Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wasze opinie o "Think Different"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Moriquendi

Moriquendi
  • 233 postów
  • SkądZamość

Napisano 09 lipca 2010 - 16:09

Co myślicie o sławnej reklamie Apple'a - Think Different.
Mówię tu o tej starej - tej perełce (Bo reklam z tym sloganem było wiele)

Tutaj filmik:
YouTube - Think Different

A tutaj tekst (+ moje tłumaczenie)


"Here’s to the crazy ones. The misfits. The rebels. The troublemakers. The round pegs in the square holes.

The ones who see things differently. They’re not fond of rules. And they have no respect for the status quo. You can praise them, disagree with them, quote them, disbelieve them, glorify or vilify them.

About the only thing you can’t do is ignore them. Because they change things. They invent. They imagine. They heal. They explore. They create. They inspire. They push the human race forward.

Maybe they have to be crazy.

How else can you stare at an empty canvas and see a work of art? Or sit in silence and hear a song that’s never been written? Or gaze at a red planet and see a laboratory on wheels?

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do."
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Oto ludzie szaleni. Niedopasowani. Buntownicy. Twórcy kłopotów. Okrągłe kołki w kwadratowych dziurach.

Ci, którzy widzą rzeczy inaczej. Nie lubią zasad. I nie mają respektu dla obecnego stanu rzeczy. Możesz ich chwalić, nie zgadzać się z nimi, cytować ich, nie wierzyć im, wychwalać, albo oczerniać ich.

Jedyną rzeczą, której nie możesz zrobić to ignorować ich. Ponieważ oni zmieniają rzeczy. Wynajdują. Wymyślają. Leczą. Odkrywają. Tworzą. Inspirują. Pchają rasę ludzką do przodu.

Może oni muszą być szaleni.

Jak inaczej mógłbyś wpatrywać się w puste płótno i widzieć dzieło sztuki? Albo siedzieć w ciszy i słyszeć piosenkę, która nigdy nie została napisana? Albo spoglądać na czerwoną planetę i widzieć 'laboratorium na kołach'?

Podczas gdy niektórzy widzą ich jako szalonych, my widzimy geniuszy. Ponieważ ludzie którzy są wystarczająco szaleni aby myśleć, że są w stanie zmienić świat, są tymi, którzy to robią.


Co myślicie o Apple? Wybieracie ich sprzęt kierując się tylko tą techniczną stroną, czy może macie jakiś sentymentalne podejście do tej firmy.
Apple opanowało marketing do perfekcji i w jakimś stopniu na pewno manipuluje (albo ładniej - działa na moje zmysły), ale w sumie nie opieram się temu. Apple staje się jakby znacznikiem jakości.

#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 915 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 09 lipca 2010 - 16:12

Nie masz większych zmartwień?

#3 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 lipca 2010 - 16:19

genialna reklama wizerunkowa, wzór do naśladowania. Cały dział marketingu mają perfekcyjny.

#4 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 09 lipca 2010 - 16:21

Nie znam się na marketingu, reklamie itp. Dla mnie te reklamy są debilne, zresztą jak wszystkie. Tyle.

#5 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 09 lipca 2010 - 16:48

Nie znam się na marketingu, reklamie itp. Dla mnie te reklamy są debilne, zresztą jak wszystkie. Tyle.


a co w niej/nich debilnego ;) ?

#6 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 09 lipca 2010 - 16:51

wszystko, reklamy są debilne i tyle. A co w nich fajnego mogę zapytać. Dla mnie są debilne i tyle.

#7 janhalb

janhalb
  • 936 postów

Napisano 09 lipca 2010 - 16:52

A na mnie reklama jakoś mało działa. Tzn. ta reklama mi się bardzo podobała - ale kiedy ją oglądałem, nawet mi przez myśl nie przeszło, żeby kupić Maca. Dopiero duużo później, jak już mnie zaczął szlag trafiać z Windowsami, a u znajomego zobaczyłem jak chodzi OS X - zdecydowałem się, że mi się to podoba...

#8 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 lipca 2010 - 16:56

to na jakiej podstawie kupujesz produkty, dowiadujesz się o ich istnieniu?? bez reklamy dzisiejszy świat konsumpcyjny nie istnieje, owszem są i debilne reklamy, nie ważne jak nie ważne co byleby gadali :) uważam, że marketing Apple jest na bardzo wysokim poziomie.

---------- Wpis dodano o 17:56 ---------- Poprzedni wpis dodano o 17:55 ----------

A na mnie reklama jakoś mało działa. Tzn. ta reklama mi się bardzo podobała - ale kiedy ją oglądałem, nawet mi przez myśl nie przeszło, żeby kupić Maca. Dopiero duużo później, jak już mnie zaczął szlag trafiać z Windowsami, a u znajomego zobaczyłem jak chodzi OS X - zdecydowałem się, że mi się to podoba...


wg mnie ta reklama wcale nie ma nakłonić, Cię do zakupu Maca, przecież nic w niej nie ma o Mac.

#9 Moriquendi

Moriquendi
  • 233 postów
  • SkądZamość

Napisano 09 lipca 2010 - 17:08

Ja myślę, że sama nazwa już wskazuje, że ta kampania ma bardziej ukształtować wizerunek firmy - Think Different! Jesteśmy inni, robimy coś rewolucyjnego ! , a nie nakłonić do zakupów

#10 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 lipca 2010 - 17:23

Ja myślę, że sama nazwa już wskazuje, że ta kampania ma bardziej ukształtować wizerunek firmy - Think Different! Jesteśmy inni, robimy coś rewolucyjnego ! , a nie nakłonić do zakupów

w 100% masz rację, uważam, że im się to udało :)

#11 shadowsky

shadowsky
  • 299 postów
  • SkądPleszew

Napisano 09 lipca 2010 - 17:27

Jak to nie ma w niej nic o Mac i nakłonieniu do zakupów? na końcu jest popularne logo Apple na czarnym tle -taki zabieg w tym przypadku jest wystarczający! Ta reklama miała tak na ludzi zadziałać żeby wydawało im się, że jak będą posiadać produkt Apple to będą wyjątkowi, jedyni w swoim rodzaju, najlepsi! tak jak te przedstawione indywidualności- postacie historyczne. Można odnieść wrażenie, że większość posiadaczy komputerów Apple w Polsce to są właśnie dość barwne osoby, że tak powiem nie patrzące na innych, chcące się odróżnić. W USA i innych bogatych krajach to się już dość znacznie zatarło, u nas ta reklama mogłaby wciąż funkcjonować ;] zresztą w USA też ale to już by było trochę właśnie debilne xD Poza tym jak wspomnieliście większość reklam jest debilnych ale np. właśnie ta jest fajna. Bardzo ciężko jest nie zrobić debilnej reklamy w tym przypadku im się udało.

#12 Moriquendi

Moriquendi
  • 233 postów
  • SkądZamość

Napisano 10 lipca 2010 - 00:02

Nie rozumiem, czemu niektórzy uważają tą reklamę za "debilną". Lepsza niż 99% reklam w naszej telewizji ;)

#13 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 10 lipca 2010 - 00:11

Hmm, oglądacie reklamy? Bo ja przełączam jak widzę jakąkolwiek w TV, w internecie blokuje, nie oglądam i tyle, bo nie ma tam nic ciekawego. Może jesteście z branży że wam się podobają, nie wiem, dla mnie to dziwne. Ja w reklamach nie widzę kompletnie nic wartego oglądania. Dla mnie ciekawszym widokiem jest pies robiący kupę na trawniku.

#14 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 915 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 lipca 2010 - 00:14

Ja nie mam TV, dlatego jak jestem u Ukochanej, zwykle życzę sobie pooglądać kilka reklam, żeby rozumieć młodzieżowe dowcipy na demotywatory.pl, komixxy.pl i reszcie stron grupy ITI (vide: tekst 'za sałatą', kiedyś kompletnie nic mi nie mówiący).

#15 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 10 lipca 2010 - 00:32

Jak masz potrzebę żeby rozumieć te dowcipy to sobie oglądaj ;) Swoją drogą dziwne dla mnie i nie pojęte zjawisko, oglądanie reklam jakby to był jakiś dobry film, nigdy tego nie pojąłem i nie pojmę, cytowanie tekstów typu "wc picker uuuuffff", nigdy nie zajarzyłem co w tym jest fajnego. A demotywatory.pl, komixxy.pl i tekst 'za sałatą', kompletnie nie wiem o co chodzi. Brzmi to dla mnie tak samo tajemniczo jak pudelek.pl i inne debilne strony.

#16 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 915 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 lipca 2010 - 00:43

Ale jak już jest tak nudno, że przeczytałem cały Internet, a kolejny refresh dopiero za 15 minut, wchodzę i oglądam ;-)

#17 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 10 lipca 2010 - 00:55

Nie wiem co piszesz, ale to nic ;) O albo kultowe reklamy plusa, dla mnie to dwóch debili, kompletny bezsens, a niektórzy boki z tego zrywali :D

#18 Moriquendi

Moriquendi
  • 233 postów
  • SkądZamość

Napisano 10 lipca 2010 - 09:04

Oglądanie reklam w TV jest faktycznie dziwne :P Chociaż jak przerywają film w połowie na 3 minuty reklam to czasami nie ma jak odejść i chcąc czy nie chcąc się ogląda. Ale takie reklamy jak Think Different Apple'a, albo seria reklam Intel'a, to włączam sobie YouTube i oglądam po kolei ;) Można to traktować jako naukę marketingu :D

#19 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 10 lipca 2010 - 09:41

Jak masz potrzebę żeby rozumieć te dowcipy to sobie oglądaj ;) Swoją drogą dziwne dla mnie i nie pojęte zjawisko, oglądanie reklam jakby to był jakiś dobry film, nigdy tego nie pojąłem i nie pojmę, cytowanie tekstów typu "wc picker uuuuffff", nigdy nie zajarzyłem co w tym jest fajnego.

A demotywatory.pl, komixxy.pl i tekst 'za sałatą', kompletnie nie wiem o co chodzi. Brzmi to dla mnie tak samo tajemniczo jak pudelek.pl i inne debilne strony.


A co sadzisz o facebooku?

#20 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 10 lipca 2010 - 10:46

Facebook to inna bajka, aczkolwiek nie korzystam, raz na tydzień/miesiąc sprawdzę konto i tyle.

#21 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 10 lipca 2010 - 15:30

Facebook to inna bajka, aczkolwiek nie korzystam, raz na tydzień/miesiąc sprawdzę konto i tyle.


Eh... Myslalem, ze chociaz w tej kwesti bedziemy zgodni ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych