Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Bateria - zepsuta - 'spuchnięta'


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 zmienna

zmienna
  • 47 postów
  • SkądWarszawa//Gliwice

Napisano 06 maja 2010 - 21:12

Chciałam się dowiedzieć ile osób miało taki problem jak ja, bo to chyba dość nietypowe zjawisko.
Mam komputer (macbook pro 17") niecałe 2 lata i już musiałam w trybie pilnym kupić nową baterię.
Gdyż pierwsza bateria spuchła. Zmieniła swoją obiętość, po dwóch stronach łączenie baterii się 'rozwarstwiło', 'rozkleiło'. i odchylenie wynosiło ~ 5mm. Kiedy zaczerpnęłam informacji u sprawdzonych osób dowiedziałam się że bateria nadaje się do utylizacji w trybie natychmiastowym. Poinformowano mnie również o tym by takiej baterii nie dotykać gołymi rękoma, gdyż jest to niebezpieczne.
Nie jest pewne czy moja reklamacja będzie rozpatrzona pozytywnie bo 'to się zdarza' ale przyczyna jest niewiadomą.


Bateria wygląda tak:
http://img146.images...4/zdjecie25.jpg
http://img340.images...5/zdjecie27.jpg

jestem ciekawa czy ktoś zna przyczyny takiego 'zachowania' baterii.

#2 dolinek1987

dolinek1987
  • 72 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 maja 2010 - 22:25

Miałem ten sam problem. Myślę że to wina starości. Dużo pracowałaś na baterii?

#3 zgagato

zgagato
  • 115 postów
  • Skąd3miasto

Napisano 06 maja 2010 - 22:58

Witaj Znajomy w swoim mbp 17" c2d 2.33ghz late 2006 miał to samo. Dziwne. Czemu głownie się to dzieje w 17stkach? To nie jest wina wieku. Znam ludzi ze starymi mbp 15" gdzie nigdy nic nie działo się z bateria.

#4 zmienna

zmienna
  • 47 postów
  • SkądWarszawa//Gliwice

Napisano 07 maja 2010 - 14:44

no nie tak dużo. glownie z zasilacza. ale prawie non stop komputer wlaczony - studiuje architekture i troche eksplaatuje sprzet. ale bateria nie powinna miec tak... przeciez to niecale dwa lata!!! ona powinna wytrzymac kolo 4 lat spokojnie...

#5 karo911

karo911
  • 118 postów

Napisano 19 maja 2010 - 00:04

miesiąc temu przepalił mi się zasilacz a parę dni temu bateria napęczniała, trzyma 2min po czym pada komp, pojawił się komunikat 'wymień teraz' wiec szukam baterii, pewnie wyląduję w ispocie bo na zamiennik się nie zdecyduje a wszystko to w MBP 17 :) zmienna gdzie w Wwie dostałaś baterie, od ręki?

#6 Blac_ks

Blac_ks
  • 300 postów
  • SkądKatowice

Napisano 19 maja 2010 - 00:40

Jest to zjawisko powszechne w MacBookach pro zakupionych mniej więcej w okresie produkcji twoojego egzemplarza :] Miałem to samo w dwóch MBP 17. Potocznie się mówi, że bateria wybucha.. I tak miałaś szczęście (podobnie do mnie), że nic poważniejszego się nie stało! Widziałem przypadki w których bateria pod wpływem "wybuchu" zakleszczała się w laptopie.. i jak to wyjąć ??? u umnie wybrzuszenie było na tyle poważne że konkretnie naciskało na touchpad od spodu :] Doszedłem do materiałów w których Apple przyznało się do wady fabrycznej i w konkretnych modelach wymieniało baterie na nową. Jak to w życiu bywa mój komputer się nie załapał do tych wspomnianych modeli. A dziwne bo był wyprodukowany niecałe 6 miesięcy później i miał identyczną wade. Nic nie wskurasz.. pozostaje zakup nowej baterii. oryginał 500-600 zl z tego co pamiętam. kupiłem jeden zamiennik na allegro do drugiego kompa za 300-350zl i o dziwo też nie ma z nim problemów..

#7 zmienna

zmienna
  • 47 postów
  • SkądWarszawa//Gliwice

Napisano 25 maja 2010 - 10:25

ja mieszkam teraza w gliwicach - studia... i dostalam baterie w bytomiu od reki na allegro ale oryginal. moja bateria tez naciskala na trackpada ;) Blac_ks - masz moze gdzes ten artykul?

#8 jack11

jack11
  • 25 postów
  • SkądBeskidy

Napisano 25 maja 2010 - 10:53

Miałem to samo jakiś rok wstecz w sumie zamówiłem nową ale gość jej nie miał i z konieczności rozmontowałem tą uszkodzoną, wywaliłem zepsutą cele i do dziś wszystko działa. Trochę zmniejszyła się tylko pojemność :)

#9 Garfild

Garfild
  • 190 postów

Napisano 19 kwietnia 2011 - 23:02

tez to cholera mam. Czy jeszcze wymieniaja te bateria? gdzie jest jakies info o tym? Garf

#10 Narmer

Narmer
  • 556 postów
  • Płeć:
  • SkądUS

Napisano 19 kwietnia 2011 - 23:17

Tak. Dziś właśnie włożyłem nową baterię. Stara miała ... ok 370 cykli (mało!) i 40 miesięcy używania. Objawy te same spuchła tak, że przycisk na trackpadzie przestał działać. Kurcze, mogłem zrobić tak jak jack11...

---------- Wpis dodano o 17:17 ---------- Poprzedni wpis dodano o 17:07 ----------

oryginał 500-600 zl z tego co pamiętam.
kupiłem jeden zamiennik na allegro do drugiego kompa za 300-350zl i o dziwo też nie ma z nim problemów..


[url=http://www.xtreamgadgets.com/product.php?productid=9453235&cat=0&page=5]Apple Rechargeable Battery For 17" Macbook Pro [OEM Compatible](CS-AM1189NB) :: Hot Sales :: On Sale :: XtreamGadgets.com[/url]

Zapłaciłem $61,-




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych