Skocz do zawarto艣ci

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj si臋 aby uzyska膰 pe艂ny dost臋p do forum.

Zdj臋cie
- - - - -

MacBook pro 13'' wymiana pasty termoprzewodz膮cej


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mikato

Mikato
  • 160 post贸w

Napisano 16 lipca 2010 - 20:08

Witam, szukam ju偶 od nie wiadomo odk膮d po sieci jak by tu sch艂odzi膰 swojego lapka. Szukanie wychodzi mi z mniejszym lub wi臋kszym skutkiem :P Dzisiaj znalaz艂em ciekawy artyku艂 w jednej z zachodnich stron o tym, jak firma Apple 藕le nak艂ada past臋 termo przewodz膮c膮 w procesie produkcji na uk艂ady CPU i GPU co wi膮偶e si臋 z nadmiernym wydzielaniem ciep艂a. Postanowi艂em u siebie sprawdzi膰 ten fakt. Okaza艂o si臋, 偶e faktycznie jest tej pasty cholernie du偶o do tego stopnia, 偶e wylew si臋 ona na boki a do tego okaza艂o si臋, 偶e jest skrusza艂a. Postanowi艂em wymieni膰 j膮 na jak膮艣 swoj膮, kt贸ra pozosta艂a mi po starym pececie :P Na tamtej stronie u偶yto past臋 Arctic Cooling bodaj偶e, kt贸ra ma 99,9% srebra i podobno uda艂o im si臋 obni偶y膰 temp. o jakie艣 15 stopni celcjusza. Mnie si臋 niestety nie uda艂o do tego stopnia obni偶y膰 :( ale uda艂o mi si臋 spowodowa膰, 偶e bezw艂adno艣膰 temp. laptopa zmniejszy艂a si臋 to znaczy szybciej reaguje na zmiany temp. wiatrak :) co za tym idzie, 偶e szybko si臋 nagrzewa, ale te偶 szybciej si臋 studzi (mowa oczywi艣cie o procku i grafice). Poni偶ej zamieszczam fotki z rozebranego MacBooka. Mo偶e si臋 ta informacja komu艣 przyda, mo偶e nie :P mia艂em natchnienie napisania czego艣 na tym forum podczas czekania na kod aktywacyjny do CoolBooka. Pozdrawiam. :)

#2 mikemaj

mikemaj
  • 769 post贸w
  • Sk膮dWarsaw, Poland, Poland

Napisano 22 lipca 2010 - 00:01

Kiedy艣 chyba stare Macbooki pro te偶 si臋 strasznie grza艂y z tego powodu.

#3 paparazzi

paparazzi
  • 1聽006 post贸w

Napisano 16 sierpnia 2011 - 21:03

ja jestem w艂a艣nie po wymianie pasty w MBP 13" 2009 temperatura jest chyba taka sama jak by艂a, przed wymian膮 a偶 tak bardzo nie kontrolowa艂em jej, ale na pewno obudowa jest ch艂odniejsza. Wcze艣niej by艂a ciep艂a na ca艂o艣ci, teraz tylko przy gnie藕dzie 艂adowania i klawisza F5 Dosta艂em te偶 informacj臋 偶e ta pasta dopiero po 2 dniach obni偶a temperatur臋. Kto艣 jeszcze wymienia艂? czemu tak wa偶ny w膮tek jest pusty :P

#4 cobytuwpisa膰-945fbb9a76

cobytuwpisa膰-945fbb9a76
  • 454 post贸w

Napisano 16 sierpnia 2011 - 23:09

Kiedy艣 chyba stare Macbooki pro te偶 si臋 strasznie grza艂y z tego powodu.


coreduo to by艂a masakra, p贸藕niej ju偶 core2duo dzia艂a艂y znacznie ch艂odniej :-)

---------- Wpis dodano o 00:09 ---------- Poprzedni wpis dodano o 00:07 ----------

...czemu tak wa偶ny w膮tek jest pusty :P


s艂abe lato to komputery si臋 nawet grza膰 nie chc膮 :-(
a tak na powa偶nie to dla mnie wymiana pasty przewodz膮cej w dwuletnim komputerze
to jaki艣 偶art...

#5 zirk

zirk
  • 598 post贸w

Napisano 17 sierpnia 2011 - 09:01

a tak na powa偶nie to dla mnie wymiana pasty przewodz膮cej w dwuletnim komputerze
to jaki艣 偶art...

By艣 si臋 zdziwi艂 jak ta pasta mo偶e wygl膮da膰 po dw贸ch latach. ;)
Na pewno nie zaszkodzi wymieni膰.

#6 paparazzi

paparazzi
  • 1聽006 post贸w

Napisano 17 sierpnia 2011 - 09:02

U mnie puki co zaszkodzi艂o ;(

#7 zirk

zirk
  • 598 post贸w

Napisano 17 sierpnia 2011 - 09:24

P贸ki. ;) To znaczy? Co si臋 sta艂o?

#8 paparazzi

paparazzi
  • 1聽006 post贸w

Napisano 17 sierpnia 2011 - 09:25

patrz post #3

#9 igiel

igiel
  • 1聽141 post贸w
  • Sk膮dLondon, UK

Napisano 17 sierpnia 2011 - 09:35

Po zdj臋ciach z 1 postu wida膰, 偶e co艣 jest spaprane, pasta powinna by膰 r贸wnomiernie na ca艂ej powierzchni rdzenia procesora/grafiki, tutaj to wygl膮da jak by "sikn臋li" na jedno miejsce du偶o pasty i przydusili radiatorem (du偶o ludzi robi艂o kiedy艣 ten b艂膮d nak艂adaj膮c nak艂adaj膮c j膮)... Teoretycznie pasta ma du偶膮, 偶ywotno艣膰 jak jest dobrze na艂o偶ona, przy Applowym rozwi膮zaniu ci臋偶ko powiedzie膰-ciekawi mnie w艂a艣nie czy wyczyszczenie starej i na艂o偶enie nowej-jakiej艣 markowej du偶o daje. PS Ze zdj臋膰 wnioskuj臋, 偶e trzeba ca艂膮 p艂yt臋 g艂贸wn膮 wyci膮gn膮膰 z macbooka 偶eby t膮 past臋 wymieni膰 ?

#10 paparazzi

paparazzi
  • 1聽006 post贸w

Napisano 17 sierpnia 2011 - 09:36

tak trzeba p艂yt臋 wyci膮gn膮膰. na zdj臋ciach zapewne stara pasta na艂o偶ona przez apple- te偶 tak bylo u mnie i by艂a ona przyschni臋ta.

#11 zirk

zirk
  • 598 post贸w

Napisano 17 sierpnia 2011 - 10:14

patrz post #3


Czytam i nie widz臋 w tym po艣cie jaki masz problem.

#12 paparazzi

paparazzi
  • 1聽006 post贸w

Napisano 17 sierpnia 2011 - 10:57

偶e wymieni艂em i nic to nie da艂o... tylko 1 艣r贸bka niepotrzebnie mi zosta艂a w r臋ce :)

#13 zirk

zirk
  • 598 post贸w

Napisano 17 sierpnia 2011 - 11:02

Czyli, 偶e jednak nie zaszkodzi艂o. ;) Mo偶e pasta na Twoim procu nie by艂a w z艂ym stanie, efekt贸w nie wiadomo jakich nie masz si臋 co spodziewa膰, ale przynajmniej masz 艣wiadomo艣膰, 偶e pasta jest nowa. Zazwyczaj te pasty od producent贸w s膮 kiepskiej jako艣ci, wi臋c warto raz na jaki艣 czas wymie膰. Jak ju偶 pisa艂em - na pewno nie zaszkodzi (je艣li jest to dobrze zrobione). Ja jakie艣 2 miesi膮ce temu wymieni艂em past臋 w PS3. Masakra jak ta stara wygl膮da艂a, pomarszczona emalia. Konsola natychmiast przesta艂a wy膰.

#14 koyoot

koyoot
  • 2聽235 post贸w
  • Sk膮dKo艂o, PL

Napisano 17 sierpnia 2011 - 11:15

Wymiana pasty wiaze sie z utrata gwarancji? Pytam bo nie wiem, a jak zobaczylem zdjecia to dostalem szewskiej pasji. Widac ze to jest robione "aby szybciej". Przyczyna problemow z chlodzeniem jest wlasnie zle nalozona pasta. Tak sp*******go ukladu chlodzenia nigdy nie widzialem w seryjnym komputerze.

#15 igiel

igiel
  • 1聽141 post贸w
  • Sk膮dLondon, UK

Napisano 17 sierpnia 2011 - 12:02

Wymiana pasty wiaze sie z utrata gwarancji? Pytam bo nie wiem, a jak zobaczylem zdjecia to dostalem szewskiej pasji. Widac ze to jest robione "aby szybciej". Przyczyna problemow z chlodzeniem jest wlasnie zle nalozona pasta. Tak sp*******go ukladu chlodzenia nigdy nie widzialem w seryjnym komputerze.


Dok艂adnie jestem tego samego zdania.. Ja my艣l臋 偶e tracisz gwarancj臋 bo rozbierasz "p贸艂 komputera", ale to moje zdanie i niech si臋 wypowie kto艣 kto to ogarnia dobrze

#16 koyoot

koyoot
  • 2聽235 post贸w
  • Sk膮dKo艂o, PL

Napisano 17 sierpnia 2011 - 12:17

Sa ludzie na forach ktorzy twierdza ze wymiana pasty MOZE a nie musi powodowac utrate gwarancji. Dlatego chcialem sie upewnic. Szukam wlasnie najlepszej mozliwej pasty w sklepach i nie wiem co wybrac. Jakos zadna sie nie wybija ponad przecietnosc.

#17 igiel

igiel
  • 1聽141 post贸w
  • Sk膮dLondon, UK

Napisano 17 sierpnia 2011 - 12:43

Sa ludzie na forach ktorzy twierdza ze wymiana pasty MOZE a nie musi powodowac utrate gwarancji. Dlatego chcialem sie upewnic. Szukam wlasnie najlepszej mozliwej pasty w sklepach i nie wiem co wybrac. Jakos zadna sie nie wybija ponad przecietnosc.


Ja u偶ywa艂em CoolerMaster taki jak tu:
Pasta termoprzewodz膮ca Cooler Master HTK-002-U1-GP :: Cooler-Master.pl
U偶ywa艂em jej w wielu komputerach(g艂贸wnie stacjonarnych) i naprawd臋 polecam
2 rzecz to je艣li akurat Cooler mastera nie mam pod r臋k膮 to kupuj臋 innych znanych firm tylko uwaga- nie kupuj臋 past kt贸re przewodz膮 pr膮d (a s膮 takie) bo wystarczy chwila nieuwagi i kaplica ze sprz臋tem...




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych