Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Windows Mobile Device VS iPod Touch 3Gen


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 15 czerwca 2010 - 12:46

Witam Tak jak w temacie zastanawiam się nad zmianą mojego Toucha 1G i nie moge się zdecydować czy wziąść sobie najnowszego Toucha 3G (32GB) czy coś na WM ? Czekam na jakieś opinie. Pozdrawiam.

#2 TTomekk

TTomekk
  • 1 741 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 15 czerwca 2010 - 13:35

To jest forum apple więc wiadomo co Ci polecą, ale chyba lepiej wziąć najnowszego toucha bo słyszałem, że WM to straszny $hit.

#3 Riddle

Riddle
  • 1 631 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 czerwca 2010 - 13:36

Toucha, oczywiście. WM tylko wtedy jeśli chcesz mieć coś do samoobrony - pół kilo robi swoje.

#4 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 czerwca 2010 - 13:43

ja i tak bym polecił poczekać te kilka miesięcy na nowszego toucha, bo pewnie wyjdzie we wrześniu

#5 stojak1030

stojak1030
  • 2 186 postów
  • SkądŻary, Poland

Napisano 15 czerwca 2010 - 14:01

zune jest fajna, ale niedostępna w polszy niestety ;(

#6 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 15 czerwca 2010 - 14:47

nigdy nie kupię nic z Windows Mobile. Jakiś czas temu miałem okazję pobawić się z tym systemem i powiem Tobie, że iPhone OS jest o wiele, wiele lepszy...

#7 Riddle

Riddle
  • 1 631 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 czerwca 2010 - 14:57

zune jest fajna, ale niedostępna w polszy niestety ;(


ZuneHD jest świetny(a jeśli nie zależy na aplikacjach to nawet lepszy od toucha) ale wadą jest brak głośnika - a to przydaje się.

#8 revanmj

revanmj
  • 687 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 15 czerwca 2010 - 20:47

nigdy nie kupię nic z Windows Mobile. Jakiś czas temu miałem okazję pobawić się z tym systemem i powiem Tobie, że iPhone OS jest o wiele, wiele lepszy...


Wszystko zależy od tego czego się oczekuje. Dla szarego człowieka oczywiście iPhone OS będzie lepszy. Dla osoby która lubi pogrzebać i dostosować do siebie już WM lub Android. iPhone OS jest zaprojektowany wg wizji Jobsa. Coś Ci się nie podoba to tego nie zmienisz. A w WM da się wymienić prawie wszystko.

Jeśli chcemy sobie pograć to Android i WM odpadają, bo nie ma jakiś sławnych tytułów (np. GTA). Gdyby nie pewne braki w kwestii oprogramowania dawno bym siedział na Androidzie, bo na nim mam prawdziwą wolność wyboru i jest palcolubnym systemem w przeciwieństwie do WM.

#9 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 15 czerwca 2010 - 20:59

Wszystko zależy od tego czego się oczekuje. Dla szarego człowieka oczywiście iPhone OS będzie lepszy. Dla osoby która lubi pogrzebać i dostosować do siebie już WM lub Android. iPhone OS jest zaprojektowany wg wizji Jobsa. Coś Ci się nie podoba to tego nie zmienisz. A w WM da się wymienić prawie wszystko.
.


zawsze jest JB, także można iPhone OS modyfikować po swojemu :)

#10 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 15 czerwca 2010 - 22:49

Wiesz powiem Ci szczerze nie lubie JB, nie wiem dlaczego ale mam do niego jakieś uprzedzenia od samego początku bo zawsze coś było nie tak, co prawda drobne sprawy ale dla mnie każdy problem w moim urządzeniu jest istotny bo z biegiem czasu urasta on do poważnej rangi. Z WM osobiście kontaktu nie miałem i nie wiem jak mi przepadnie do gustu o ile kupie coś opartego na nim, ale przekonywuje mnie dostępność takich aplikacji jak MS Word, Exel, PowerPoint oraz dużo znaczący dla mnie fakt że urządzenia z WM są wspierane przez długi okres czasu, a apple jak widać uziemia wszystko po 2 latach dla jednego to dużo dla innego mało czasu, ale dla mnie 1200zł drogą nie chodzi i przy moim obchodzeniu się z sprzętem po dwóch latach wygląda jeszcze jak nówka i brak wsparcia praktycznie sprzętu w b.dobrym stanie troszke boli bo mam, a właściwie to dopiero za jakiś czas zrobi się z niego przycisk do papieru.

#11 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 15 czerwca 2010 - 23:48

Brak nowego softu nie przeksztalca sprzetu nagle w cegłę, tak samo jest z komputerami. Niektórzy po prostu nie mogą zdzierzyć, że mają coś trocę starszego na czym nie idzie coś nowszego. Ja odkryłem ostatnio że przesiadka na jabłka całkowicie mnie z tego kompleksu wyleczyła, bo jak miałem pieca to co miesiąc coś w nim wymieniałem żeby cyferki były lepsze. Teraz ten sam telefon i komputery od lat, z czego jeden komputer SUPER ZAJE*ISCIE STARY bo jeszcze na powerpc ;) Stefan stopniowo doklada nowe rzeczy do sprzetu, strategia marketingowa apple zaklada 2-3 lata zywotnosci i jak ktos chce miec nowe fajerwerki to kupuje nowe, nie ma sensu zeby stare platformy zatrzymywaly rozwoj nowych

#12 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 916 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 15 czerwca 2010 - 23:51

No ale wiesz, ja mam gejfona '2g' i przydałoby się mieć na nim soft 4.0, chociaż ograniczony - głównie zależy mi na kilku kontach exchange, multitasking mi zbędny. Najlepiej byłoby, jakby wydali jakiś soft '3.5' dla 2g będący takim 'zamknięciem tematu', z kilkoma właśnie takimi nowymi ficzami.

#13 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 15 czerwca 2010 - 23:54

Ja do tej pory nie mam 4.0 bo dobre jest wrogiem lepszego. Wszystkie niezbedne mi featury mam z Cydii, w tym dodatek umozliwiajacy multi-exchange (polecam). Czekam az koledzy z pracy zreferują wrazenia, musze jeszcze odczekac z tydzien bo na razie sa na etapie ekstatycznych uniesien

#14 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 916 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 15 czerwca 2010 - 23:56

Daj nazwę dodatku? Ja kombinowałem kiedyś ręcznie edytując .plist, teraz mi się nie chce.

#15 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 15 czerwca 2010 - 23:59

multiexchange w cydia, autor openhebrew a propos niejailbreakowania itouch/iphone - bez JB rzeczywiscie te sprzety to przyciski do papieru, przynajmniej w moim osobistym odczuciu dopiero JB w pelni uwalnia potencjał tych maszynek

#16 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 916 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 czerwca 2010 - 00:02

Ja nie używam praktycznie nic z Cydii ;-) Mam JB, bo bez tego nie da się zrobić aktywacji i unlocka, zero 'dodatków', natomiast wszelkiej maści 'tematy' irytują mnie niemożebnie.

#17 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 16 czerwca 2010 - 00:05

Ja sobie wylaczylem opisy ikon, wylaczylem tło docka, wlaczylem tło pod ikonami, mam dodatek do multiexchange, kiedys na 2g odblokowalem sobie dzieki cydii MMSy, programik robiacy puste ikony dzieki czemu na homescreen mam tylko dock, programik zmieniajacy nazwe operatora, kiedys program do tetheringu (wyparty przez iOS3)m costam do plikow po blutucie, program przeksztalcajacy iphone w access pointa, masa innych pierdol bez ktorych nie moge zyc. Ale generalnie z iOS na iOS coraz mniej Cydii w moim iPhonie :D

#18 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 916 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 czerwca 2010 - 00:08

No ja w 2g cierpię jedynie na brak tetheringu, a wszystkie te 'aplikacje' wypuszczające tylko http mogą sobie o kant d. rozbić :/




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych