Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Wideo] czy nikt nie zajmuje sie zgrywaniem mpeg2 na dvd video?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 leonGroup

leonGroup
  • 50 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 września 2005 - 17:57

witam, pytam gdyz nie jest latwo, a kazda pomoc by sie przydala... no i nie ma komu kliknac pomogl... pozdrawia leon (z tona plikow czekajacych na nagranie..)

#2 MarekPiekielnik

MarekPiekielnik
  • 59 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 15 września 2005 - 22:26

Zgrywanie MPEG2 > DVD Jeżeli chodzi o proste MPEG2 > DVD, to polecam po prostu nowego Toastera 7. Robi WSZYSTKO sam. Jeżeli masz pliki z tunera SAT (np. Dreambox - pliki .TS), to najpierw trzeba je przekonwertować na czysty MPEG2 za pomocą programu MPEG STREAMCLIP, do którego jeszcze musisz mieć MPEG 2 COMPONENT z APPLE. Potem wszystko wrzucić do Toastera, dodać menuski i czekać aż zakoduje.

#3 leonGroup

leonGroup
  • 50 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 września 2005 - 00:04

u mnie to nie przejdzie... kazdy toster od 6.0 do 7.0.1 wywala sie przy wypalaniu plytek dvd (kazdych)... a pliki mpeg2 zgrywam na karcie dvb-s, model vp-1020 na piecu. czekam na nastepne pomysly ;-)

#4 MarekPiekielnik

MarekPiekielnik
  • 59 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 16 września 2005 - 08:56

Jeżeli Toaster się wywala przy wypalaniu płytek... No to masz problem. Jakiś babol w twoim systemie. Chyba bez reinstalki systemu się nie obejdzie.

#5 tom_mac

tom_mac
  • 734 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 września 2005 - 09:00

Utwórz nowego użyszkodnika....i sprawdź czy tam też toast się wywala

#6 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 września 2005 - 19:59

u mnie to nie przejdzie...
kazdy toster od 6.0 do 7.0.1 wywala sie przy wypalaniu plytek dvd (kazdych)...

A jakiej nagrywarki DVD używasz? Płyty DVD+ czy DVD-? Może to jakieś uszkodzenie napędu?

#7 leonGroup

leonGroup
  • 50 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 września 2005 - 22:55

totalna klapa. nowy uzytkownik nie pomogl. nowa instalacja osx, z czyszczeniem tego co bylo, najpierw 10.3.7 potem tiger i update do 10.4.2 toster 7.0.1 i kicha.... ciagle wywala sie, nawet na simulate... uzywam plytek dvdr- znaczy minus, juz mam chyba pudelka czterech producentow... nawet nie wiem czy moge to jakos reklamowac skoro pod finderem wypala....

#8 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 września 2005 - 06:50

Jeżeli wywala również podczas symulacji, to sprawdź różne prędkości. Jak znam życie, to pewnie wypalasz na prędkości "best", a Toast może po prostu źle rozpoznawać prędkości nośników. I upewnij się, że w formacie płyty masz ustawione DVD, a nie CD lub DVD-DL. No i na koniec sprawdź, czy masz włączony "Buffer underrun prevention".

#9 leonGroup

leonGroup
  • 50 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 września 2005 - 08:00

niestety wszystko zostalo sprawdzone, na szcescie dziala dragon burn no i finder. poddaje sie z mpegami, wypalam dragonami :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych