Skocz do zawarto艣ci

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj si臋 aby uzyska膰 pe艂ny dost臋p do forum.

Zdj臋cie
- - - - -

Wasze opinie o "Think Different"


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Moriquendi

Moriquendi
  • 233 post贸w
  • Sk膮dZamo艣膰

Napisano 09 lipca 2010 - 16:09

Co my艣licie o s艂awnej reklamie Apple'a - Think Different.
M贸wi臋 tu o tej starej - tej pere艂ce (Bo reklam z tym sloganem by艂o wiele)

Tutaj filmik:
YouTube - Think Different

A tutaj tekst (+ moje t艂umaczenie)


"Here鈥檚 to the crazy ones. The misfits. The rebels. The troublemakers. The round pegs in the square holes.

The ones who see things differently. They鈥檙e not fond of rules. And they have no respect for the status quo. You can praise them, disagree with them, quote them, disbelieve them, glorify or vilify them.

About the only thing you can鈥檛 do is ignore them. Because they change things. They invent. They imagine. They heal. They explore. They create. They inspire. They push the human race forward.

Maybe they have to be crazy.

How else can you stare at an empty canvas and see a work of art? Or sit in silence and hear a song that鈥檚 never been written? Or gaze at a red planet and see a laboratory on wheels?

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do."
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Oto ludzie szaleni. Niedopasowani. Buntownicy. Tw贸rcy k艂opot贸w. Okr膮g艂e ko艂ki w kwadratowych dziurach.

Ci, kt贸rzy widz膮 rzeczy inaczej. Nie lubi膮 zasad. I nie maj膮 respektu dla obecnego stanu rzeczy. Mo偶esz ich chwali膰, nie zgadza膰 si臋 z nimi, cytowa膰 ich, nie wierzy膰 im, wychwala膰, albo oczernia膰 ich.

Jedyn膮 rzecz膮, kt贸rej nie mo偶esz zrobi膰 to ignorowa膰 ich. Poniewa偶 oni zmieniaj膮 rzeczy. Wynajduj膮. Wymy艣laj膮. Lecz膮. Odkrywaj膮. Tworz膮. Inspiruj膮. Pchaj膮 ras臋 ludzk膮 do przodu.

Mo偶e oni musz膮 by膰 szaleni.

Jak inaczej m贸g艂by艣 wpatrywa膰 si臋 w puste p艂贸tno i widzie膰 dzie艂o sztuki? Albo siedzie膰 w ciszy i s艂ysze膰 piosenk臋, kt贸ra nigdy nie zosta艂a napisana? Albo spogl膮da膰 na czerwon膮 planet臋 i widzie膰 'laboratorium na ko艂ach'?

Podczas gdy niekt贸rzy widz膮 ich jako szalonych, my widzimy geniuszy. Poniewa偶 ludzie kt贸rzy s膮 wystarczaj膮co szaleni aby my艣le膰, 偶e s膮 w stanie zmieni膰 艣wiat, s膮 tymi, kt贸rzy to robi膮.


Co my艣licie o Apple? Wybieracie ich sprz臋t kieruj膮c si臋 tylko t膮 techniczn膮 stron膮, czy mo偶e macie jaki艣 sentymentalne podej艣cie do tej firmy.
Apple opanowa艂o marketing do perfekcji i w jakim艣 stopniu na pewno manipuluje (albo 艂adniej - dzia艂a na moje zmys艂y), ale w sumie nie opieram si臋 temu. Apple staje si臋 jakby znacznikiem jako艣ci.

#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23聽916 post贸w
  • P艂e膰:
  • Sk膮dPozna艅

Napisano 09 lipca 2010 - 16:12

Nie masz wi臋kszych zmartwie艅?

#3 arturcisz

arturcisz
  • 10聽155 post贸w
  • Sk膮dSzczecin

Napisano 09 lipca 2010 - 16:19

genialna reklama wizerunkowa, wz贸r do na艣ladowania. Ca艂y dzia艂 marketingu maj膮 perfekcyjny.

#4 macieks72

macieks72

  • 9聽873 post贸w

Napisano 09 lipca 2010 - 16:21

Nie znam si臋 na marketingu, reklamie itp. Dla mnie te reklamy s膮 debilne, zreszt膮 jak wszystkie. Tyle.

#5 bar-trek

bar-trek
  • 6聽159 post贸w

Napisano 09 lipca 2010 - 16:48

Nie znam si臋 na marketingu, reklamie itp. Dla mnie te reklamy s膮 debilne, zreszt膮 jak wszystkie. Tyle.


a co w niej/nich debilnego ;) ?

#6 macieks72

macieks72

  • 9聽873 post贸w

Napisano 09 lipca 2010 - 16:51

wszystko, reklamy s膮 debilne i tyle. A co w nich fajnego mog臋 zapyta膰. Dla mnie s膮 debilne i tyle.

#7 janhalb

janhalb
  • 936 post贸w

Napisano 09 lipca 2010 - 16:52

A na mnie reklama jako艣 ma艂o dzia艂a. Tzn. ta reklama mi si臋 bardzo podoba艂a - ale kiedy j膮 ogl膮da艂em, nawet mi przez my艣l nie przesz艂o, 偶eby kupi膰 Maca. Dopiero duu偶o p贸藕niej, jak ju偶 mnie zacz膮艂 szlag trafia膰 z Windowsami, a u znajomego zobaczy艂em jak chodzi OS X - zdecydowa艂em si臋, 偶e mi si臋 to podoba...

#8 arturcisz

arturcisz
  • 10聽155 post贸w
  • Sk膮dSzczecin

Napisano 09 lipca 2010 - 16:56

to na jakiej podstawie kupujesz produkty, dowiadujesz si臋 o ich istnieniu?? bez reklamy dzisiejszy 艣wiat konsumpcyjny nie istnieje, owszem s膮 i debilne reklamy, nie wa偶ne jak nie wa偶ne co byleby gadali :) uwa偶am, 偶e marketing Apple jest na bardzo wysokim poziomie.

---------- Wpis dodano o 17:56 ---------- Poprzedni wpis dodano o 17:55 ----------

A na mnie reklama jako艣 ma艂o dzia艂a. Tzn. ta reklama mi si臋 bardzo podoba艂a - ale kiedy j膮 ogl膮da艂em, nawet mi przez my艣l nie przesz艂o, 偶eby kupi膰 Maca. Dopiero duu偶o p贸藕niej, jak ju偶 mnie zacz膮艂 szlag trafia膰 z Windowsami, a u znajomego zobaczy艂em jak chodzi OS X - zdecydowa艂em si臋, 偶e mi si臋 to podoba...


wg mnie ta reklama wcale nie ma nak艂oni膰, Ci臋 do zakupu Maca, przecie偶 nic w niej nie ma o Mac.

#9 Moriquendi

Moriquendi
  • 233 post贸w
  • Sk膮dZamo艣膰

Napisano 09 lipca 2010 - 17:08

Ja my艣l臋, 偶e sama nazwa ju偶 wskazuje, 偶e ta kampania ma bardziej ukszta艂towa膰 wizerunek firmy - Think Different! Jeste艣my inni, robimy co艣 rewolucyjnego ! , a nie nak艂oni膰 do zakup贸w

#10 arturcisz

arturcisz
  • 10聽155 post贸w
  • Sk膮dSzczecin

Napisano 09 lipca 2010 - 17:23

Ja my艣l臋, 偶e sama nazwa ju偶 wskazuje, 偶e ta kampania ma bardziej ukszta艂towa膰 wizerunek firmy - Think Different! Jeste艣my inni, robimy co艣 rewolucyjnego ! , a nie nak艂oni膰 do zakup贸w

w 100% masz racj臋, uwa偶am, 偶e im si臋 to uda艂o :)

#11 shadowsky

shadowsky
  • 299 post贸w
  • Sk膮dPleszew

Napisano 09 lipca 2010 - 17:27

Jak to nie ma w niej nic o Mac i nak艂onieniu do zakup贸w? na ko艅cu jest popularne logo Apple na czarnym tle -taki zabieg w tym przypadku jest wystarczaj膮cy! Ta reklama mia艂a tak na ludzi zadzia艂a膰 偶eby wydawa艂o im si臋, 偶e jak b臋d膮 posiada膰 produkt Apple to b臋d膮 wyj膮tkowi, jedyni w swoim rodzaju, najlepsi! tak jak te przedstawione indywidualno艣ci- postacie historyczne. Mo偶na odnie艣膰 wra偶enie, 偶e wi臋kszo艣膰 posiadaczy komputer贸w Apple w Polsce to s膮 w艂a艣nie do艣膰 barwne osoby, 偶e tak powiem nie patrz膮ce na innych, chc膮ce si臋 odr贸偶ni膰. W USA i innych bogatych krajach to si臋 ju偶 do艣膰 znacznie zatar艂o, u nas ta reklama mog艂aby wci膮偶 funkcjonowa膰 ;] zreszt膮 w USA te偶 ale to ju偶 by by艂o troch臋 w艂a艣nie debilne xD Poza tym jak wspomnieli艣cie wi臋kszo艣膰 reklam jest debilnych ale np. w艂a艣nie ta jest fajna. Bardzo ci臋偶ko jest nie zrobi膰 debilnej reklamy w tym przypadku im si臋 uda艂o.

#12 Moriquendi

Moriquendi
  • 233 post贸w
  • Sk膮dZamo艣膰

Napisano 10 lipca 2010 - 00:02

Nie rozumiem, czemu niekt贸rzy uwa偶aj膮 t膮 reklam臋 za "debiln膮". Lepsza ni偶 99% reklam w naszej telewizji ;)

#13 macieks72

macieks72

  • 9聽873 post贸w

Napisano 10 lipca 2010 - 00:11

Hmm, ogl膮dacie reklamy? Bo ja prze艂膮czam jak widz臋 jak膮kolwiek w TV, w internecie blokuje, nie ogl膮dam i tyle, bo nie ma tam nic ciekawego. Mo偶e jeste艣cie z bran偶y 偶e wam si臋 podobaj膮, nie wiem, dla mnie to dziwne. Ja w reklamach nie widz臋 kompletnie nic wartego ogl膮dania. Dla mnie ciekawszym widokiem jest pies robi膮cy kup臋 na trawniku.

#14 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23聽916 post贸w
  • P艂e膰:
  • Sk膮dPozna艅

Napisano 10 lipca 2010 - 00:14

Ja nie mam TV, dlatego jak jestem u Ukochanej, zwykle 偶ycz臋 sobie poogl膮da膰 kilka reklam, 偶eby rozumie膰 m艂odzie偶owe dowcipy na demotywatory.pl, komixxy.pl i reszcie stron grupy ITI (vide: tekst 'za sa艂at膮', kiedy艣 kompletnie nic mi nie m贸wi膮cy).

#15 macieks72

macieks72

  • 9聽873 post贸w

Napisano 10 lipca 2010 - 00:32

Jak masz potrzeb臋 偶eby rozumie膰 te dowcipy to sobie ogl膮daj ;) Swoj膮 drog膮 dziwne dla mnie i nie poj臋te zjawisko, ogl膮danie reklam jakby to by艂 jaki艣 dobry film, nigdy tego nie poj膮艂em i nie pojm臋, cytowanie tekst贸w typu "wc picker uuuuffff", nigdy nie zajarzy艂em co w tym jest fajnego. A demotywatory.pl, komixxy.pl i tekst 'za sa艂at膮', kompletnie nie wiem o co chodzi. Brzmi to dla mnie tak samo tajemniczo jak pudelek.pl i inne debilne strony.

#16 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23聽916 post贸w
  • P艂e膰:
  • Sk膮dPozna艅

Napisano 10 lipca 2010 - 00:43

Ale jak ju偶 jest tak nudno, 偶e przeczyta艂em ca艂y Internet, a kolejny refresh dopiero za 15 minut, wchodz臋 i ogl膮dam ;-)

#17 macieks72

macieks72

  • 9聽873 post贸w

Napisano 10 lipca 2010 - 00:55

Nie wiem co piszesz, ale to nic ;) O albo kultowe reklamy plusa, dla mnie to dw贸ch debili, kompletny bezsens, a niekt贸rzy boki z tego zrywali :D

#18 Moriquendi

Moriquendi
  • 233 post贸w
  • Sk膮dZamo艣膰

Napisano 10 lipca 2010 - 09:04

Ogl膮danie reklam w TV jest faktycznie dziwne :P Chocia偶 jak przerywaj膮 film w po艂owie na 3 minuty reklam to czasami nie ma jak odej艣膰 i chc膮c czy nie chc膮c si臋 ogl膮da. Ale takie reklamy jak Think Different Apple'a, albo seria reklam Intel'a, to w艂膮czam sobie YouTube i ogl膮dam po kolei ;) Mo偶na to traktowa膰 jako nauk臋 marketingu :D

#19 bar-trek

bar-trek
  • 6聽159 post贸w

Napisano 10 lipca 2010 - 09:41

Jak masz potrzeb臋 偶eby rozumie膰 te dowcipy to sobie ogl膮daj ;) Swoj膮 drog膮 dziwne dla mnie i nie poj臋te zjawisko, ogl膮danie reklam jakby to by艂 jaki艣 dobry film, nigdy tego nie poj膮艂em i nie pojm臋, cytowanie tekst贸w typu "wc picker uuuuffff", nigdy nie zajarzy艂em co w tym jest fajnego.

A demotywatory.pl, komixxy.pl i tekst 'za sa艂at膮', kompletnie nie wiem o co chodzi. Brzmi to dla mnie tak samo tajemniczo jak pudelek.pl i inne debilne strony.


A co sadzisz o facebooku?

#20 macieks72

macieks72

  • 9聽873 post贸w

Napisano 10 lipca 2010 - 10:46

Facebook to inna bajka, aczkolwiek nie korzystam, raz na tydzie艅/miesi膮c sprawdz臋 konto i tyle.

#21 bar-trek

bar-trek
  • 6聽159 post贸w

Napisano 10 lipca 2010 - 15:30

Facebook to inna bajka, aczkolwiek nie korzystam, raz na tydzie艅/miesi膮c sprawdz臋 konto i tyle.


Eh... Myslalem, ze chociaz w tej kwesti bedziemy zgodni ;)




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 1

0 u偶ytkownik贸w, 1 go艣ci, 0 anonimowych