Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Polaroid-czar zdjęć w stylu retro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 marek_92

marek_92
  • 93 postów
  • SkądKatowice, Poland, Poland

Napisano 26 lipca 2010 - 21:40

hej, chciałem się zapytać, czy poza mniej lub bardziej profesjonalnymi fotografami są na forum jacyś entuzjaści polaroidów. Niedawno stałem się posiadaczem jednego z takich aparatów (model P na wkłady 600). Chciałem uzyskać kilka rad min. co do jak najlepszego przechowywania gotowych zdjęć oraz ogólnych porad od kogoś kto miał z tym więcej do czynienie niż kilka dni :D Zapraszam także innych do podzielenia się swoimi opiniami o tym typie fotografii.

#2 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 26 lipca 2010 - 22:25

Mam Polaroida Supercolor 600 od kilkunastu lat - praktycznie od czasów gdy była to mega nowość (jeśli 92 w nicku oznacza rok urodzenia to jest starszy od Ciebie:) ):). Zdjęcia przechowuj normalnie w albumie i nic im nie będzie. Dobrych zdjęć to raczej tym nie zrobisz - to takie pstrykadełko do zabawy jest. P.S. Retro to aparaty z początku 20 wieku są ;)

#3 DiMoonn

DiMoonn
  • 259 postów
  • SkądMariew, PL

Napisano 26 lipca 2010 - 23:49

A co, wkłady są dostępne? Była jakiś czas temu moda na tak zwaną lomografię - zdjęcia robione prymitywnym aparacikiem LOMO produkcji radzieckiej i zupełnie w przypadkowy sposób, bez zaglądania w wizjer. Polaroidy mają specyficzny urok, wiec pobawić się można, czemu nie? Z drugiej strony, jest plug-in Nik Color Efex Pro, imitujący polaroidy. Przykładowe działanie załączam.

#4 marek_92

marek_92
  • 93 postów
  • SkądKatowice, Poland, Poland

Napisano 27 lipca 2010 - 00:09

Wkłady i owszem, od tego roku na rynek weszła firma Impossible Project (grupa zapaleńców, bodajże z Holandii kupiła starą fabrykę polaroida razem ze sprzętem) aktualnie korzystam z ich wkładu PX600 silver shade. Wiem, że jest kilka filtrów, pluginów a nawet program do przerabiania fotek na te w stylu polaroida ale to jednak nigdy nie to samo co fotka wyjeżdżająca ze szczeliny w aparacie :)

#5 Meo

Meo
  • 409 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 lipca 2010 - 21:04

Kocham lomografię, mam kilka oldschoolowych pstrykaczy. Bez Diany nie wychodzę z domu. Same polaroidy lubię już nieco mniej - ze względu na ogromne ceny filmów. Ale też uwielbiam. ;) Aktualnie jestem bez lustrzanki, bo body Canona mi padło i ciągle sobie lomopstrykam na urlopie. Bawię się ugotowanymi kliszami i już nie mogę się doczekać efektów! :) @owz zdziwiłbyś się, większość lomofot wygląda lepiej od chamsko obrobionych zdjęć w Photoshopie, takie kolorowe lomozdjęcia mają cudowny klimat. I jeszcze ten urok pstrykania z biodra - nigdy nie wiesz, co wyjdzie, ale zawsze będzie fajnie. :D

#6 marek_92

marek_92
  • 93 postów
  • SkądKatowice, Poland, Poland

Napisano 27 lipca 2010 - 21:14

fanem lomo też jestem, ale jak na razie w tej dziedzinie prym wiedzie znajoma ;P może jak uzbieram nieco funduszy to zdobędę jakiegoś fisheya, bo do tego najbardziej mnie ciągnie, no ewentualnie colorsplasha :D wkłady faktycznie są drogie, no ale oczywiście jak na nasze warunki, cena w EU to 20€ więc porównując do innych cen np w Paryżu: na prawdę nie jest tragicznie!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych