Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Boot Camp Windows 7 nie widzi dysku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 mandragora

mandragora
  • 6 postów

Napisano 03 lipca 2010 - 08:34

Witam użyłam zgodnie z instrukcją asystenta bootcamp i instalator windowsa nie widzi dysku. Proszę o pomoc i łopatologiczne wytłumaczenie, jak mam zainstalować 7. Jestem początkującą uzytkowniczką maca.

#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 773 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 03 lipca 2010 - 15:32

Musisz przygotować tę zrobioną Asystentem Bootcamp partycję, tym windowsowym instalatorem.

#3 mandragora

mandragora
  • 6 postów

Napisano 03 lipca 2010 - 17:37

1. Uruchamiam asystent boot camp. 2. Tworze partycję dla windowsa. 3. restartuje się. 4. uruchamia się instalator windows. 5. Nie widzi dysku oraz partycji. Jak mam zainstalować windowsa 7.?

#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 773 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 03 lipca 2010 - 18:03

A z jakiej płyty tego windowsa 7 instalujesz? Może jest w jakiś sposób, ekhm, no wiesz... lewa?

#5 mandragora

mandragora
  • 6 postów

Napisano 03 lipca 2010 - 18:53

oryginał z ms home premium

#6 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 03 lipca 2010 - 18:55

Jestem początkującą uzytkowniczką maca.


To nie ma nic do rzeczy, instrukcji w Internecie jest pełno, zwłaszcza dla nowym użytkowników Maków.

Bootcamp Asystent ma dwie opcje na krzyż, instalacja Windows sprowadza się do czytania komunikatów i wciskania dalej, w pewnym momencie włożenia CD z Windowsem.

Jak mam zainstalować windowsa 7.?


Tak jak wyżej, dlaczego nie widzi to juz nikt tu nie wie co tam nakombinowane masz.

#7 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 773 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 03 lipca 2010 - 18:58

Ja nie pamiętam instalatora win7, ale chyba on nie ma partycjonowania tak 'na wierzchu' (tak samo jak OSX, zresztą) i może trzeba po drodze gdzieś z boku kliknąć?

#8 mandragora

mandragora
  • 6 postów

Napisano 03 lipca 2010 - 19:04

Wiedzę po instalacji windowsa posiadam, nie róbcie ze mnie idiotki, po prostu brakuje sterownika, bądź bootcamp tworzy źle partycję. Windows xp z driverami skompilowanymi się instaluje, niestety też mnie to nie satysfakcjonuje. Jeżeli nie widzi żadnych partycji windows to co mam dzielić? Przywróciłam maca z recovery, dalej to samo. Mam macbooka pro z kwietnia 13 inch.

#9 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 lipca 2010 - 19:05

ftpd - ma, po drodze. wygląda na to, że właśnie na etapie partycjonowania nie widzi dysku? no to co tam widzi w takim razie? wywala 'brak nośnika' czy co? przydałoby się chociaż powiedzieć co to za mac.

#10 mandragora

mandragora
  • 6 postów

Napisano 03 lipca 2010 - 19:17

ftpd - ma, po drodze.
wygląda na to, że właśnie na etapie partycjonowania nie widzi dysku? no to co tam widzi w takim razie? wywala 'brak nośnika' czy co?

przydałoby się chociaż powiedzieć co to za mac.




Pięknie asystent tworzy partycję, po reboocie, odpaleniu instalatora. Nie widzi żadnych dysków, partycji, jest komunikat nie zainstalowano dysku twardego. Chyba brakuje sterowników, albo nie czyta partycji FAT, bootcamp asystent tworzy partycję FAT.

JEST TO MACBOOK PRO Z KWIETNIA 2010 ZAKUP, W CORTLANDZIE, C2DUO, DYSK 160GB, 2GB RAMU DDR3, NVIDIA 9400

#11 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 773 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 lipca 2010 - 05:44

Asystent Bootcamp w jakikolwiek sposób formatuje partycję? (Hint: nie poddaję w wątpliwość Twoich słów, po prostu nigdy tego nie sprawdziłem, a zachowywała się jako niesformatowana na oko.) Windows 7 instalowałem kiedyś (z właśnie 'lewej' płytki, przyznaję) żeby sobie obejrzeć niedługo po premierze, instalator bez problemu widział dysk/partycję, ale i tak formatowałem, z przyzwyczajenia. Było to już za czasów Snow Leoparda, także pozwalam sobie odrzucić kwestię 'na Leopardzie działało, na SL może nie'. Niestety, na chwilę obecną nie potrafię Ci pomóc, chociaż chciałbym. Być może wraz z rozwojem sytuacji wyjdzie coś więcej. Ewentualnie: może spróbuj stworzyć partycję czymkolwiek (Disk Utility z OSX?) i na niej instaluj? Generalnie to niewiele więcej, niż robi Asystent Bootcamp, ale wtedy przynajmniej będzie pewność, że partycja jest ok. A na boku: co to są 'drivery skompilowane'? Jakoś nie układają mi się te dwa słowa w odniesieniu do akurat instalacji Windowsa.

#12 mandragora

mandragora
  • 6 postów

Napisano 05 lipca 2010 - 10:49

Asystent Bootcamp w jakikolwiek sposób formatuje partycję? (Hint: nie poddaję w wątpliwość Twoich słów, po prostu nigdy tego nie sprawdziłem, a zachowywała się jako niesformatowana na oko.) Windows 7 instalowałem kiedyś (z właśnie 'lewej' płytki, przyznaję) żeby sobie obejrzeć niedługo po premierze, instalator bez problemu widział dysk/partycję, ale i tak formatowałem, z przyzwyczajenia. Było to już za czasów Snow Leoparda, także pozwalam sobie odrzucić kwestię 'na Leopardzie działało, na SL może nie'.

Niestety, na chwilę obecną nie potrafię Ci pomóc, chociaż chciałbym. Być może wraz z rozwojem sytuacji wyjdzie coś więcej. Ewentualnie: może spróbuj stworzyć partycję czymkolwiek (Disk Utility z OSX?) i na niej instaluj? Generalnie to niewiele więcej, niż robi Asystent Bootcamp, ale wtedy przynajmniej będzie pewność, że partycja jest ok.

A na boku: co to są 'drivery skompilowane'? Jakoś nie układają mi się te dwa słowa w odniesieniu do akurat instalacji Windowsa.


1. Usunęłam partycje wszystkie.
2. Windows się zainstalował.
3. jak zrobić aby startował?

Druga kwestia.
Podejrzewam że moim problemem, jest tablica GUID, ma ktoś koncepcję co zrobić aby windows działał obok maca? Bardzo ważne to jest dla mnie.

#13 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 05 lipca 2010 - 11:00

nie, tablica partycji GUID nie jest tutaj problemem, po to jest Boot Camp właśnie. co zrobić, żeby Windows działał obok OS X: zainstalować OS X na całym dysku po instalacji uruchomić Asystenta Boot Camp wydzielić partycję dla Windowsa zbootować komputer z płyty z instalką Windowsa zainstalować Windowsa na partycji BOOTCAMP podczas instalacji sformatować partycję BOOTCAMP instalatorem windowsa po zainstalowaniu i uruchomieniu Windowsa włożyć płytkę z instalką OS X'a w celu instalacji sterowników zaciągnąć wszystkie aktualizacje tyle.

#14 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 773 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 lipca 2010 - 19:57

@mandragora: ad. 3: uruchamiaj komputer z wciśniętym ALT i wybieraj system, który ma wstać.

#15 nowy57

nowy57
  • 449 postów

Napisano 24 lipca 2010 - 10:33

witam mam takie sam problem jak kolega z pierwszego topicu kupilem MBP 13 , podmienilem SSD zamiast HDD , probowalem za pomoca bootcamp zainstalowac win7 i zonk .. po restarcie z plyty instalacyjnej windy system nie widzi SSD .. win7 nie da sie zainstalowac .. probowalem takze z winXP i tu bez problemu system sie instaluje .. wolalbym jako drugi system miec win7 ... nikt nie zna rozwiazania tego problemu ?

#16 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 24 lipca 2010 - 10:48

a sam program bootcamp macie w najnowszej wersji, pytam tak dla pewności

#17 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 773 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 25 lipca 2010 - 22:18

Nie ma 'programu bootcamp'.

#18 nowy57

nowy57
  • 449 postów

Napisano 26 lipca 2010 - 14:06

tak - po aktualizajach wszystkich jestem

#19 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2 630 postów
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Napisano 27 lipca 2010 - 10:50

Bootcamp dostarczany do SL i po aktualizacji(chyba 3.0) posiada stery do W7,wersja 2.0(a wiec ta dostarczana do Leo) obsluzy tylko z tego co pamietam XP i chyba Viste.

#20 Screwball

Screwball
  • 10 postów

Napisano 20 października 2010 - 11:37

lamo-pytanie - czy zrobienie partycji dla windy będzie mi robiło jakieś ała w danych na reszcie dysku? pzdr

#21 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2 630 postów
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Napisano 20 października 2010 - 11:38

Nie bedzie ci robilo ała :-)

#22 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 20 października 2010 - 11:41

jeśli ała to zmiana rozmiaru innej partycji, to tak będzie robiło ała, jeśli ałą to utrata danych, to nie, nie będzie robiło ała, chyba że coś popsujesz przy tym to wtedy będzie ała.

#23 Screwball

Screwball
  • 10 postów

Napisano 20 października 2010 - 11:54

no że z gumy ten dysk nie jest to się domyśliłem, pytam bo trochę zaniepokoił mnie komunikat "proszę zarchiwizować dane" czy coś takiego przy odpaleniu boot campa.

#24 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 20 października 2010 - 11:57

No bo partycjonowanie jest potencjalnie niebezpieczne dlatego Cię informuje o zrobieniu kopii.

#25 wseroka

wseroka
  • 9 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 20 października 2010 - 21:24

Miałem sporo kłopotów z zainstalowaniem Windows 7 na OS X 10.5. Zmusiło mnie to do upgrade na 10.6 i zrobienie aktualizacji oprogramowania (Boot Camp 3.x). Po podzieleniu dysku na partycję musiałem sformatować partycję Bootcamp przez instalator Windows 7 i dalej poszło gładko.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych