Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak zainstalowa Windowsa na Macu?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rocer

Rocer
  • 126 postów
  • SkądTychy

Napisano 22 lipca 2010 - 21:44

Jak go zainstalować na Macu? Powiedzcie jak to zrobić? Skąd go ściągnąć itp. Z góry dzięki :)

#2 nearr

nearr
  • 13 postów

Napisano 22 lipca 2010 - 21:54

bylo X razy, poczytaj o bootcamp.

#3 konole

konole
  • 412 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 lipca 2010 - 22:00

Jak go zainstalować na Macu? Powiedzcie jak to zrobić? Skąd go ściągnąć Gdzie go kupić itp. Z góry dzięki :)

Apple (Polska) - Wsparcie

#4 simcold

simcold
  • 86 postów
  • SkądGłogów, PL

Napisano 23 lipca 2010 - 08:54

Jeżeli chcesz coś wiedziec to napisz do mnie na PM z miłą chęcią pomoge ..

#5 kamikadze22

kamikadze22
  • 177 postów
  • SkądPL,GORLICE

Napisano 23 lipca 2010 - 12:15

Pierwsza sprawa to że na macu instalowanie windy to moim zdaniem wyrzucanie pieniędzy na maca.Najlepiej kupić sobie program paralles za 335 zł i do tego chyba trzeba licencje windy chociaż nie jestem pewien.I wtedy mamy winde na macu.A pytania typu skąd ściągnąć za free i jak zrobić pirackimi kodami nie są na miejscu.

#6 simcold

simcold
  • 86 postów
  • SkądGłogów, PL

Napisano 23 lipca 2010 - 12:25

Pierwsza sprawa to że na macu instalowanie windy to moim zdaniem wyrzucanie pieniędzy na maca.Najlepiej kupić sobie program paralles za 335 zł i do tego chyba trzeba licencje windy chociaż nie jestem pewien.I wtedy mamy winde na macu.A pytania typu skąd ściągnąć za free i jak zrobić pirackimi kodami nie są na miejscu.

Tak program do virtualnej maszyny płatny + musisz kupić windowsa... czyli lepiej zainstalowac na drugiej partycji winde wyjdzie taniej

#7 daro16

daro16
  • 169 postów
  • SkądGdynia, PL

Napisano 23 lipca 2010 - 12:26

YouTube - How to install Windows XP on a MacBook or imac Bootcamp Part Two
PS. Wczoraj czytałem że twoi rodzice wezmą kredyt na imaca a ty już go masz?

#8 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 23 lipca 2010 - 21:06

Bardziej bym się zastanawiał po co. Jeśli już chcesz to pamiętaj, że legalny będzie tylko Windows w wersji BOX lub EDU.

#9 konole

konole
  • 412 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 lipca 2010 - 21:34

Tak, jak myślałem. Nie warto pomagać dzieciakom, bo od razu zaczynają piracić. Odnoszę wrażenie, że jedynymi programami na twoim Macu, będzie podstawowy zestaw, bo na resztę nie wydasz kasy, bo po prostu jej nie masz. I zacznie się cracking. A kij ci w oko, z twoją wiedzą dużo nie osiągniesz, bo ciężko jest cokolwiek zdobyć pirackiego na Maca. Chyba, że wiesz, gdzie szukać.

#10 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 23 lipca 2010 - 21:36

Tak, jak myślałem. Nie warto pomagać dzieciakom, bo od razu zaczynają piracić. Odnoszę wrażenie, że jedynymi programami na twoim Macu, będzie podstawowy zestaw, bo na resztę nie wydasz kasy, bo po prostu jej nie masz. I zacznie się cracking. A kij ci w oko, z twoją wiedzą dużo nie osiągniesz, bo ciężko jest cokolwiek zdobyć pirackiego na Maca. Chyba, że wiesz, gdzie szukać.


zapewniam cię że nie jest to problem i to dla niego nie będzie argument żeby nie piracić
skończmy już ten wątek

#11 tbgkol

tbgkol
  • 293 postów

Napisano 24 lipca 2010 - 07:35

Oj co się denerwujecie... Nie wasi rodzice stracili pieniądze na 12-latka. Przynajmniej będzie mieć ozdobę na biurku.;p (to do tego, że instaluje Windowsa, który pewnie wejdzie na I-sze miejsce, bo przecież cs non-steam, gta, gg...) A to, że piraci to nie jest do pochwały, jednak nie ma co się deberwować, gdyż osoby młodsze tak mają, że nie rozumią pojęcia własności intelektualnej(szkoda, że 70%, później z tego nie wyrasta i dalej tego nie potrafi zrozumieć).;p

#12 Meo

Meo
  • 409 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 lipca 2010 - 09:01

Jak nie umiesz znaleźć informacji na ten temat.. daruj sobie Maka, chłopcze. To podstawowy polski/podstawowy angielski wklepany w Google. Będziesz wracał na forum dosłownie codziennie z idiotycznymi pytaniami. Jestem zdania, że pytania z nazwą "Instalacja Windowsa na Macu" i "JB 3GS"w temacie powinny być kasowane z automatu. O tym jest dosłownie co drugi wątek, to już nie jest nawet śmieszne.. Ciekawe jak spiraci, jak wszystkie tutki są w jęz. ang, a on nawet nie wpadnie na to, by googlnąć swój problem w jęz. angielskim... A mówiliśmy, że nie przyda ci się Mac, jeśli nie masz specyficznych zainteresowań/nie umiesz szukać. Są odpowiedniki programów i gier, ale trzeba znać angielski, nie?

#13 Meo

Meo
  • 409 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 lipca 2010 - 09:52

@up Wypraszam sobie, wszystko, co jest na moim dysku, zostało zakupione. No, poza Incepcją, na której byłam w kinie i chciałam ją obejrzeć jeszcze raz w domu (tak, aktualnie jestem poza Polską i tu premiery są premierami, a nie jakimś szajsem 3 tyg. po ;)). Nie wszyscy są tacy. Takim ludziom aż szkoda pomagać, bo jak wszyscy doradzali mu PC, ten ubzdurał sobie Maca. I on nie pisze o instalacji Windowsa *i* zachowaniu OS X, więc na 99% chce wywalić Snowa i zainstalować Windozę. Nie chciał posłuchać ludzi mu doradzających i teraz odstawia jakąś szopkę na forum. A najgorsze jest to, że nawet nie raczy powiedzieć, o co mu chodzi. Po prostu zadaje głupie pytanie i milczy. No, potem jeszcze zakłada kolejne wątki.

#14 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 24 lipca 2010 - 09:58

Wypraszam sobie, wszystko, co jest na moim dysku, zostało zakupione

dupa nie wszystko, 100% że znajdę coś i u wszystkich innych?

No, poza Incepcją, na której byłam w kinie i chciałam ją obejrzeć jeszcze raz w domu

Hehe, no widzisz i o to chodzi.

Czyli generalnie coś na zasadzie "nie jestem złodziejem, samochodu nigdy nie ukradłem, no może batona w sklepie tylko, ale nie jestem złodziejem bo baton sie nie liczy".

Takim ludziom aż szkoda pomagać, bo jak wszyscy doradzali mu PC


Oj teraz już wiem komu nigdy na pewno nie pomogę, Tobie właśnie.

#15 Meo

Meo
  • 409 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 lipca 2010 - 10:06

Hej, ale ja w przeciwieństwie do innych chodzę na premiery kinowe, a potem kupuję te filmy, kiedy tylko są ich premiery w sklepach. Co innego ściągnąć i obejrzeć (a potem usunąć) na komputerze po wydaniu 30 pln za bilet i 90 za krążek, a co innego bezczelnie zassać film na dysk i wypalać go na płyty znajomym. Jeśli zapłaciło się za coś, to ściąganie tego z internetu traktowane jest jako robienie sobie kopii zapasowej, ostatnio o tym czytałam. To to samo, jakbyś zrzucił kupiony przez siebie film na dysk. To chyba logiczne, że nie będę codziennie chodzić do kina, kiedy już w nim na danym seansie byłam. Nie sądzisz? Dobrze zarabiam, doceniam pracę programistów i grafików, dlatego kupuję wszystkie aplikacje i gry, których używam. Tyle w tym temacie, nie muszę się tłumaczyć, bo tłumaczą się tylko winni.

#16 mpConroe

mpConroe
  • 288 postów
  • SkądWrocław

Napisano 24 lipca 2010 - 17:13

Jeśli chodzi o Parallels, to można go ściągnąć za darmo :lol: ... Ale ci.... ja nic nie wiem ;) . Ale Vistę, Steam+CS (bo tylko o to mi chodzi) mam legalne :D . Wcześniej miałem CrossOver, wersję darmową (był taki dzień w roku, kiedy udostępnili go za darmo, serwery ledwo zipały, ale udało się), ale po aktualce na Snow Leoparda, zapomniałem skopiować ten program, a w nowej wersji zmienili system kluczy i mój darmowy serial jest gówno wart :( . Ale niedługo będzie nowy Mac, na którym pójdzie macowy CS:Source więc skończy się ten "nikczemny proceder". Mam nadzieję, że starczy na pakiet z Photoshopem CS5 EDU (1600 zł :(, ale może znajdę taniej).

#17 tbgkol

tbgkol
  • 293 postów

Napisano 24 lipca 2010 - 17:22

@Meo, póki co jesteś złodziejem.;p Jak kupisz, to przestaniesz dopiero nim być, i żadna forma kradzieży nie może być usprawiedliwiona wg prawa, nawet taka, że byłeś głodny więc ukradłeś chleb.;p

#18 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 24 lipca 2010 - 23:16

dupa nie wszystko, 100% że znajdę coś i u wszystkich innych?


Na pewno są tu tacy co używają wolnego i otwartego oprogramowania.

@Meo, póki co jesteś złodziejem.;p Jak kupisz, to przestaniesz dopiero nim być, i żadna forma kradzieży nie może być usprawiedliwiona wg prawa, nawet taka, że byłeś głodny więc ukradłeś chleb.;p


Nie jest złodziejem, bo korzysta z dozwolonego użytku osobistego.

#19 maxijazz

maxijazz
  • 303 postów

Napisano 25 lipca 2010 - 06:10

dupa nie wszystko, 100% że znajdę coś i u wszystkich innych?


A zalozymy sie?

#20 tbgkol

tbgkol
  • 293 postów

Napisano 25 lipca 2010 - 08:14

Nie jest złodziejem, bo korzysta z dozwolonego użytku osobistego.


Rozwiń myśl.;p

#21 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 25 lipca 2010 - 08:43

Nieco z ustawie o prawie autorskim: Zgodnie z art. 23 ust. 1 prawa autorskiego dopuszczalne jest nieodpłatne korzystanie bez zezwolenia twórcy z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego, z wyjątkiem wykorzystania cudzego utworu architektonicznego i architektoniczno-urbanistycznego do stworzenia własnego utworu oraz korzystania z elektronicznych baz danych spełniających cechy utworu, chyba że dotyczy to własnego użytku naukowego niezwiązanego z celem zarobkowym. Artykuł 23 nie ma natomiast zastosowania wobec programów komputerowych, co oznacza, że korzystanie z programów chronionych prawem autorskim bez posiadania na nie licencji, nawet tylko do użytku osobistego, jest karalne. Ograniczenia co do dozwolonego użytku osobistego ustanawia art. 35 prawa autorskiego, który mówi, iż dozwolony użytek nie może naruszać normalnego korzystania z utworu lub godzić w słuszne interesy twórcy. Przykładowo naruszeniem zasad korzystania z utworu do użytku osobistego będzie wykonanie bardzo dużej ilości kopii jakiegoś utworu w celu np. jego rozpowszechniania a normalne użytkowanie to np. oglądnięcie filmu po raz kolejny.. i kolejny. i kolejny.. "jeśli w tym wypadku manię można by było nazwać normalnością;))

#22 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 25 lipca 2010 - 12:11

Jasne możemy się zakładać, cokolwiek, nie mówię o sofcie tylko.

#23 nioonia_06

nioonia_06
  • 13 postów

Napisano 30 lipca 2010 - 12:45

ja jestem nowym uzytkownikiem maca i z tego co slyszalam to glupota jest na macu instalowac winde.. nie po to sie kupuje maca zeby go tyfusic windowsem. caly urok maca ze nie ma windy :) tak mi sie osobiscie wydaje :)

#24 dirk.diggler

dirk.diggler
  • 2 464 postów

Napisano 03 sierpnia 2010 - 22:51

Bzdura. Windows sie czasami przydaje gdy przykladowo czlowiek chce pograc w jakas gre ktorej nie ma na maku lub jest ale lekko mowiac "do tyłka" :)

#25 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 04 sierpnia 2010 - 01:18

Windows sie czasami przydaje gdy przykladowo czlowiek chce pograc w jakas gre ktorej nie ma na maku lub jest ale lekko mowiac "do tyłka" :)

Do grania są konsole ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych