Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pomoc w prezentacji na infe :D


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 tasak_94

tasak_94
  • 107 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 04 maja 2010 - 19:12

Witam wszystkich forumowiczów. Mam prośbę dla wszystkich Makowiczów... no w sumie to dla tych którym się nudzi.. A więc do rzeczy, musze zrobić na piątek prezentacje w "PowerPunkcie" dotyczącej systemów operracyjnych [interfejsy porownanie popularność itp..] Postanowiłem zrobic o Linuxie [ubuntu 10.04 mam na piecu wiec nie ma problemu] Windowsie 7 [mam na piecu lecz dyszy gdy go uzywam wiec mam xp] napisać troche o aplikacji Media Center 2005 i wkońcu.. chciałbym troszke wypromować OS X-a A więc czy moglibyście podsyłać screeny, filmiki i rożne ciekawostki dotyczące najnowszego syna apple Snow Leo ? Jak działa interfejs, jakieś wodotryski, fajne efekty, Dashboard, Dock Animacje itp. Będe wdzięczny i pozdrawiam :cool:

#2 damkaro

damkaro
  • 544 postów

Napisano 04 maja 2010 - 19:39

wejdz na strone applepełno tego ;pp

#3 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 04 maja 2010 - 19:55

wejdz na strone applepełno tego ;pp


na Youtubie też jest pełno fajnych filmików :)
Daleko nie szukając... - YouTube - Mac OS X 10.5 Leopard Tour - Part 1 ;)

#4 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 04 maja 2010 - 19:56

Może to https://www.maclife.pl/mac-szkola

#5 Riddle

Riddle
  • 1 631 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 maja 2010 - 19:58

Tak z ciekawości - do jakiego etapu szkolnictwa należysz? Wszystkie materiały znajdziesz w wielkich ilościach na stronach producentów, raczej nic lepszego tutaj ci nie zaoferujemy.

#6 bodzio333

bodzio333
  • 85 postów
  • SkądRopczyce

Napisano 04 maja 2010 - 19:59

Kolego, miałem coś takiego przed miesiącem, myślę, że jeszcze na dysku się znajdzie, jest porówanie, troszkę historii, troszkę definicji, parę ciekawostek i screeny z poszczególnych systemów. Nie jest to specjalnie rewolucyjna prezentacja, ale dla kompletnych laików, jakim to przedstawiałem ("Jaki macie system?" "A co to jest?" "Są inne niż Windows?") wystarczająca. Do tego przedstawianie przy pomocy iPoda Touch, wszyscy byli wniebowzięci. jak coś, to priv :)

#7 tasak_94

tasak_94
  • 107 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 04 maja 2010 - 20:23

~Panie Damkaro: ZA dużo zabawy + połowa cepów w mej klasie nie za dostatecznie angielskiego a wycinanie dźwięku jest troche czasochłonne ale dzięki : ) ~bar-trek: Szukam szukam pare znalazłem ale fakt gdybym miał OSXa zrobiłbym sam jak chce ale pewno coś na Yt sie znajdzie ... ale i tak jest tego dużo wiecej o 7 niz SLeo i Leo ale i tak dzieki : ) ~Macieksie72 Nie chciałbym ich przynudzać dodatkowo Tiger nie przyciągnie uwagi osób które wiedza tylko co to XP ale coś się z tego wykorzycta Dzięki : ) ~Riddle Jestenm na etapie PóźnoGimnazjalno-WcześnoTechnicznym tzn 3Gim +Zaliczone Radioaktywne Biedronki[egzamin] a potem Technik Informatyk sie szykuje dlatego chcę 6 z informatyki a nl jest wymagający a maków w szkole nie mamy T.T Ale chyba użyje materiałów też z Myapple np: Pokasz swoje biórko Pokasz Swój Dashboard itp... Nawet jakieś ładne screeny by sie przydały ~Bodzio: Dam se rade ale dla wiekszości prezeznacja na ipodzie była by szokiem gdyż wiekszość zastanawia by się co to jest :P ale Dzięki : )

#8 bodzio333

bodzio333
  • 85 postów
  • SkądRopczyce

Napisano 04 maja 2010 - 20:40

no spoko, jak chcesz, to mogę Ci wysłać poglądowo jak ja to zrobiłem :) Ja zawarłem m.in. wykres popularności systemów, screeny jak zmieniał się Windows od 3.1 do 7, parę słów o Windows, o Linuxie, i o Mac OS X,filmik jak Windows 98 pokazuje BSOD'a przy podpinaniu skanera na prezentacji, i jedną reklamę iPhone'a, bo tam tez były systemy mobilne. a screenów naprawdę ogrom znajdziesz w Google po prostu. I moim zdaniem prezentacja polega na tym, żebyś opowiadał, a to co na ścianie tylko Cię wspierało, nie popełnij błędu "profesora politechniki który dorwał się do powerpointa", czyli "napisałem w domu i teraz czytam, bo oni pewnie nie umieją". To jest ogromnie ważna sprawa przy prezentacji i wpływa na odbiór przez słuchaczy. Na kiedy to masz? ;>

#9 tasak_94

tasak_94
  • 107 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 05 maja 2010 - 15:09

Na piątek :) Możesz podesłać Zastanawiam się czy dodać to jak Microshit kopiował wszystko od apple

#10 Phobos

Phobos
  • 307 postów
  • SkądPłn.

Napisano 05 maja 2010 - 15:32

To dodaj jeszcze, że Apple skopiowało jeszcze więcej rzeczy od Microsoftu ;)

#11 Riddle

Riddle
  • 1 631 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 maja 2010 - 15:35

Tylko bez fanbojowania, zrobisz im wodę z mózgu i będą powtarzać głupoty.

#12 tasak_94

tasak_94
  • 107 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 05 maja 2010 - 16:24

O to możesz być spokojny

#13 bodzio333

bodzio333
  • 85 postów
  • SkądRopczyce

Napisano 05 maja 2010 - 19:05

ja dodałem :D wyślij mi maila na priv, dostaniesz prezentację i filmiki :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych