać ? iMAC G3 400mhz 640 Mb RAM

[ Dodano: 2005-10-16, 11:12 ]
Czy w GARAGEBAND można muzykę zapisać w MIDI ? Jakoś mi to nie wychodzi :(




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych