Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Adium] - Rozwiązanie problemu z usuwaniem kontaktów GG


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 k-kolacz

k-kolacz
  • 26 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 12 sierpnia 2010 - 10:41

Witam wszystkich ;) Przedstawiam skuteczny sposób na znany użytkownikom GG problem z komunikatorem Adium. Jeśli nie możesz usunąć kontaktu GG lub masz problemy z importem, przeczytaj ten wpis.

Najpierw przeczytaj, potem działaj!

Działania w sieci:

  • Wchodzimy na stronę: gg.pl. Logujemy się podając numer użytkownika GG, po przekierowaniu na kolejną stronę podajemy hasło.
  • Zostajemy zalogowani na nasz profil. Po lewej stronie w sidebarze mamy pozycję Kontakty.

    Dołączona grafika

  • Tam znajduje się lista naszych aktualnych kontaktów GG - dokładnie ta sama co w Adium (także wszystkie grupy jakie mamy).

    Dołączona grafika

  • Aby edytować kontakt najeżdżamy na niego i wybieramy ikonę z trybikami.

    Dołączona grafika


    Wyświetla się okno edycji. W jego prawym, dolnym rogu widnieje ikona kosza. Po jej wybraniu kontakt powinien zostać usunięty. (Jeśli nie zniknie z listy, powtórz operację - powinno pomóc. Strona się czasem wiesza).

    Dołączona grafika


    Dołączona grafika


  • Porządkujemy w ten sposób listę kontaktów i wylogowujemy się.

Działania w Adium:

W moim przypadku procedura wyglądała tak:
- odinstalowałem Adium,
- usunąłem wszystkie pozostałości w bibliotekach (przy pomocy Spotlight),
- zrobiłem porządek na serwerze GG (procedura powyżej),
- zainstalowałem Adium,
- lista, która się importowała po dodaniu konta GG, była już poprawna - dokładnie taka jak ta pozostawiona po edycji na stronie gg.pl.

Jak normalnie usuwać kontakty?

U mnie sprawdza się następujący sposób:
- usuwam w Adium,
- wyłączam Adium,
- usuwam w profilu na gg.pl,
- włączam Adium,
- kontaktu nie ma.

Nie gwarantuję, że wszystkim to zadziała, ale mnie i paru osobom sposób ten pomógł. Myślę, że warto sprawdzić, ponieważ szukając odpowiednika Adium, zrozumiałem że ten program jest obecnie niezastąpiony mimo wspomnianej wady z kontaktami.

#2 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 293 postów
  • Skądtowni?

Napisano 12 sierpnia 2010 - 11:46

Działa :) dzięki, w końcu zrobiłem porządek w gadu.

#3 k-kolacz

k-kolacz
  • 26 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 12 sierpnia 2010 - 13:03

Ciesze się ;-)

#4 konole

konole
  • 412 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 sierpnia 2010 - 20:05

To już lepiej iChat + Jabber. Usuwam w iChacie, usuwam w Jabberze, nie ma problemów...

#5 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 13 sierpnia 2010 - 20:58

Najlepiej to iChat/Adium + jabber i bez GG ;-)

#6 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 14 sierpnia 2010 - 15:40

Robiłem podobnie, ale moim celem było pozmienianie numerków na opisy. Korzystając z klienta gg w iPhone musiałem rozmawiać z "numerkami" domyślając się, kto do mnie pisze. Efekt jest generalnie zadowalający, mam na liście kilka numerów, które są i z opisem i bez opisu jako numery - za diabła nie chcą się usunąć. Ale lepsze te kilka niż kilkanaście tajemnych osób w ogóle.

#7 iPeter

iPeter
  • 9 postów
  • SkądWLKP

Napisano 17 sierpnia 2010 - 09:05

Działa :)

#8 Kris66

Kris66
  • 70 postów

Napisano 17 sierpnia 2010 - 19:36

Dzięki !

#9 dawidhipi

dawidhipi
  • 11 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 31 sierpnia 2010 - 20:33

mi niestety nie pomaga.
Mozesz podac sciezke bibliotek, ktore usunac ?
primo
odinstalowalem adium
usunąlem wszystkie niepotrzebne kontakty na ser gg.pl

Niestety po ponownej instalacji znowu mam niechciane kontakty, a na serwerze sa dobre.

#10 luck1985

luck1985
  • 924 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 września 2010 - 09:14

Wlasnie , jak/gdzie odszukac te pliki w systemie z danymi , bo one zostaja po usunieciu adium.

#11 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 04 września 2010 - 16:27

ojojoj, rozumiem że spotlight ci cię zablokował ;) ~/Library/Application Support/Adium 2.0/ ~/Library/Caches/Adium/ ~/Library/Preferences/com.adiumX.adiumX.plist ~/Library/Application Support/Growl/Tickets/Adium.growlTicket ~/Library/Caches/com.adiumX.adiumX/

#12 seniu

seniu
  • 62 postów

Napisano 04 września 2010 - 17:14

a ja troche nie na temat ale ostatnio od nowa stawaialem system i po zainstalowaniu adium nie wyswietlaja mi sie statusy. wiem gdzie jest ta opcja i trzeba to wlaczyc ale wlaczam i pisze ze wlaczone i nic. odinstalowywalem razem z bibiotekami i zmienialem motywy ale nic nie pomoglo. ma ktos jakis pomysl? z gory dzieki

#13 jaracz

jaracz
  • 40 postów
  • SkądZgorzelec

Napisano 17 września 2010 - 14:40

Czy jest w adium opcja zaraz wracam ?

#14 radeg

radeg
  • 470 postów
  • SkądFG/ZS

Napisano 17 września 2010 - 16:11

nieobecny
tak się zwie.

seniu, w opcjach widoku listy
cmd + , ikonka wygląd/szablon listy// dostosuj /kontakty// pokaż/ status..

#15 imbackingame

imbackingame
  • 640 postów

Napisano 24 listopada 2010 - 23:23

Dzieki za pomoc! Bardzo prosty fix :-) Usunąłem kontakty z Adium, zamknąłem program, wszedłem na gg.pl i tam też usunąłem kontakty. ta dam! działa! thx!

#16 kilakela23

kilakela23
  • 26 postów

Napisano 15 lutego 2011 - 13:53

Działa nareszcie dzięki.

#17 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 kwietnia 2011 - 21:41

Czy jest możliwość ustawienia wyświetlania tylko statusu wpisanego przez użytkownika i wyłączenia wyświetlania "Dostępny", "Zaraz wracam" itp?

#18 GIZIU

GIZIU
  • 923 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 kwietnia 2011 - 17:31

Ja mam problem z usunięciem kontaktów. Klikam na ikonę kosza i nic się nie dzieje. To samo pod Safari i pod Firefoxem.

#19 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 12 kwietnia 2011 - 18:48

Ja mam problem z usunięciem kontaktów. Klikam na ikonę kosza i nic się nie dzieje. To samo pod Safari i pod Firefoxem.


U mnie to samo.
Spróbuj na Bootcampie, albo na maszynie z Windowsem zainstalować najnowsze gg i pousuwaj kontakty. Pomogło.
Niestety raz na jakiś czas nie wiem skąd, pojawiają się na liście wcześniej usunięte kontakty.

#20 GIZIU

GIZIU
  • 923 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 kwietnia 2011 - 22:19

Mam GG w pracy (Windows) i pousuwałem ale wciąż się pojawiają.

#21 airacobra

airacobra
  • 155 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 sierpnia 2011 - 17:03

Podany w pierwszym wpisie sposób działa. Ale tylko na jeden kontakt. To znaczy, ze jednym procesem [logowania-wylogowywania-usuwania] można tylko jeden kontakt usunąć. Więcej na raz się nie da... przynajmniej u mnie tak to wygląda.

#22 DrunkenBear

DrunkenBear
  • 174 postów
  • SkądWroclaw, Poland, Poland

Napisano 03 września 2011 - 12:43

U mnie działa ten sposób: 1) Wyłączamy Adium 2) Usuwamy plik ~/Library/Application Support/Adium 2.0/Users/Default/libpurple/blist.xml 3) Wchodzimy na stronę gg.pl i logujemy się na konto gg. Robimy tam porządek na liście kontaktów i się wylogowujemy. 4) Włączamy Adium, które na nowo pobierze sobie już poprawioną listę kontaktów. P.S. To nie jest błąd Adium, tylko libpurple. Szkoda, że nie spieszą się z poprawką tego buga.

#23 Para

Para
  • 193 postów
  • SkądForbidden Planet

Napisano 14 stycznia 2012 - 20:53

Porażka, jak długo będzie ten problem istniał ? Działa mi to na nerwy bo odkąd mam Adium nigdy jeszcze nie udało mi się zapisać nowego kontaktu na swojej liście !!! Mam same numery zamiast nazw

#24 nightking

nightking
  • 18 postów

Napisano 20 lutego 2012 - 23:29

Nareszcie! To już było irytujące. Nowe nightly naprawia (a to działo kiedykolwiek?) usuwanie kontaktów z GG.

#25 Greenek

Greenek
  • 104 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 marca 2012 - 15:30

No i wylądowało w nowym RC! Do ściągnięcia stąd: Adium Beta - 1.5rc5




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych