Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Najwieksza zagadka z jaka sie spotkalem - wredny macbook.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 GReat

GReat
  • 27 postów
  • SkądWrocław

Napisano 06 czerwca 2010 - 22:21

Od jakiegos czasu walcze, szukam zrodel, kazde mowi co innego, pierwsze dysk, drugie czujniki, trzecie matryca, a tak naprawde to nikt nie wie co sie dzieje. Otoz zazwyczaj gdy macbook nagrzeje sie lekko, podczas wstawania z lozka czy polozenia na kolana wygasa (cos na wzor usypiania) a nastepnie wstaje z charakterystycznym "brzeknieciem" napedu, czasami dochodzi do stanu gdzie nie chce sie uruchomic. Z macbookiem wiaze sie bardzo dluga historia zarowno serwisowa jak i ogledziny wlasne. Zacznijmy od tych serwisowych, wymiana dysku, oprogramowanie na snow leo, czyszczenie a problem dalej ten sam. Jest jedna czynnosc ktora pomag wybudzic mac'a - lekki ruch matryca. Model macbooka to czarny A1181.
Jesli nie trafilem z dzialem to przepraszam, i prosze o przeniesienie ale uwazam ze problem jest dosc dziwny i adekwatny do tej kategorii.

załączam link do yt z calym przbeiegiem akcji:
YouTube - Macbook issue - cant fix problem?



Pozdrawiam, G.R.

#2 blipek

blipek
  • 367 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 czerwca 2010 - 20:28

u mnie czasami zdarza się coś podobnego... myślałem nawet żeby w związku z tym oddać go do serwisu jak dla mnie (właśnie dlatego, że pomaga ruch matrycą) jest to problem z tym czujnikiem, który ogarnia czy klapa jest zamknięta czy otwarta (nie wiem gdzie to jest i jak to się nazywa - nie znam się na tym) póki jednak nie jest to uciążliwe i zdarza się tak rzadko, że w serwisie nie byłbym w stanie im tego zaprezentować, prewencyjnie postanowiłem zaopatrzyć się w AppleCare;p

#3 tuniu

tuniu
  • 139 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 10 czerwca 2010 - 13:06

Pod topcase po lewej stronie w srodku jest czujnik uspienia. Odepnij go i sprawdz czy laptop dziala poprawnie. Jezeli tak musisz wymienic ten czujnik.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych